Celjani izgubili, Velenjčani slavili

Nedelja je bila delovna za nogometaše Celja in velenjskega Rudarja. Bolje so se odrezali Velenjčani, ki so po vrtnivi s priprav ugnali Brežice, medtem ko so Celjani, podobno kot v sobotni tekmi z Gorico, izgubili z Mladostjo Lučani.

Grofje so dvoboj s peto ekipo srbskega prvenstva, ki se že nekaj časa pripravlja na slovenski Obali, pričeli odlično, z lepim udarcem Daliborja Volaša so namreč povedli že v peti minuti. Sledil je hiter odgovor nasprotnika, saj je Bojović vsega dve minuti kasneje izničil celjsko prednost in postavil tudi izid polčasa. Varovanci trenerja Jovićevića so si priigrali še nekaj priložnosti, ki pa so ostale neizkoriščene. Mladost je do zmage prišla v zadnji četrtini dvoboja, ko je najprej še drugič Bojović, dve minuti pred koncem tekme pa je za 3:1 zadel še Čečarić.

Velenjčani so na domačem igrišču z umetno travnato površino pričakali brežiškega drugoligaša. Gostujočo mrežo je načel Mitja Lotrič, prednost pa je podvojil Bojan Vrućina, ki je najprej izsilil prekršek za najstrožjo kazen, nato pa strel z bele točke pretvoril v zadetek. Vrućina je bil udeležen tudi pri tretjem zadetku, tokrat kot podajalec, rezultat polčasa pa je postavil Dominik Glavina. V drugem delu srečanja je trener Radinović v igro poslal še nekaj nogometašev, z dvema zadetkoma pa je za visoko zmago Rudarja poskrbel John Mary.

CELJE - MLADOST LUČANI 1:3 (1:1)

Strelci: Volaš (5.); Bojović (7., 77.), Čečarić (88.)
Celje: Rozman (od 60. Jurhar), igralec na preizkušnji, Džinić (od 60. Kous), Šporn, Travner, Cvek, Pišek (od 60. Hadžić), Podlogar, Cvijo, Belić (od 60. Čirjak), Volaš (od 60. Brecl). Trener: Igor Jovićević.