Domžale iz Freiburga z zadetkom zaostanka

Nogometaši Domžal so na prvi tekmi 3. kroga kvalifikacij za evropsko ligo v gosteh izgubili proti Freiburgu z 0:1 (0:1). Edini strelec na tekmi je bil Nils Petersen v 20. minuti. Povratna tekma bo prihodnji četrtek v Stožicah.

3. krog kvalifikacij za Uefa evropsko ligo, prva tekma:

Freiburg – Domžale 1:0 (1:0)

Stadion Schwarzwald, gledalcev 14.000, sodniki: Žabčenko, Vojtjuk in Bekker (vsi Ukrajina).
Strelec: 1:0 Petersen (20.).
Rumeni kartoni: Abrashi; Ibričić, Balkovec, Repas.
Rdeči karton: /.

Freiburg: Schwolow, Lienhart, Söyüncü, Abrashi, Niederlechner, Frantz (od 87. Dräger), Stenzel, Petersen, Höfler, Günter, Kleindienst (od 60. Haberer).
Domžale: Milić, Vetrih, Firer (od 90. Žužek), Širok, Bizjak (od 58. Franjić), Repas, Ibričić (od 74. Hodžić), Blažič, Dobrovoljc, Balkovec, Husmani.

Domžalski nogometaši se iz Nemčije vračajo z minimalnim porazom. Resda so imeli domačini več žogo v svoji posesti, toda predstava izbrancev Simona Rožmana vseeno vzbuja nekaj optimizma pred povratno tekmo.

Nemci so prvi polčas dobili z golom Nilsa Petersena, ki je zadel v 20.minuti, potem ko je odbito žogo po strelu Floriana Niederlechnerja z desetih metrov pospravil v mrežo. Sicer pa je imel že tri minute pred tem priložnost za domače Niederlechner, ki je zadel zunanji del mreže.

Domžalčani so prvič resneje zagrozili v 22. minuti, ko je po podaji Senijada Ibričića z glavo poskusil Amedej Vetrih, a le za malo zgrešil cilj. V 24. minuti so imeli domači na voljo enajstmetrovko, potem ko je Vetrih nepravilno zaustavil Niederlechnerja. Z bele točke je streljal Petersen, meril v spodnji desni kot, toda izkazal se je Dejan Milić in žogo odbil v kot. V 28. minuti je za zadnjo lepšo priložnost v prvem polčasu poskrbel Vetrih, a je njegov udarec z desetih metrov ustavil Alexander Schwolow.

V drugem polčasu je najprej poskusil Christian Günter z 18 metrov, dobro pa je posredoval Milić. V 54. minuti so gosti zahtevali enajstmetrovko, potem ko je eden domačih igralcev domnevno igral z roko v kazenskem prostoru, a sodniki niso piskali najstrožje kazni. Pet minut pozneje je na drugi strani z glavo malo nenatančno meril Caglar Söyüncü, v 63. minuti pa je dober strel Amirja Abrashija ustavil domžalski vratar. To je bila tudi zadnja nevarnejša akcija na tekmi.