Gorica ugnala Olimpijo, do zmage tudi Domžale

V ponovitvi majskega obračuna za drugo mesto je Gorica s 3:0 ugnala zasedbo Olimpijo, Domžale pa so bile z zadetkoma v drugem polčasu boljše od malteškega podprvaka Balzana.

Domžalčani, ki so med tednom napolnili mrežo mladinske selekcije, so na rezervnem igrišču domačega Športnega parka gostili malteškega prvoligaša Balzana. Tako kot v prvi pripravljalni preizkušnji, sta se tudi tokrat med strelce vpisala Luka Volarič in Lovro Bizjak. Slednji je bil v 50. minuti vpleten v akcijo za domžalsko vodstvo, ki ga je po odbiti žogi zagotovil Volarič. V izdihljajih dvoboja pa sta Volarič in Bizjak zamenjala vlogi. Poletni novinec v zasedbi rumenih je po dolgi podaji vratarja Matoševića pobegnil malteški obrambi, podal do Volariča, Primorec pa je žogo vrnil do Mozirjana, ki se je veselil že tretjega zadetka po menjavi kluba.

V Lescah, kamor so se v včeraj preselili Ljubljančani, se je Olimpija pomerila z Gorico. Primorci, ki so sezono tudi po zaslugi majskega skalpa zmajev sklenili na drugem mestu lestvice, so se veselili nove zmage. Četa trenerja Mirana Srebriniča je povedla v 45. minuti, ko je Nejca Vidmarja s strelom z desne strani kazenskega prostora matiral Dejan Žigon. Po številnih menjavah v drugem polčasu se je ljubljanska mreže v razmiku dobre minute tresla še dvakrat. Goričani so obakrat krenili ob desni stranski črti, Roka Vodiška pa sta premagala člana mladinskega moštva sinje-modrih. Najprej je v polno meril Nik Jermol in Žan Leban.

DOMŽALE - BALZAN 2:0 (0:0)

Strelca: Volarič (50'), Bizjak (93')

Domžale: Milić, Vetrih, Firer, Širok, Repas, Matjašič, Blažič, Dobrovoljc, Balkovec, Franjić, Husmani. Igrali so še: Matošević, Volarič, Klemenčič, Gačan, Bizjak, Žužek, Žinko, Ožbolt, Rom, Huč, Hrkač. Trener: Simon Rožman.

OLIMPIJA - GORICA 0:3 (0:1)

Strelci: Žigon (45'), Jermol (82'), Leban (83')

Olimpija: Vidmar, Ilić, Zarifović, Bajrić, Štiglec, Brkić, Tomić, Miškić, Oduwa, Issah, Benko. Igrali so še: Vodišek, Turkuš, Ejup, Ćoralić, Alves, Cretu, Tot, Španja, Gajić, Eleke. Trener: Igor Bišćan.
Gorica: Štrukelj, Gregorič, T. Kavčič, Jogan, Celcer, Grudina, Kolenc, Kapić, Osuji, Žigon, Edafe. Igrali so še: Likar, Curk, Žižek, Nemanič, M. Kavčič, Bužinel, Humar, Jermol, Marinič, Nagode, Gulić, Kompara, Leban. Trener: Miran Srebrnič.