Maribor in Olimpija v zadnji tekmi do remija

Peterica prvoligašev je soboto izkoristila za še zadnje testne preizkušnje pred nadaljevanjem sezone. Maribor in Olimpija sta pred sobotnim derbijem vknjižila neodločen rezultat.

Z zmago pri hrvaškem drugoligašu Gorici so pripravljalno obdobje sklenili Kidričani. Obračun je ponudil štiri zadetke, trije so končali v mreži gostiteljev. Aluminij je v vodstvo popeljal Alen Krajnc, prednost je podvojil mladi Aljaž Ploj, zmagovalca pa je potrdil Blaž Kramer. Gorica je do častnega zadetka prišla v izdihljajih dvoboja, po izkoriščeni najstrožji kazni.

Tudi Krčani so se pomerili z drugoligašem. Nasproti čete trenerjev Tomaža Petroviča je stal Gornik Zabrze, novi klub Sandija Arčona, ki je srečanje dobil z izidom 3:0. Posavci so dvakrat klonili v izdihljajih prvega polčasa, ko sta Marka Zalokarja premagala Urynowicz in Kurzawa, zmago Poljakov pa je štiri minute pred koncem potrdil Plizga.

Maribor je v generalki pred sobotnim večnim derbijem z Olimpijo v domačem Ljudskem vrtu gostil velenjski Rudar in vknjižil neodločeni izi. Varovanci trenerja Darka Milaniča so dobili prvi polčas, po tem ko je Mateja Radana premagal Milivoje Novaković, Velenjčani pa so se izenačujočega zadetka veselili v 55. minuti. Mitja Viler je v kazenskem prostoru na tla spravil Mitjo Lotriča, zanesljiv izvajalec najstrožje kazni pa je bil Bojan Vručina.

Zadnjo tekmo pred nadaljevanjem Prve lige Telekom Slovenije je odigrala tudi Olimpija, ki se o priprav v turškem Beleku poslavlja z novim remijem. Po petkovem neodločenem izidu z Astano so Elsnerjevi varovanci remizirali tudi z ukrajinsko Vorsklo. Po poškodbi gležnja je že zaigral Blessing Eleke, po nekajmesečnem okrevanju pa se je na zelenice vrnil tudi Nik Kapun.

HNK GORICA - ALUMINIJ 1:3 (0:0)

Strelci: Rašić (90./11m); Krajnc (60.), Ploj (67.), Kramer (71.)
Aluminij: Janžekovič, Vrbanec, Bizjak, Mensah, Panadić, Škoflek, Zeba, Muminović, Turkalj, Jakšić, Kocić. Igrali so še: Kovačić, Vezjak, Ahec, Damiš, Brodnjak, Rogina, Krajnc, Ploj, Kramer, Petrović, Rebernik. Trener: Slobodan Grubor.

KRŠKO - GORNIK ZABRZE 0:3 (0:2)

Strelci: Urynowicz (38.), Kurzawa (43.), Plizga (86.)
Krško - začetna enajsterica: Zalokar, Pušaver, Krajncer, Šturm, Sadiković, Urbanč, Mujan, Mensah, Škrbić, Dangubić, Vuklišević. Trener: Tomaž Petrovič.

MARIBOR - RUDAR VELENJE 1:1 (1:0)

Strelca: Novaković (34.), Vručina (55./11m)
Maribor: Handanović, Palčič, Šuler, Defendi, Viler, Kabha, Pihler (81. Ogrinec), Bohar (70. Hotić), Vršič, Novaković (70. Tavares), Zahović. Trener: Darko Milanič.
Rudar: Radan, Mužek, Kašnik, Zec (46. Billong), Iharoš, Grbić (66. Bolha), Babić, Lotrič (70. Trifković), Mary (80. Bokalić), Glavina, Vručina. Trener: Vanja Radinović.

6. februar 2017 OLEKSANDRIJA (UKR1) 1:1 Bohar
8. februar 2017 LUDOGOREC (BOL1) 2:2 Zahović (2x)

30. januar 2017 CIBALIA 1:2 Mužek
5. februar 2017 BREŽICE 1919 (SLO2) 5:0 Lotrič, Vručina, Glavina, Mary (2x)
8. februar 2017 KAPFENBERG (AVS2) 0:1 -
11. februar 2017 KOPER (SLO1) 4:2 Lotrič, Zec, Mary (2x)
18. februar 2017 MARIBOR (SLO1) 1:1 Vručina

OLIMPIJA - VORSKLA POLTAVA 0:0 (0:0)

Olimpija: Vodišek, Jurčević, Ilić, Zarifović, Baskera, Novak, Tijanić, Abbass, Vorotović, Turkuš, Babunski. Igrali so še: Šeliga, Eleke, Kapun, Alves, Jurčević, Bajrić. Trener: Luka Elsner.

18. januar 2017 ZAGREB (HRV2) 3:0 Avramovski, Zarifović, Babunski
21. januar 2017 ROLTEK DOB (SLO2) 7:0 Krefl, Avramovski, Vukčević, Miškić, Boateng (2x), Lukanc
28. januar 2017 KRŠKO (SLO1) 4:4 Vukčević, Benko, Jurčević, Miškić
2. februar 2017 INTER ZAPREŠIĆ (HRV1) 2:2 avtogol, Kirm
9. februar 2017 DINAMO MOSKVA (RUS2) 2:0 Kronaveter, Ilić
11. februar 2017 RENDERS (DAN1) 1:1 Turkuš
13. februar 2017 ŽALGIRIS (LIT1) 0:1 -
17. februar 2017 ASTANA (KAZ1) 1:1 Oduwa
18. februar 2017 VORSKLA POLTAVA (UKR1) 0:0 -