Nova zmaga za Gorico, Domžale remizirale

Domžalčani in Goričani so v pripravah na uvodno evropsko preizkušnjo, ki četrto in drugo ekipo minule sezone čaka že konec meseca, odigrali še enega v nizu pripravljalnih dvobojev. Z zmago nad Istro so bili uspešnejši varovanci trenerja Srebrniča.

Zmaga se je ob polčasu nasmihala tudi pokalnemu prvaku, saj so rumeni že po vsega 14 minutah igre vodili že z 2:0. Rožmanova zasedba je tekmo v Rogatcu z zadetkom odprla že v sedmi minuti, ko je Bizjak priigral kot, obramba Skenderbeuja pa ni uspela izbiti predložka Balkovca, nakar se je na pravem mestu znašel Dobrovoljc. V 14. minuti se je gola po samostojni akciji veselil še Firer, ki je žogo na sredini igrišča ukradel Radasu, prodrl proti kazenskemu prostoru, preigral zadnjega moža obrambe in podvojil prednost Domžal. V drugem polčasu je Simon Rožman zamenjal celotno enajsterico, medtem ko je bilo rošad v tretji ekipi albanskega prvenstva precej manj. V 55. minuti je Skenderbeu po enajstmetrovki Lilaja znižal zaostanek, minuto pred koncem srečanja pa je Plaku s strelom v dolgi kot zadel za izenačenje.

Goričani so se odpravili še na drugo gostovanje. Po tekmi v Lescah, kjer so s 3:0 ugnali Olimpijo, so Primorci gostovali še v Umagu. Sinje-modri so se udarili s puljsko Istro 1961 in hrvaškega prvoligaša premagali z izidom 3:1. Goričani so bolje krenili v tekmo in bili nagrajeni z zadetkom v 23. minuti. Po povratni podaji z desne strani igrišča je v polno meril Osuji. V končnici prvega polčasa sta padla še dva zadetka. Žigon je po globinski podaji z volej udarcem povišal vodstvo Gorice, a je puljska zasedba še pred odmorom poskrbela za približanje. Po prostem strelu Prelčeca je v polno meril Gojković. Po številnih zamenjavah v drugem polčasu so Goričani v 70. minuti zadeli še tretjič, po odbiti žogi pa je v polno zadel še mladi Gulić, ki je zatresel tudi mrežo Olimpije.

DOMŽALE - SKENDERBEU 2:2

Strelci: Dobrovoljc (7'), Firer (14'); Lilaj (55'/11m), Plaku (89')
Domžale: Milić, Vetrih, Firer, Širok, Bizjak, Repas, Matjašič, Blažič, Dobrovoljc, Balkovec, Husmani. Igrali so še: Mulalić, Volarič, Klemenčič, Žužek, Jarović, Žinko, Gačan, Rom, Gnezda Čerin, Vrandečič, Batrović, Sredojević. Trener: Simon Rožman.

ISTRA 1961 - GORICA 1:3

Strelci: Gojković (42'); Osuji (23'), Žigon (40'), Gulić (70')
Gorica: Sorčan, Gregorič, T. Kavčič, Boben, Celcer, Osuji, Kolenc, Grudina, Kapić, Žigon, Edafe. Igrali so še: Štrukelj, Gulić, Filipović, Humar, Jogan, Curk, Marinič, Nagode, Kavčič. Trener: Miran Srebrnič.