Pušnik zbral svoje varovance

Rokave so danes zavihali tudi Velenjčani in v domačem mestu opravili prvi trening v sklopu priprav na sezono 2018/19. Knape čakajo naporni tedni, saj se bo Rudar julija dokazoval tudi na mednarodni sceni, v kvalifikacijah UEFA Evropske lige.

O evropskem izzivu je pred dnevi spregovoril tudi David Kašnik, ki je zaradi poškodbe izpustil zaključek sezone. »Zelo vesel sem, da se nam je ponovno uspelo uvrstiti v kvalifikacije za UEFA Evropsko ligo. Bila je dolga in naporna sezona, vložili smo veliko treningov in truda. Na koncu smo osvojili 50 točk in četrto mesto ter se uvrstili v kvalifikacije za UEFA Evropsko ligo, kar je za vse nas velika nagrada. Igralci smo naredili več, kot so mnogi pričakovali in lahko smo ponosni na to. Še enkrat hvala našim navijačem, ki so nas spodbujali skozi sezono in nas bodo tudi v prihodnje. Kvalifikacije prinašajo veliko priložnost za vse nas, zato jo želimo izkoristiti na najboljši način,« je za klubsko spletno stran dejal kapetan Rudarja.

Velenjčani bodo v sklopu priprav odigrali šest pripravljalnih srečanj, uvodoma bodo dvakrat gostovali pri severnih sosedih Avstrijcih, po dvobojih z nižjeligaškimi tekmeci pa bo Marijan Pušnik stopnjeval zahtevnost obračunov. Knapi se bodo 4. julija v Dravogradu udarili s srbskim Voždovcem, tri dni kasneje bo v sklopu 70-letnice kluba v Velenju gostoval splitski Hajduk, med obema evropskima preizkušnjama pa se bodo zeleno-črni pomerili še z moskovskim Spartakom.