Statistični posladki 15. kroga

Prva liga Telekom Slovenije:

• V 15. krogu Prve lige Telekom Slovenije so nogometaši v povprečju dosegli 2,6 gola na tekmo. Povprečje sezone znaša 2,71 gola na tekmo.
  • V 15. krogu Prve lige Telekom Slovenije so sodniki v povprečju pokazali 3,6 rumenega kartona na tekmo. Povprečje sezone znaša 4,17 rumenega in 0,13 rdečega kartona na tekmo.
  • Miljan Škrbić je z desetimi zadetki sezone najboljši strelec Prve lige Telekom Slovenije.
  • Matej Poplatnik je z devetimi zadetki sezone zdaj sam na drugem mestu ligaške lestvice strelcev.
  • Filip Dangubić se je s šestim zadetkom sezone na četrtem mestu ligaške lestvice strelcev izenačil z Rifetom Kapićem, Jasminom Mešanovićem in Ricardom Alvesom.
  • Tonći Mujan je s sedmimi asistencami sezone najboljši podajalec Prve lige Telekom Slovenije.
  • Derrick Mensah je s sedmimi rumenimi kartoni največkrat opominjani nogometaš sezone.
  • Gorica se je remiju izognila 11. zapored, kar je najdaljši tovrstni niz v letošnji sezoni Prve lige Telekom Slovenije.
  • Maribor in Olimpija sta v letošnji sezoni Prve lige Telekom Slovenije še neporažena.
  • Dario Vizinger je v letošnji sezoni v igro s klopi za rezervne nogometaše vstopil že na desetih tekmah, kar je največ med vsemi.
  • Branko Ilić, Elvis Džafić, Marko Zalokar, Grega Sorčan, Kenan Bajrić, Robert Pušaver in Sanin Muminović v letošnji sezoni Prve lige Telekom Slovenije niso izpustili še niti minute.
  • Aleksander Rajčević je bil strelec 200. zadetka v letošnji sezoni Prve lige Telekom Slovenije.
  • Luka Šušnjara je prejemnik 300. rumenega kartona v letošnji sezoni Prve lige Telekom Slovenije.

Olimpija:

• Olimpija je dobila 150. tekmo Prve lige Telekom Slovenije.
  • Kenan Bajrić je v dresu Olimpije v Prvi ligi Telekom Slovenije odigral 111 tekem, s katerimi se je na petem mestu večne klubske lestvice izenačil z Nemanjo Mitrovićem.
  • Kenan Bajrić je v dresu Olimpije na prvoligaških igriščih preživel natanko 8.528 minut, s katerimi se je prebil na šesto mesto večne klubske lestvice, pred Aleksandra Šeligo.

Maribor:

• Marcos Tavares je presegel mejo 23.000 minut na igriščih Prve lige Telekom Slovenije.
  • Marcos Tavares je dosegel 1.700. zadetek Maribora na tekmah Prve lige Telekom Slovenije.
  • Jasmin Handanović je v dresu Maribora v Prvi ligi Telekom Slovenije odigral 207 tekem, s katerimi se je na petem mestu večne klubske lestvice izenačil z Alešem Mertljem.

Rudar Velenje:

• Najm Shwan Ali Al-Quraishi je debitiral v Prvi ligi Telekom Slovenije.
  • John Mary, Damjan Trifković in Anže Pišek so v letošnji sezoni Prve lige Telekom Slovenije odigrali že več kot tisoč minut.

Domžale:

• Agim Ibraimi je odigral prvo prvoligaško tekmo v dresu Domžal.
  • Jure Balkovec je v letošnji sezoni Prve lige Telekom Slovenije odigral že več kot tisoč minut.
  • Andraž Kirm je v dresu Domžal dosegel 23 prvoligaških zadetkov, s katerimi se je na sedmem mestu večne klubske lestvice izenačil z Daliborjem Stevanovićem.
  • Andraž Kirm je v dresu Domžal v Prvi ligi Telekom Slovenije odigral 130 tekem, s katerimi se je na devetem mestu večne klubske lestvice izenačil z Žanom Majerjem.

Gorica:

• Gorica je v domačih prvoligaških tekmah s Triglavom doživela prvi poraz.
  • Dejan Žigon in Rok Grudina sta v letošnji sezoni Prve lige Telekom Slovenije odigrala že več kot tisoč minut.
  • Tine Kavčič je presegel mejo 8.000 minut na igriščih Prve lige Telekom Slovenije.
  • Rok Grudina je presegel mejo 3.000 minut na igriščih Prve lige Telekom Slovenije.

Celje:

• Rudi Požeg Vancaš je odigral 150. tekmo v Prvi ligi Telekom Slovenije.
  • Filip Dangubić je dosegel 20. zadetek v Prvi ligi Telekom Slovenije.
  • Luka Žinko in Amadej Brecl sta v letošnji sezoni Prve lige Telekom Slovenije odigrala že več kot tisoč minut.

Krško:

• Veljko Batrović je odigral prvo prvoligaško tekmo v dresu Krškega.
  • Klemen Šturm je presegel mejo 9.000 minut na igriščih Prve lige Telekom Slovenije.
  • Marin Jurina je presegel mejo 2.000 minut na igriščih Prve lige Telekom Slovenije.
  • Nikola Mandić je presegel mejo tisočih minut na igriščih Prve lige Telekom Slovenije.
  • Marko Jakolić je v dresu Krškega v Prvi ligi Telekom Slovenije odigral 35 tekem, s katerimi se je na desetem mestu večne klubske lestvice izenačil s Filipom Dangubićem.
  • Marko Krajcer je v dresu Krškega na prvoligaških igriščih preživel natanko 2.923 minut, s katerimi se je prebil na sedmo mesto večne klubske lestvice, pred Gregorja Sikoška.

Aluminij:

• Vedran Mesec je v letošnji sezoni Prve lige Telekom Slovenije odigral že več kot tisoč minut.
  • Francesco Tahiraj je v dresu Aluminija v Prvi ligi Telekom Slovenije odigral 38 tekem, s katerimi se je na šestem mestu večne klubske lestvice izenačil z Robertom Kurežem.

Triglav Kranj:

• Triglav je vknjižil 50. zmago v Prvi ligi Telekom Slovenije.
  • Triglav je v gostujočih prvoligaških tekmah z Gorico vknjižil prvo prvoligaško zmago.
  • Matej Poplatnik je v dresu Triglava dosegel 15 prvoligaških zadetkov, s katerimi je na drugem mestu večne klubske lestvice skočil pred Dejana Burgarja.
  • David Tijanić je dosegel prvi zadetek v Prvi ligi Telekom Slovenije.
  • Daniel Vujčić je odigral prvo prvoligaško tekmo v dresu Triglava.
  • Elvis Džafić je presegel mejo 7.000 minut na igriščih Prve lige Telekom Slovenije.
  • Matej Poplatnik je presegel mejo 4.000 minut na igriščih Prve lige Telekom Slovenije.

Ankaran Hrvatini:

• Ankaran Hrvatini so doživeli deseti poraz v Prvi ligi Telekom Slovenije.
  • Marko Matić je debitiral v Prvi ligi Telekom Slovenije.
  • Jan Pahor je v letošnji sezoni Prve lige Telekom Slovenije odigral že več kot tisoč minut.