12.03.2018 | Prva liga Telekom Slovenije
Statistični posladki 22. kroga

Prva liga Telekom Slovenije:

• V 22. krogu Prve lige Telekom Slovenije so nogometaši v povprečju dosegli 2,6 gola na tekmo. Povprečje sezone znaša 2,64 gola na tekmo.
  • V 22. krogu Prve lige Telekom Slovenije so sodniki v povprečju pokazali 3,4 rumenega in 0,2 rdečega kartona na tekmo. Povprečje sezone znaša 4,09 rumenega in 0,17 rdečega kartona na tekmo.
  • Miljan Škrbić je z 11 zadetki sezone najboljši strelec Prve lige Telekom Slovenije.
  • Jasmin Mešanović se je z osmim golom sezone prebil na peto mesto ligaške lestvice strelcev.
  • Tonći Mujan je s sedmimi asistencami sezone najboljši podajalec Prve lige Telekom Slovenije.
  • Vlado Šmit je s šestimi rumenimi in rdečim kartoni največkrat opominjani nogometaš sezone.
  • Dario Vizinger je v letošnji sezoni v igro s klopi za rezervne nogometaše vstopil že na 11 tekmah, kar je največ med vsemi.
  • Domžale so zmagale šestič zapored, kar je najdaljši tovrstni niz v letošnji sezoni Prve lige Telekom Slovenije.

Olimpija:

• Danijel Miškić je odigral stoto tekmo v Prvi ligi Telekom Slovenije.
  • Aljaž Ivačič je odigral 50. tekmo v Prvi ligi Telekom Slovenije.
  • Rok Kronaveter je presegel mejo 13.000 minut na igriščih Prve lige Telekom Slovenije.

Maribor:

• Aleksander Rajčević je v letošnji sezoni Prve lige Telekom Slovenije odigral že več kot tisoč minut.

Domžale:

• /

Rudar Velenje:

• Rudar je vknjižil prvo domačo zmago v prvoligaških tekmah s Krškim.
  • Josip Tomašević je dosegel prvi gol v Prvi ligi Telekom Slovenije.
  • David Kašnik je prejel 50. rumeni karton v Prvi ligi Telekom Slovenije.

Celje:

• /

Gorica:

• Tine Kavčič je odigral stoto tekmo v Prvi ligi Telekom Slovenije.

Krško:

• Krško je doživelo prvi gostujoči poraz v prvoligaških tekmah z Rudarjem.
  • Marco Da Silva, Aleksandr Kulinitš in Boris Vidović so debitirali v Prvi ligi Telekom Slovenije.
  • Sandi Ogrinec je odigral prvo prvoligaško tekmo v dresu Krškega.
  • Josip Balić je presegel mejo 3.000 minut na igriščih Prve lige Telekom Slovenije.
  • Marko Krajcer je v dresu Krškega v Prvi ligi Telekom Slovenije odigral 38 tekem, s katerimi se je na šestem mestu večne klubske lestvice izenačil z Damjanom Vukliševićem.
  • Marko Krajcer je v dresu Krškega na prvoligaških igriščih preživel natanko 3.283 minut, s katerimi se je prebil na četrto mesto večne klubske lestvice, pred Dejana Urbanča.
  • Luka Volarič je v dresu Krškega na prvoligaških igriščih preživel natanko 2.931 minut, s katerimi se je prebil na osmo mesto večne klubske lestvice, pred Gregorja Sikoška.

Aluminij:

• Dejan Petrović je presegel mejo 2.000 minut na igriščih Prve lige Telekom Slovenije.
  • Marko Nunić je v dresu Aluminija dosegel štiri prvoligaške zadetke, s katerimi se je na šestem mestu večne klubske lestvice izenačil z Vedranom Mescem, Maticem Vrbancem in Marko Drevenškom.
  • Dejan Petrović je v dresu Triglava v Prvi ligi Telekom Slovenije odigral 38 tekem, s katerimi se je na šestem mestu večne klubske lestvice izenačil z Robertom Kurežem.
  • Josip Zeba v dresu Triglava v Prvi ligi Telekom Slovenije odigral 34 ekem, s katerimi se je na šestem mestu večne klubske lestvice izenačil z Milan Anđelovičem.
  • Josip Zeba je v dresu Krškega na prvoligaških igriščih preživel natanko 1.902 minut, s katerimi se je prebil na sedmo mesto večne klubske lestvice, pred

Triglav:

• Alen Krcić je odigral stoto tekmo v Prvi ligi Telekom Slovenije.
  • Igor Bukara je v letošnji sezoni Prve lige Telekom Slovenije odigral že več kot tisoč minut.
  • Alen Krcić je v dresu Triglava v Prvi ligi Telekom Slovenije odigral sto tekem, s katerimi se je na prvem mestu večne klubske lestvice izenačil z Jalnom Pokornom.

Ankaran Hrvatini:

• Timotej Mate je presegel mejo tisočih minut na igriščih Prve lige Telekom Slovenije.
  • Erik Gliha je v letošnji sezoni Prve lige Telekom Slovenije odigral že več kot tisoč minut.