Statistični posladki 24. kroga

Prva liga Telekom Slovenije:

• V 24. krogu Prve lige Telekom Slovenije so nogometaši v povprečju dosegli 3,4 gola na tekmo. Povprečje sezone znaša 2,71 gola na tekmo.
  • V 24. krogu Prve lige Telekom Slovenije so sodniki v povprečju pokazali 3,6 rumenega in 0,4 rdečega kartona na tekmo. Povprečje sezone znaša 4,12 rumenega in 0,19 rdečega kartona na tekmo.
  • Matej Poplatnik je z 12 zadetki sezone najboljši strelec Prve lige Telekom Slovenije.
  • Lovro Bizjak se je z osmim golom sezone na petem mestu ligaške lestvice strelcev izenačil z Ricardom Alvesom in Jasminom Mešanovićem.
  • Tonći Mujan je s devetimi asistencami sezone najboljši podajalec Prve lige Telekom Slovenije.
  • Rudi Požeg Vancaš in Robert Pušaver sta se s šesto asistenco na drugem mestu ligaške lestvice podajalcev izenačila z Dinom Hotićem in Žigo Škoflekom.
  • Vlado Šmit je z osmimi rumenimi in dvema rdečima kartonoma največkrat opominjani nogometaš sezone.
  • Rubin Hebaj in Dario Vizinger sta v letošnji sezoni v igro s klopi za rezervne nogometaše vstopil že na 11 tekmah, kar je največ med vsemi.
  • Marcos Tavares je v igro s klopi za rezervne nogometaše vstopil na 75 tekmah, s čimer se je na sedmem mestu večne lestvice Prve lige Telekom Slovenije izenačil z Matejem Podlogarjem.
  • Domžale so zmagale osmič zapored, kar je najdaljši tovrstni niz v letošnji sezoni Prve lige Telekom Slovenije.
  • Celje se je remiju izognilo že 12. zapored, kar je izenačen najdaljši tovrstni niz v letošnji sezoni Prve lige Telekom Slovenije.

Olimpija:

• Mitch Apau je v letošnji sezoni Prve lige Telekom Slovenije odigral že več kot 2.000 minut.

Maribor:

• Maribor je v 11. medsebojni tekmi Prve lige Telekom Slovenije prvič izgubil s Krškim.
  • Jasmin Handanović je odigral 300. tekmo v Prvi ligi Telekom Slovenije.

Domžale:

• Zmaga z izidom 6:1 je najvišja v medsebojnih prvoligaških tekmah z Aluminijem.
  • Agim Ibraimi je dosegel prvi prvoligaški zadetek v dresu Domžal.
  • Tilen Klemenčič je presegel mejo 12.000 minut na igriščih Prve lige Telekom Slovenije.
  • Senijad Ibričić je presegel mejo 4.000 minut na igriščih Prve lige Telekom Slovenije.
  • Lovro Bizjak je presegel mejo 3.000 minut na igriščih Prve lige Telekom Slovenije.
  • Dario Melnjak je presegel mejo tisočih minut na igriščih Prve lige Telekom Slovenije.
  • Amedej Vetrih in Marko Alvir sta v letošnji sezoni Prve lige Telekom Slovenije odigrala že več kot tisoč minut.

Rudar Velenje:

• Milan Tučić je strelec stotega zadetka Rudarja v medsebojnih prvoligaških tekmah s Celjem.
  • Jaka Bijol je dosegel prvi gol v Prvi ligi Telekom Slovenije.

Celje:

• Dario Vizinger je dosegel prvi prvoligaški zadetek v dresu Krškega.
  • Žan Benedičič je debitiral v Prvi ligi Telekom Slovenije.
  • Nino Pungaršek je odigral 50. tekmo v Prvi ligi Telekom Slovenije.
  • Tadej Vidmajer je presegel mejo 11.000 minut na igriščih Prve lige Telekom Slovenije.
  • Lovro Cvek je v letošnji sezoni Prve lige Telekom Slovenije odigral že več kot tisoč minut.

Gorica:

• Triglav in Gorica sta se v medsebojni prvoligaški tekmi v Kranju prvič razšla z neodločenim izidom.
  • Alen Jogan je v letošnji sezoni Prve lige Telekom Slovenije odigral že več kot tisoč minut.

Krško:

• Krško je v 11. medsebojni tekmi Prve lige Telekom Slovenije prvič premagalo Maribor.
  • David Kovačič je v letošnji sezoni Prve lige Telekom Slovenije odigral že več kot tisoč minut.
  • Marko Jakolić je v dresu Krškega v Prvi ligi Telekom Slovenije odigral 38 tekem, s katerimi se je na sedmem mestu večne klubske lestvice izenačil z Damjanom Vukliševićem.
  • Luka Volarič je v dresu Krškega v Prvi ligi Telekom Slovenije odigral 36 tekem, s katerimi se je na devetem mestu večne klubske lestvice izenačil z Žigo Jurečičem.
  • Marko Krajcer je v dresu Krškega na prvoligaških igriščih preživel natanko 3.463 minut, s katerimi se je prebil na tretje mesto večne klubske lestvice, pred Roberta Pušaverja.
  • Luka Volarič je v dresu Krškega na prvoligaških igriščih preživel natanko 3.111 minut, s katerimi se je prebil na sedmo mesto večne klubske lestvice, pred Filipa Dangubića.
  • Marko Jakolić je v dresu Krškega na prvoligaških igriščih preživel natanko 2.942 minut, s katerimi se je prebil na deveto mesto večne klubske lestvice, pred Gregorja Sikoška.

Aluminij:

• Poraz z izidom 6:1 je najvišji v medsebojnih prvoligaških tekmah z Domžalami.
  • Rok Kidrič je dosegel prvi prvoligaški zadetek v dresu Domžal.
  • Nik Marinšek je prejel prvi rdeči karton v Prvi ligi Telekom Slovenije.
  • Josip Zeba je presegel mejo 3.000 minut na igriščih Prve lige Telekom Slovenije.
  • Matija Kovačić je presegel mejo 2.000 minut na igriščih Prve lige Telekom Slovenije.
  • Francesco Tahiraj je v letošnji sezoni Prve lige Telekom Slovenije odigral že več kot tisoč minut.
  • Josip Zeba je v dresu Aluminija na prvoligaških igriščih preživel natanko 3.082 minut, s katerimi se je prebil na sedmo mesto večne klubske lestvice, pred Klemna Binga.

Triglav Kranj:

• Egzon Kryeziu je debitiral v Prvi ligi Telekom Slovenije.
  • Rok Elsner je dosegel prvi prvoligaški zadetek v dresu Triglava.
  • Vlado Šmit je v letošnji sezoni Prve lige Telekom Slovenije odigral že več kot tisoč minut.

Ankaran Hrvatini:

• Christian Alessandria je debitiral v Prvi ligi Telekom Slovenije.
  • Žan Humar je presegel mejo tisočih minut na igriščih Prve lige Telekom Slovenije.