Statistični posladki 3. kroga

Prva liga Telekom Slovenije:

• V tretjem krogu Prve lige Telekom Slovenije so nogometaši v povprečju dosegli 4,2 gola na tekmo. Povprečje sezone znaša 3,13 gola na tekmo.
  • V tretjem krogu Prve lige Telekom Slovenije so sodniki v povprečju pokazali 3,6 rumenega in 0,4 rdečega kartona na tekmo. Povprečje sezone znaša 4,2 rumenega in 0,13 rdečega kartona na tekmo.
  • Rudi Požeg Vancaš, Tonći Mujan in Jasmin Mešanović si s tremi zadetki delijo prvo mesto lestvice strelcev Prve lige Telekom Slovenije.
  • Amir Dervišević je s tremi asistencami najboljši podajalec Prve lige Telekom Slovenije.
  • Tilen Klemenčič je prvi pordečeli nogometaš v letošnji sezoni Prve lige Telekom Slovenije.
  • Aluminij in Maribor sta odigrala tekmo z največ doseženimi zadetki v letošnji sezoni Prve lige Telekom Slovenije.

Maribor:

• Denis Klinar je odigral prvo prvoligaško tekmo v dresu Maribora.
  • Jasmin Mešanović je dosegel prvi hat-trick v Prvi ligi Telekom Slovenije.
  • Mitja Viler je presegel mejo 27.000 minut na igriščih Prve lige Telekom Slovenije.
  • Amir Dervišević je presegel mejo 4.000 minut na igriščih Prve lige Telekom Slovenije.

Aluminij:

• Dejan Petrovič je dosegel prvi zadetek v Prvi ligi Telekom Slovenije.
  • Matic Vrbanec je presegel mejo 5.000 minut na igriščih Prve lige Telekom Slovenije.
  • Damir Grgić je prejel prvi rdeči karton in presegel mejo 2.000 minut na igriščih v Prvi ligi Telekom Slovenije.
  • Matic Vrbanec je v dresu Aluminija dosegel šest prvoligaških zadetkov, s katerimi se je na šestem mestu večne klubske lestvice izenačil z Blažem Kramerjem in Josipom Zebo.

Domžale:

• Kobie Morris je debitiral v Prvi ligi Telekom Slovenije.
  • Agim Ibraimi je presegel mejo 14.000 minut na igriščih Prve lige Telekom Slovenije.
  • Adam Gnezda Čerin je presegel mejo tisočih minut na igriščih Prve lige Telekom Slovenije.
  • Gaber Dobrovoljc je v dresu Domžal v Prvi ligi Telekom Slovenije odigral 138 tekem, s katerimi se je na sedmem mestu večne klubske lestvice izenačil z Velimirjem Vargo.
  • Gaber Dobrovoljc je v dresu Domžal  na prvoligaških igriščih preživel natanko 11.662 minut, s katerimi se je prebil na šesto mesto večne klubske lestvice, pred Velimirja Vargo.

Mura:

• Mura je dosegla prvo zmago v Prvi ligi Telekom Slovenije.
  • Nino Kouter in Luka Šušnjara sta dosegla prva zadetka v Prvi ligi Telekom Slovenije
  • Žiga Kous je dosegel prvi prvoligaški zadetek v dresu NŠ Mure.

Gorica:

• Andrej Kotnik je presegel mejo 2.000 minut na igriščih Prve lige Telekom Slovenije.
  • Matteo Tomiček je presegel mejo tisočih minut na igriščih Prve lige Telekom Slovenije.

Celje:

• /

Triglav Kranj:

• Žan Rogelj je debitiral v Prvi ligi Telekom Slovenije.
  • Žan Kumer je odigral prvo prvoligaško tekmo v dresu Triglava.
  • Luka Majcen je v dresu Triglava dosegel 11 prvoligaških zadetkov, s katerimi se je na petem mestu večne klubske lestvice izenačil z Ajdinom Redžićem.

Olimpija:

• Aljaž Ivačič je presegel mejo 6.000 minut na igriščih Prve lige Telekom Slovenije.

Krško:

• Ivan Božić je debitiral v Prvi ligi Telekom Slovenije.
  • Marco Da Silva je dosegel prvi zadetek v Prvi ligi Telekom Slovenije.
  • Marco Da Silva je strelec stotega zadetka Krškega v Prvi ligi Telekom Slovenije.
  • Luka Volarič je v dresu Krškega v Prvi ligi Telekom Slovenije odigral 53 tekme, s katerimi se je na tretjem mestu večne klubske lestvice izenačil z Markom Krajcerjem.
  • David Kovačič je v dresu Krškega v Prvi ligi Telekom Slovenije odigral 47 tekem, s katerimi se je na petem mestu večne klubske lestvice izenačil s Timom Čehom.

Rudar Velenje:

• Anže Malnar je debitiral v Prvi ligi Telekom Slovenije.
  • Dominik Radić je presegel mejo 2.000 minut na igriščih Prve lige Telekom Slovenije.