Statistični posladki 30. kroga

Prva liga Telekom Slovenije:

• V 30. krogu Prve lige Telekom Slovenije so nogometaši v povprečju dosegli 1,4 gola na tekmo. Povprečje sezone znaša 2,61 gola na tekmo.
  • V 30. krogu Prve lige Telekom Slovenije so nogometaši dosegli v povprečju dosegli 1,4 gola na tekmo, najmanj v letošnji sezoni.
  • V 30. krogu Prve lige Telekom Slovenije so sodniki v povprečju pokazali 4 rumene kartone na tekmo. Povprečje sezone po novem znaša 4,3 rumenega in 0,14 rdečega kartona na tekmo.
  • Miran Burgić je s 14. zadetkom sezone zdaj sam na tretjem mestu ligaške lestvice strelcev.
  • Jasmin Handanović, Marko Zalokar in Grega Sorčan so zaigrali na vseh 30 tekmah letošnje sezone.
  • Tilen Nagode je v letošnji sezoni v igro s klopi za rezervne nogometaše vstopili že v 19 primerih, kar je največ med vsemi.
  • Klemen Šturm je prejel deveti rumeni karton v letošnji in je ob Stjepanu Babiću največkrat opominjani nogometaš v letošnji sezoni.
  • Tekme Prve lige Telekom Slovenije si je v letošnji sezoni ogledalo že več kot 200 tisoč gledalcev.

Maribor:

• Maribor je vknjižil 300. domačo zmago v Prvi ligi Telekom Slovenije.
  • Rodrigo Defendi je presegel mejo 2.000 minut v letošnji sezoni.
  • Dino Hotić je presegel mejo tisoč minut v letošnji sezoni.
  • Aleš Mertelj je v dresu Maribora v Prvi ligi Telekom Slovenije odigral 203 tekme, s katerimi se je na petem mestu večne klubske lestvice izenačil z Emilom Šterbalom.

Olimpija:

• Aris Zarifović presegel mejo 13.000 minut v Prvi ligi Telekom Slovenije.
  • Andraž Kirm je presegel mejo 2.000 minut v letošnji sezoni.
  • Issah Abass je dosegel prvi zadetek v Prvi ligi Telekom Slovenije.

Domžale:

• Elvis Bratanović je presegel mejo 7.000 minut v Prvi ligi Telekom Slovenije.
  • Jan Repas je presegel mejo 2.000 minut v Prvi ligi Telekom Slovenije.
  • Miha Blažič je presegel mejo 2.000 minut v letošnji sezoni.

Gorica:

• Miran Burgić je v dresu Gorice dosegel 50 prvoligaških zadetkov.
  • Bede Amarachi Osuji je presegel mejo 2.000 minut v Prvi ligi Telekom Slovenije.

Celje:

• Goran Cvijanović je presegel mejo 18.000 minut v Prvi ligi Telekom Slovenije.
  • Jure Travner je presegel mejo 17.000 minut v Prvi ligi Telekom Slovenije.
  • Elvedin Džinić je presegel mejo 2.000 minut v letošnji sezoni.
  • Jucie Lupeta je dosegel prvi zadetek v Prvi ligi Telekom Slovenije.

Koper:

• Senijad Ibričić je presegel mejo 2.000 minut v Prvi ligi Telekom Slovenije.
  • Inhyeok Park je dosegel prvi zadetek v Prvi ligi Telekom Slovenije.

Rudar Velenje:

• Klemen Bolha je presegel mejo 2.000 minut v letošnji sezoni.

Krško:

• Robert Pušaver Vuklišević je v dresu Krškega v Prvi ligi Telekom Slovenije odigral 34 tekem, s katerimi se je na petem mestu večne klubske lestvice izenačil z Miho Drnovškom in Damjanom Vukliševićem.
  • Filip Dangubić je v dresu Krškega na prvoligaških igriščih preživel natanko 2.553 minut, s katerimi se je prebil na sedmo mesto večne klubske lestvice, pred Žigo Jurečiča.

Aluminij:

• Nemanja Jakšić je presegel mejo 3.000 minut v Prvi ligi Telekom Slovenije.
  • Francesco Tahiraj je presegel mejo tisoč minut v letošnji sezoni.
  • Matic Vrbanec je v dresu Aluminija v Prvi ligi Telekom Slovenije odigral 31 tekem, s katerimi se je na petem mestu večne klubske lestvice izenačil z Markom Drevenškom.
  • Milan Kocić je v dresu Aluminija na prvoligaških igriščih preživel natanko 2.296 minut, s katerimi se je prebil na deveto mesto večne klubske lestvice, pred Semirja Spahića.

Kalcer Radomlje:

• Josip Balić je presegel mejo 2.000 minut v Prvi ligi Telekom Slovenije.
  • Aljaž Ivačič je v dresu Radomelj v Prvi ligi Telekom Slovenije odigral 31 tekem, s katerimi se je na sedmem mestu večne klubske lestvice izenačil z Janezom Zavrlom.
  • Rok Jazbec je v dresu Radomelj na prvoligaških igriščih preživel natanko 2.882 minut, s katerimi se je prebil na tretje mesto večne klubske lestvice, pred Igorja Barukčića.