17.05.2017 | Prva liga Telekom Slovenije
Statistični posladki 33. kroga

Prva liga Telekom Slovenije:

• V 34. krogu Prve lige Telekom Slovenije so nogometaši v povprečju dosegli 2,4 gola na tekmo. Povprečje sezone znaša 2,64 gola na tekmo.
  • V 34. krogu Prve lige Telekom Slovenije so sodniki v povprečju pokazali 4 rumene kartone na tekmo. Povprečje sezone po novem znaša 4,30 rumenega in 0,14 rdečega kartona na tekmo.
  • Filip Dangubić je s 13. zadetkom sezone na petem mestu ligaške lestvice strelcev izenačen z Daliborjem Volašem.
  • Gaber Dobrovoljc je nogometaš, ki je dosegel deseti avtogol letošnje sezone.
  • Marko Zalokar in Grega Sorčan sta zaigrala na vseh 33 tekmah letošnje sezone.
  • Tilen Nagode je v letošnji sezoni v igro s klopi za rezervne nogometaše vstopili že v 20 primerih, kar je največ med vsemi.
  • Krško je v Prvi ligi Telekom Slovenije zbralo natanko 79 točk, s katerimi je na večni lestvici tekmovanja prehitelo Zagorje.

Maribor:

• /

Olimpija:

• Danijel Miškić in Kenan Bajrić sta presegla mejo 7.000 minut v Prvi ligi Telekom Slovenije.
  • Rok Vodišek je presegel mejo 2.000 minut v Prvi ligi Telekom Slovenije.
  • Kenan Bajrić je v dresu Olimpije v Prvi ligi Telekom Slovenije odigral 95 tekem, s katerimi se je na devetem mestu večne klubske lestvice izenačil z Andražem Šporarjem.

Domžale:

• Domžale in Gorica sta se v medsebojni prvoligaški tekmi še 20. razšla z neodločenim izidom.
  • Žan Žužek je dosegel prvi zadetek v Prvi ligi Telekom Slovenije.
  • Jan Repas je presegel mejo 2.000 minut v letošnji sezoni.

Gorica:

• Grega Sorčan je presegel mejo 3.000 minut v letošnji sezoni in 7.000 minut v Prvi ligi Telekom Slovenije.
  • Matija Boben je presegel mejo 3.000 minut v Prvi ligi Telekom Slovenije.
  • Tilen Nagode je presegel mejo tisočih minut v letošnji sezoni.

Celje:

• Rudi Požeg Vancaš je presegel mejo 8.000 minut v Prvi ligi Telekom Slovenije.
  • Matej Podlogar je presegel mejo 2.000 minut v letošnji sezoni.

Koper:

• Šime Gregov je presegel mejo 2.000 minut v letošnji sezoni.

Rudar Velenje:

• /

Krško:

• Krško je na domačem igrišču prvič v medsebojnih tekmah premagalo Radomlje.
  • Marko Zalokar je presegel mejo 3.000 minut v letošnji sezoni.
  • Tonći Mujan je dosegel tretji  prvoligaški gol v dresu Krškega, s čimer se je na sedmem mestu večne klubske lestvice izenačil Nerminom Haljeto.
  • Damjan Vuklišević je v dresu Krškega v Prvi ligi Telekom Slovenije odigral 36 tekem, s katerimi se je na petem mestu večne klubske lestvice izenačil z Žigo Jurečičem.

Aluminij:

• Mihael Rebernik je dosegel prvi zadetek v Prvi ligi Telekom Slovenije.
  • Milan Kocić je odigral stoto tekmo v Prvi ligi Telekom Slovenije.
  • Sanin Muminović je presegel mejo tisočih minut v letošnji sezoni.
  • Luka Janžekovič in Vedran Turkalj sta v dresu Aluminija v Prvi ligi Telekom Slovenije odigrala 33 tekem, s katerimi sta se na četrtem mestu večne klubske lestvice izenačila s Tomažem Murkom.
  • Žiga Škoflek je v dresu Aluminija v Prvi ligi Telekom Slovenije odigral 31 tekem, s katerimi se je na osmem mestu večne klubske lestvice izenačil z Markom Drevenškom.
  • Luka Janžekovič je v dresu Aluminija na prvoligaških igriščih preživel natanko 2.970 minut, s katerimi se je prebil na tretje mesto večne klubske lestvice, na katerem se je izenačil s Tomažem Murkom.
  • Vedran Turkalj je v dresu Aluminija na prvoligaških igriščih preživel natanko 2.934 minut, s katerimi se je prebil na peto mesto večne klubske lestvice, pred Denisa Topolovca.
  • Matic Vrbanec je v dresu Aluminija na prvoligaških igriščih preživel natanko 2.889 minut, s katerimi se je prebil na šesto mesto večne klubske lestvice, pred Denisa Topolovca.