11.09.2017 | Prva liga Telekom Slovenije
Statistični posladki 8. kroga

Prva liga Telekom Slovenije:

• V 8. krogu Prve lige Telekom Slovenije so nogometaši v povprečju dosegli 3 gole na tekmo. Povprečje sezone znaša 2,93 gola na tekmo.
  • V 8. krogu Prve lige Telekom Slovenije so sodniki v povprečju pokazali 4,8 rumenega kartona na tekmo. Povprečje sezone znaša 4,18 rumenega in 0,15 rdečega kartona na tekmo.
  • Miljan Škrbić je z devetimi zadetki sezone najboljši strelec Prve lige Telekom Slovenije.
  • Matej Poplatnik in Ricardo Silva sta se s četrtim zadetkom sezone na tretjem mestu ligaške lestvice strelcev izenačila s Petrom Franjićem.
  • Marko Jakolić, Uroš Jovanović in Jucie Lupeta so s štirimi rumenimi kartoni največkrat opominjana nogometaša sezone.
  • Luka Kerin je 250. igralec z nastopom v letošnji sezoni Prve lige Telekom Slovenije.
  • Derrick Mensah je prejemnik 24.000. rumenega kartona v zgodovini Prve lige Telekom Slovenije.
  • Gorica je zmagala še četrtič zapored, s čimer je izenačila najdaljši tovrstni niz v letošnji sezoni Prve lige Telekom Slovenije.
  • Triglav je izgubil še tretjič zapored, s čimer je izenačil najdaljši tovrstni niz v letošnji sezoni Prve lige Telekom Slovenije.
  • Triglav in Ankaran Hrvatini še čakata na prvo zmago v letošnji sezoni Prve lige Telekom Slovenije.
  • Maribor in Olimpija v letošnji sezoni še nista izgubila.
  • Zmaga Domžal s 6:1 je najvišja v letošnji sezoni Prve lige Telekom Slovenije.
  • Alen Krajnc in Igor Bukara sta v letošnji sezoni v igro s klopi za rezervne nogometaše vstopila že na petih tekmah, kar je največ med vsemi.

Olimpija:

• Olimpija je v tekmi s Krškim prejela 300. prvoligaški zadetek.

Maribor:

• Aleksander Rajčević je presegel mejo 24.000 minut na igriščih Prve lige Telekom Slovenije.
  • Damjan Bohar je presegel mejo 11.000 minut na igriščih Prve lige Telekom Slovenije.
  • Mitja Viler je v dresu Maribora v Prvi ligi Telekom Slovenije odigral 176 tekem, s katerimi se je na devetem mestu večne klubske lestvice izenačil s Stipetom Balajićem.
  • Aleksander Rajčević je v dresu Maribora na prvoligaških igriščih preživel natanko 14.273 minut, s katerimi se je na devetem mestu večne klubske lestvice izenačil z Amirjem Karićem.

Gorica:

• Gorica je dobila prvo medsebojno prvoligaško tekmo z Ankaran Hrvatini.
  • Alen Jogan je presegel mejo 22.000 minut na igriščih Prve lige Telekom Slovenije.
  • Rifet Kapić presegel mejo 4.000 minut na igriščih Prve lige Telekom Slovenije.

Domžale:

• Domžale so vknjižile najvišjo zmago v medsebojnih prvoligaških tekmah s Triglavom.
  • Matija Širok je odigral 200. tekmo v Prvi ligi Telekom Slovenije.
  • Lovro Bizjak je dosegel deseti zadetek v Prvi ligi Telekom Slovenije.
  • Senijad Ibričić je dosegel prvi prvoligaški zadetek v dresu Domžal.

Krško:

• Luka Kerin je debitiral v Prvi ligi Telekom Slovenije.

Rudar Velenje:

• Leon Črnčič je v dresu Rudarja v Prvi ligi Telekom Slovenije odigral 153 tekem, s katerimi se je na devetem mestu večne klubske lestvice izenačil z Jernejem Javornikom in Zoranom Pavlovićem.

Aluminij:

• Francesco Tahiraj je presegel mejo 3.000 minut na igriščih Prve lige Telekom Slovenije.
  • Nemanja Jakšić je v dresu Aluminija v Prvi ligi Telekom Slovenije odigral 38 tekem, s katerimi se je na četrtem mestu večne klubske lestvice izenačil z Robertom Kurežem.
  • Francesco Tahiraj je v dresu Aluminija v Prvi ligi Telekom Slovenije odigral 32 tekem, s katerimi se je na devetem mestu večne klubske lestvice izenačil z Denisom Topolovcem.

Celje:

• Deni Štraus in Herolind Cikaqi sta debitirala v Prvi ligi Telekom Slovenije.
  • Janez Pišek je odigral 50. tekmo v Prvi ligi Telekom Slovenije.
  • Tadej Vidmajer je presegel mejo 10.000 minut na igriščih Prve lige Telekom Slovenije.

Triglav:

• Triglav je vknjižil najvišji poraz v medsebojnih prvoligaških tekmah z Domžalami.
  • Nejc Pušnik in Stefan Kukoljac sta debitirala v Prvi ligi Telekom Slovenije.
  • David Tijanić je odigral prvo prvoligaško tekmo v dresu Triglava.
  • Matej Poplatnik je dosegel deseti zadetek v Prvi ligi Telekom Slovenije.

Ankaran Hrvatini:

• Ankaran Hrvatini so v prvi medsebojni prvoligaški tekmi z Gorica doživeli poraz.
  • Primož Bužan in Johan Chinwendu Nkama sta debitirala v Prvi ligi Telekom Slovenije.
  • Stefan Smiljanić je odigral prvo prvoligaško tekmo v dresu Ankaran Hrvatinov.