Olimpija dobila prvo preizkušnjo na turških tleh

Ljubljančani so po selitvi v Turčijo odigrali prvo pripravljalno tekmo in ugnali moskovski Dinamo. Uspešni so bili tudi Koprčani, ki so bili boljši od sosedov Ankarančanov, Celjani pa so remizirali.

Grofje so v Umagu zakorakali v drugi teden priprav, po dveh porazih z Gorico in Mladostjo Lučani pa je nasproti čete trenerja Jovićevića stal češki prvoligaš Hradec Kralove. Čehi so v generalki pred nadaljevanjem prvenstva z goloma Martana povedli v 12. minuti, a so Celjani prednost nasprotnika izničili vsega sedem minut kasneje, ko je bil natančen Lovre Čirjak.

Koprčani so dobili tudi tretjo pripravljalno tekmo, v kateri so zatresli mrežo nasprotnika. Pamićevi varovanci so bili na domači Bonifiki, na atletskem stadionu, boljši od Ankaran Hrvatinov. V 36. minuti je mrežo drugoligaša načel grški novinec Fanis Tzandaris, za zajetno prednost ob odmoru pa je v izdihljajih prvega dela igre poskrbel Ed Kevin Kokorović. Domačo prednost je v uvodu nadaljevanje znižal Jaka Štromajer, še jeseni član Kopra, a je dvome o zmagovalcu razrešil Darko Lukanović. Končni izid srečanja je v 81. minuti postavil Matej Zemljak.

Zmaji so se v Beleku pomerili z moskovskim Dinamom, ki vodi na lestvici druge ruske lige. Obračun se ni pričel po željah zeleno-belih, saj je moral Luka Elsner že v uvodnih minutah, po poškodbi Elekeja, poseči po zamenjavi.Olimpija je do zmage prišla v zadnji četrtini dvoboja, po zadetkih rezervistov. S strelom z razdalje je zmaje v vodstvo popeljal Rok Kronaveter, ki je v izdihljajih tekme podal tudi za gol Branka Ilića.

CELJE - HRADEC KRALOVE 1:1 (1:1)

Strelca: Čirjak (19.), Martan (12.)
Celje: Kotnik (46. Rozman), igralec na preizkušnji (46. Brecl), Džinić (77. Hadžić), Travner (46. igralec na preizkušnji), Čirjak ( 77. Kous), Pišek (77. Šporn), Cvek (77. Pungaršek), Podlogar (77. Košman), Cvijanović (63. Rahmanović), Belić (56. Požeg Vancaš), Volaš (77. Pečnik). Trener: Igor Jovićević.

Datum Nasprotnik Rezultat Strelci
26. januar 2017 RIJEKA (HRV1) 2:3 D. Hadžić, Belić
28. januar 2017 JADRAN POREČ (HRV3) 3:0 Podlogar, Volaš (2x)

KOPER - ANKARAN HRVATINI 4:2 (3:0)

Strelci: Tzandaris (36.), Kokorović (43., 45.), Lukanović (50.); Štromajer (47.), Zemljak (81.)

7. februar 2017 ZRINJSKI MOSTAR (BIH1) 0:0 -
9. februar 2017 ANKARAN HRVATINI (SLO2) 4:2 Tzandaris, Kokorović (2x), Lukanović
11. februar 2017 RUDAR VELENJE (SLO1)

DINAMO MOSKVA - OLIMPIJA 0:2 (0:0)

Strelca: Kronaveter (77.), Ilić (93.)
Olimpija: Vodišek, Klinar, Mitrović, Bajrić, Štiglec, Cretu, Miškić, Avramovski, Tijanić, Boateng, Eleke. Igrali so še: Babunski, Šeliga, Ilić, Zarifović, Jurčević, Abass, Kronaveter, Novak, Turkuš. Trener: Luka Elsner.

18. januar 2017 ZAGREB (HRV2) 3:0 Avramovski, Zarifović, Babunski
21. januar 2017 ROLTEK DOB (SLO2) 7:0 Krefl, Avramovski, Vukčević, Miškić, Boateng (2x), Lukanc
28. januar 2017 KRŠKO (SLO1) 4:4 Vukčević, Benko, Jurčević, Miškić
2. februar 2017 INTER ZAPREŠIĆ (HRV1) 2:2 avtogol, Kirm
9. februar 2017 DINAMO MOSKVA (RUS2) 2:0 Kronaveter, Ilić