Celje do nove zmage, Maribor prvič poražen

Maribor v pripravah na nadaljevanje sezone ni več neporažen, saj je v predzadnji tekmi na turških tleh doživel tesen poraz, še drugo zmago pa so vknjižili nogometaši Celja.

Celjani so se na pripravah v Umagu v 80-minutni preizkušnji udarili z mlado ekipo Ferencvaroša in zasedbi, ki jo sestavljajo nogometaši stari do 21 let, zabili tri zadetke. Budimpeštanci so pokleknili v uvodu drugega polčasa, ko so grofje dosegli tri zadetke. V peti minuti nadaljevanja je bil uspešen Amar Rahmanović, kmalu zatem pa sta zmago ekipe trenerja Jovićevića potrdila mlada Tilen Pečnik in Nino Pungaršek.

Mariborčani počasi zaključujejo dvotedenske priprave v Beleku, saj so odigrali še predzadnje srečanje pred vrnitvijo v domovino. V obračunu s češkim prvoligašem Slovacko je odločilni zadetek po pol ure igre dosegel Čivić, kljub priložnostim pa v nadaljevanju novih zadetkov ni bilo. Štajerci se bodo pred vrnitvijo v Slvoenijo srečali šes podgoriško Budućnostjo.

CELJE - FERENCVAROŠ U21 3:0

Strelci: Rahmanović (45′), Pečnik (52′), Pungaršek (55′)
Celje: Rozman, Kous, igralec na preizkušnji (41. Vidmajer), Hadžić, Brecl, Šporn, Pungaršek, Požeg Vancaš (58. Belić), Rahmanović, Košman, Pečnik. Trener: Igor Jovićević.