Statistični posladki 28. kroga

Prva liga Telekom Slovenije:

• V 28. krogu Prve lige Telekom Slovenije so nogometaši v povprečju dosegli 2,8 gole na tekmo. Povprečje sezone znaša 2,62 gola na tekmo.
  • V 28. krogu Prve lige Telekom Slovenije so sodniki v povprečju pokazali 4,2 rumenega in 0,2 rdečega kartona na tekmo. Povprečje sezone po novem znaša 4.4 rumenega in 0,15 rdečega kartona na tekmo.
  • John Mary in Miran Burgić si s 13. zadetkom sezone delita tretje mesto ligaške lestvice strelcev.
  • Milivoje Novaković se je z devetim zadetkom sezone na sedmem mestu ligaške lestvice strelcev izenačil z Daretom Vršičem.
  • Matic Vrbanec je vknjižil deseto asistenco v letošnji sezoni, s čimer se uvršča na drugo mesto ligaške lestvice asistentov.
  • Stjepan Babić je prejel deveti rumeni karton v letošnji in je največkrat opominjani nogometaš v letošnji sezoni.
  • Jasmin Handanović, Marko Zalokar, Grega Sorčan in Matic Vrbanec so zaigrali na vseh 28 tekmah letošnje sezone.
  • Tilen Nagode je v letošnji sezoni v igro s klopi za rezervne nogometaše vstopili že v 17 primerih, kar je največ med vsemi.

Maribor:

• Marcos Tavares je odigral 300. tekmo v Prvi ligi Telekom Slovenije.
  • Marko Šuler je presegel mejo 2.000 minut v letošnji sezoni.
  • Blaž Vrhovec in Mitja Viler sta presegla mejo tisoč minut v letošnji sezoni.

Olimpija:

• Andraž Kirm je odigral 150. tekmo v Prvi ligi Telekom Slovenije.
  • Nemanja Mitrović je presegel mejo 9.000 minut v Prvi ligi Telekom Slovenije.
  • Nik Kapun je presegel mejo 6.000 minut v Prvi ligi Telekom Slovenije.

Domžale:

• Radomlje in Domžale sta v osmi prvoligaški medsebojni tekmi prvič remizirala.
  • Jure Balkovec je presegel mejo 2.000 minut v letošnji sezoni.
  • Luka Volarič je presegel mejo tisoč minut v letošnji sezoni.
  • Amedej Vetrih je presegel mejo 11.000 minut v Prvi ligi Telekom Slovenije.

Gorica:

• Gorica je v Prvi ligi Telekom Slovenije vknjižila 150. gostujočo zmago.
  • Mark Gulić je debitiral v Prvi ligi Telekom Slovenije.
  • Jaka Kolenc je odigral 50. tekmo v Prvi ligi Telekom Slovenije.
  • Miran Burgić je presegel mejo 2.000 minut v letošnji sezoni.
  • Amarachi Osuji je presegel mejo tisoč minut v letošnji sezoni.
  • Miran Burgić je dosegel 50. zadetek v Prvi ligi Telekom Slovenije.

Celje:

• Tadej Vidmajer je presegel mejo tisoč minut v letošnji sezoni.

Koper:

• Sandi Križman je dosegel prvi zadetek v Prvi ligi Telekom Slovenije.
  • Toni Datković in Matej Pučko sta presegla mejo 2.000 minut v letošnji sezoni.

Rudar Velenje:

• Rudar je v osmi prvoligaški tekmi s Krškim prišel do prve zmage.
  • Marko Iharoš je presegel mejo tisoč minut v Prvi ligi Telekom Slovenije.

Krško:

• Krško je v osmi prvoligaški tekmi z Rudarjem prvič izgubilo.
  • Damjan Vuklišević je presegel mejo 2.000 minut v letošnji sezoni.
  • Robert Pušaver je presegel mejo 3.000 minut v Prvi ligi Telekom Slovenije.
  • Damjan Vuklišević je v dresu Krškega v Prvi ligi Telekom Slovenije odigral 33 tekem, s katerimi se je na šestem mestu večne klubske lestvice izenačil z Gregorjem Sikoškom in Luko Volaričem.
  • Robert Pušaver je v dresu Krškega na prvoligaških igriščih preživel natanko 2.868 minut, s katerimi se je prebil na četrto mesto večne klubske lestvice, pred Luko Volariča.

Aluminij:

• /

Kalcer Radomlje:

• Luka Cerar je presegel mejo 2.000 minut v letošnji sezoni.
  • Leo Ejup je prejel prvi rdeči karton v Prvi ligi Telekom Slovenije.
  • Aljaž Ivačič je v dresu Radomelj v Prvi ligi Telekom Slovenije odigral 29 tekem, s katerimi se je na devetem mestu večne klubske lestvice izenačil z Juretom Balkovcem.