Ankaran ugnal Sežance, Triglav po preobratu izgubil s turškim podprvakom

Ankarančani in Kranjčani bodo s sobotno tekmo v Sežani iodprli novo sezono Prve lige Telekom Slovenije, lanskoletna drugoligaša pa sta sredo izkoristila za še zadnjo preizkus. V rezultatskem pogledu so bili uspešnejši Primorci, ki so ugnali sežanski Tabor.

Triglav je pred domačimi gledalci gostil ekipo Bašakšehirja, aktualnega državnega in pokalnega podprvaka Turčije, v dresu katerega se je predstavil tudi Rajko Rotman. Slovenski reprezentant se je s soigralci kmalu po pričetku dvoboja znašel v rezultatskem zaostanku, saj je domače v vodstvo popeljal Igor Bukara. Orli so vodstvo zadržali do 24. minute in Dieng, ki je postavil tudi izid polčasa. Kmalu po vrnitvi na igrišče je za preobrat zadel nekdanji nizozemski reprezentant Eljero Elia, v zaključnih minutah pa sta Elvisa Džafića premagala še Edin Višča in Sokol Cikaleši.

Ankaran Hrvatini so gostovali v Sežani, kjer bo zasedba trenerja Vlada Badžima gostila prvoligaška srečanja. Dvoboj z domačim Taborom, ki bo v novi sezoni igral med drugoligaši, je bil odločen pet minut pred koncem, ko je v polno meril Beljanski.

CHERRYBOX24 TABOR SEŽANA - ANKARAN HRVATINI 0:1 (0:0)

Strelec: Beljanski (85')

TRIGLAV KRANJ - BAŠAKŠEHIR 1:4 (1:1)

Strelci: Bukara (9'); Dieng (24'), Elia (51'), Višča (75'), Cikaleši (83')
Triglav: Džafić, Arh Česen, Zec, Gvardjančič, Gajić, Robnik, Bukara, Ovsenek, Poplatnik, Žurga, Mlakar. Igrali so še: Šalja, Suljević, Bojić, Kuhar, Udovič, Krcić, E. Kryeziu, Ahačič, Majcen, Đurković. Trener: Tonči Žlogar.

Tekst: NZS

• 22.04.2018 | Prva liga Telekom Slovenije
    Remi v boju za obstanek
    Nogometaši kranjskega Triglava in Ankarana Hrvatinov so se v 28. krogu Prve lige Telekom Slovenije razšli z 2:2 (1:0).
  • 20.04.2018 | Prva liga Telekom Slovenije
    Pred tekmo: Triglav Kranj - Ankaran Hrvatini
    Kranjski niz porazov se je nadaljeval tudi v obračun z Rudarjem. Orle v nedeljo čaka izjemno pomemben dvoboj z Ankarančani, ki ga Gorenjci še niso ugnali. Bodo uspešnejši brez četverice kaznovanih nogometašev?
  • 24.02.2018 | Prva liga Telekom Slovenije
    Ankaran do pomembne zmage
    Nogometaši Ankarana Hrvatinov so v 19. krogu Prve lige Telekom Slovenije v Novi Gorici premagali kranjski Triglav z 2:0 (1:0).
  • 22.02.2018 | Prva liga Telekom Slovenije
    Pred tekmo: Ankaran Hrvatini - Triglav Kranj
    Po zaostali tekmi Ankarančanov in Kidričanov je prva polovica sezone tudi formalno pod streho, prav Ankarančani pa bodo odprli tudi drugi del prvenstva. Dvoboj zadnjeuvrščenih ekip bo odigran v Novi Gorici.
  • 23.09.2017 | Prva liga Telekom Slovenije
    Ankaran do prve zmage
    Nogometaši kranjskega Triglava so v 10. krogu Prve lige Telekom Slovenije izgubili proti Ankaranu Hrvatinom z 1:3 (1:1).
  • 21.09.2017 | Prva liga Telekom Slovenije
    Na Gorenjskem se bosta v uvodnem krogu druge četrtine prvenstva udarila novinca v PLTS. Kranjčani in Ankarančani še čakajo na krstno zmago sezone, bo deseti krog kateri od zasedb le prinesel razlog za slavje?
  • 15.07.2017 | Prva liga Telekom Slovenije
    Uvod novincev brez zadetkov
    Nogometaši Ankarana in kranjskega Triglava so se v prvem krogu Prve lige Telekom Slovenije v Dravogradu razšli z neodločenim izidom 0:0.
  • 14.07.2017 | Prva liga Telekom Slovenije
    S sobotno tekmo v Dravogradu se pričenja že 27. izdaja Prve lige Telekom Slovenije. Žreb v NNC Brdo je odločil, da bosta novo sezono odprla novinca v prvoligaški druščini, ekipi Ankaran Hrvatinov in Triglava, ki se vrača med najboljše klube.
  • 18.05.2017 | 2. SNL
    Triglav po potrditvi naslova gostuje pri Ankarančanih
    Pri kranjskem Triglavu so se v nedeljo razveselili povratka med najboljše klube v državi. Kranjčane pred selitvijo med prvoligaše čakata še dve preizkušnji, prva že v soboto, ko bodo orli gostje Ankarančanov. Dvoboj v Kopru boste lahko spremljali tudi v prenosu na spletni strani NZS.