4. krog |  Športni park Domžale |  06.08.2016 ob 18.15

Kalcer Radomlje

2 : 2

Aluminij

Sodniki: Borošak Alen (glavni sodnik), Friš Tadej (1. pomoč), Benc Uroš (2. pomoč) , Vivod Dejan (4. sodnik)
Delegat: Pokovec Vinko
Št. gledalcev: 400

Novinca v ligi brez zmagovalca

Kalcer Radomlje - Aluminij 2:2 (1:0)

* Športni park, gledalcev 400, sodniki: Borošak (Spodnji Duplek), Friš (Sladki Vrh), Benc (Rače).
* Strelci: 1:0 Kovjenić (16.), 1:1 Bizjak (52.), 1:2 Bizjak (69.), 2:2 Gajić (77.).
* Kalcer Radomlje: Ivačič, Kumer, Karamatić, Andjelković, Lidjan, Cerar (od 82. Jazbec), Barukčić, Šipek, Nunić (od 66. Gajić), Kovjenić (od 55. Jugovar), Stoiljković.
* Aluminij: Lipovac, Jakšić, Turkalj, Zeba, Vezjak, Škoflek (od 88. Tahiraj), Vrbanec, Krljanović, Bizjak, Kurež (od 56. Kramer), Rogina (od 81. Petrović).
* Rumeni kartoni: Kumer; Bizjak, Kurež, Jakšić.
* Rdeča kartona: Kumer (80.); Jakšić (90.).

Novinca v nogometni družbi najboljših sta sezono odprla s tremi porazi, po njih pa je bilo predvsem turbulentno v vrstah zasedbe iz Kidričevega, saj je v začetku tega tedna odstopil športni direktor Mladen Dabanović. V njunem današnjem medsebojnem dvoboju nobena ekipa ni pobrala smetane, tekma v mestu ob Kamniški Bistrici se je končala z nedoločenim izidom 2:2.

Uvod je pripadel gostom, ki so si v uvodnih petnajstih minutah priigrali nekaj (pol)priložnosti, žoga pa po strelih Roberta Kureža, Matica Vrbanca in Antona Rogine ni našla poti do mreže domačega vratarja Aljaža Ivačiča. A gostitelji so odgovorili na najboljši možni način, v 16. minuti je napadalec Marko Kovjenić svoje soigralce popeljal do vodstva z 1:0. V nadaljevanju je potekal dokaj enakovreden boj, žogo so nekaj več imeli v posesti gostujoči igralci, igra pa je bolj ali manj potekala na sredini igrišča.

Radomljani so obetavno začeli drugo polovico tekme, v priložnosti za zadetek se je znašel Kristijan Šipek, v 52. minuti pa se je po kotu z desne strani v domačem kazenskem prostoru najbolje znašel Lovro Bizjak in izenačil na 1:1. V nadaljevanju so izbranci domačega trenerja Dejana Đuranovića skušali znova priti do rezultatske prednosti, poskusa Nemanje Jakšića in Igorja Barukčića nista našla poti do mreže, v 69. minuti pa so gostje povedli, po podaji Matica Vrbanca je še drugič na tekmi zadel Bizjak.

Gostitelji so po zaostanku z vso silo pritisnili na gostujoča vrata, v 77. minuti pa je izenačujoči gol dosegel "rezervist" Luka Gajić. Le tri minute kasneje so se privrženci domače ekipe prijeli za glavo, saj je Žan Kumer prejel drugi rumeni karton in je moral predčasno pod prho, gosti pa v končnici tekme niso izrabili kadrovske premoči na igrišču. V izdihljajih tekme je resda še drugič porumenel gostujoči nogometaš Nemanja Jakšić, tekma pa se je končala brez zmagovalca.

Radomljani bodo v 5. krogu v petek, 12. avgusta, gostovali v Celju, Aluminij pa bo dva dni zatem gostil Krško.