4. krog |  Maribor, Ljudski vrt |  08.08.2009 ob 20.15

1 : 0

Olimpija

Sodniki: Skomina Damir (glavni sodnik), Zirnstein Robert (1. pomoč), Kogej Milan (2. pomoč) , Frank Pavel (4. sodnik)
5 Rumeni kartoni 2

0'
  Lep pozdrav iz Ljudskega vrta, kjer bomo po dobrih petih letih ponovno spremljali prvenstveni obračun med Mariborom in Olimpijo. Do začetka tekme manjka še dobrih 15 minut, obe ekipi pa bosta nastopili v oslabljeni, saj med drugim manjkata kapetana Zoran Pavlovič zaradi kazni ter Sebastjan Cimerotič zaradi poškodbe. Sicer pa zmaji ne bodo imeli podpore s tribun, saj so njihovi navijači zaradi incidentov že na poti proti prestolnici.
0'
  Ekipi z rahlo zamudo prihajata na zelenico, sledijo začetne formalnosti nato pa se bo začelo zares...
0'
  Prvi bodo s centra krenili vijoličasti...
0'
2'
  GOOOL! Prva nevarna akcija domačinov. Z roba kazenskega prostora je mojstrsko zadel Armin Bačinovič!
13'
  Miral Samardžič je dobil rumeni karton.
17'
  Sumljiva situacija. Lepa podaja v prazen prostor do Jeliča, stranski sodnik po dolgem premisleku dvigne zastavico ter prekine akcijo mariborskega napadalca, ki se je končala z zadetkom.
20'
  Marcos Morales Tavares je dobil rumeni karton.
27'
  Lepa podaja Mezge v prazen prostor do Jeliča, ki se znajde iz oči v oči z vratarjem Oblakom. Strel v levi spodnji kot, Oblak je žogo delno zaustavil in Salkič izbije okroglo usnje z golove črte ter prepreči zadetek.
27'
  Rok Roj je dobil rumeni karton.
34'
  Menjava: iz igre Dejan Mezga, v igro Aleš Mertelj, verjetno zaradi poškodbe.
42'
  Hitra akcija Maribora v lepi poziciji je bil Tavares, ki pa z dobrih 12 metrov zelo slabo strelja.
45'
  Še minuta sodnikovega podaljška.
45'
46'
46'
  Menjava: iz igre Davor Bubanja, v igro Željko Filipovič.
46'
  Menjava: iz igre Enes Rujovič, v igro Senad Tiganj.
47'
  Prva nevarna kombinacija Olimpije, vendar je vratar Ranilovič odbil žogo pred napadalci zmajev.
53'
  Nevaren poskus Filipoviča z 30 metrov žoga za las zgreši levi kot vratarja Raniloviča.
57'
  Menjava: iz igre Armin Bačinovič, v igro David Bunderla.
59'
  David Bunderla je dobil rumeni karton.
71'
  Lepa kombinacija gostov, z roba kazenskega prostora je poskušal Tiganj, Ranilovič brani.
73'
  Menjava: iz igre David Kašnik, v igro Sait Idrizi.
75'
  Menjava: iz igre Dragan Jelič, v igro Matic Črnic.
77'
  Prodor z desne strani podaja pred vrata kjer Idrizi strelja, vendar Ranilovič prepreči izenačenje.
79'
  Miroslav Cvijanovič je dobil rumeni karton.
82'
  Prosti strel za zmaje, ki ga slabo izvede Ibraimi, odbita žoga pride do Filipoviča, ki močno strelja za las mimo domačega gola.
83'
  Še ena hitra akcija gostov, ki jo z nevarnim strelom z 20 metrov zaključi Da Silva.
89'
  Po kotu z desne strani nevaren strel Tavaresa z glavo, Oblak brani.
89'
  Elvedin Džinič je dobil rumeni karton.
90'
Podaljšek
  Tri minute sodnikovega podaljška.
90+1'
  Še en nevaren poskus Tavaresa.
90+1'
  Matic Črnic je dobil rumeni karton.
90+2'
  Po gneči v kazenskem prostoru poskus Filipoviča preko gola.
90+2'
90+2'
  Končan je večni derbi med Mariborom in Olimpijo. Tekma ni navdušila, favorizirani Mariborčani pa so se morali zelo potruditi, da so tri točke ostale doma...