13. krog |  Ljubljana, Športni park Ljubljana |  17.10.2009 ob 15.00

Olimpija

0 : 1

Sodniki: Skomina Damir (glavni sodnik), Zirnstein Robert (1. pomoč), Šinkovec Anton (2. pomoč) , Ponis Roberto (4. sodnik)
2 Rumeni kartoni 1

0'
  Spoštovane dame, cenjeni gospodje, lep pozdrav iz Ljubljane! Pred nami je drugi veliki derbi sezone. Slabo uro pred tekmo sta že znani obe prvi enajsterici.
0'
  V Ljubljani je lep jesenski dan. Pretežno jasno vreme imamo, temperatura pa je približno 10 stopinj Celzija. Gledalci že polnijo zahodno tribuno.
0'
  Na zelenico so pravkar pritekli nogometaši prve Olimpijine enajsterice, ki se že ogrevajo.
0'
  V okolici štadiona v Šiški mrgoli policistov. Na konjih, v avtomobilih, v "maricah", v terencih, peš, s psi... Pred nekaj minutami je štadion preletel tudi policijski helikopter.
0'
  Olimpija bo danes zaigrala pravzaprav v najboljši možni postavi. Zdravnikom je uspelo "zakrpati" tudi Da Silvo.
0'
  Pravkar so v pretežno rumenih dresih na igrišče pritekli tudi igralci začetne enajsterice Maribora.
0'
  Pri prvakih bodo manjkali Pavlovič, ki se je poslovil, Školnik, ki je kaznovan, in Jurkič, ki je poškodovan. Povratnik Mezga je v prvi postavi, Mejač in Lunder, ki sta sanirala poškodbi, pa začenjata na klopi.
0'
  Prvi večni derbi te sezone, bilo je 8. avgusta, se je v Ljudskem vrtu končal z zmago Maribora z 1:0. Olimpijo je takrat še vodil Branko Oblak. Edini gol je že v 3. minuti dosegel Bačinovič.
0'
  Slabe pol ure pred tekmo na tribunah ni ne Dragonsov ne Viol.
0'
  Olimpija je v zadnjih petih kolih zmagala na štirih tekmah, enkrat pa je remizirala. Zmaji so zadnjič izgubili 29. avgusta v Kopru (1:2). V 12. kolu so s 3:0 zmagali v Velenju.
0'
  Maribor je pred reprezentančnm premorom na treh tekmah dvakrat zmagal in enkrat izgubil. Obe zmagi je Mribor dosegel v gosteh (Nova Gorica in Lendava), izgubil pa je doma proti Rudarju.
0'
  Nogometaši so ogreti, odpravili so se v garderobi, gledalce - ta hip jih je kakšnih 1200 - pa zabavajo plesalke Zmajčice.
0'
  Viole so pred vhodom na vzhodno tribuno. Varnostniki in policisti temeljito pregledujejo vsakega mariborskega navijača posebej, zato se gostujoča tribuna polni izjemno počasi.
0'
  Tudi Dragonsi počasi polnijo svoj del zahodne tribune. Pet minut pred začetkom napetost narašča, a vzdušje je za zdaj še precej "gledališko". Navijači se še niso oglasili.
0'
  Nogometaši obeh enajsteric in sodniki prihajajo na zelenico. Olimpija bo igrala v pretežno zelenih dresih, Maribor v rumeni športni opremi. Končno je završalo na tribunah.
0'
  Oglasili sta se obe navijaški skupini.
0'
  Viole so že vrgle prvo baklo na igrišče.
0'
0'
  Prva žoga za Olimpijo.
3'
  Po Šiški se razlega "Ubij Žabarja" in "Ubij Štajerca", medtem pa igra poteka med obema kazenskima prostoroma.
5'
  Pvi kot bo za Maribor.
5'
  Dobra visoka podaja pred gol, Oblak pa je izboksal proti sredini igrišča.
7'
  Tiganj je prišel do strela s 14-ih metrov Džinič, ki je bil ob njem je blokiral strel in Pridigar je žogo ujel.
7'
  Drugi kot bo za goste. Tokrat z leve strani.
9'
  Oblak je visoko podajo znova izbil, nato je do strela z roba kazenskega prostora prišel Bačinovič, a je žoga končala v bloku, nato pa še v naročju Oblaka.
9'
  Prvi kot bo za Olimpijo. Z desne strani.
10'
  Takoj drugi kot za domače. Spet z desne.
10'
  Visoko podajo v sredino je z glavo izbil Samardžič.
10'
  Prosti strel za Maribor. Po sredini, 25 metrov od vrat Oblaka.
11'
  Popovič je zadel živi zid.
12'
  Tretji kot za Olimpijo in brez nevarnosti za Pridigarja.
13'
  Tretji kot bo za Maribor. Živahna tekma.
15'
  Olimpijina obramba ni uspela izbiti. Po veliki gneči v vratarjevem prostoru je bil na koncu Oblak uspešnejši od Tavaresa.
15'
  Leonardo Bonifacio je dobil rumeni karton.
17'
  V zadnjih minutah so Mariborčani podjetnejši.
19'
  Olimpija je zdaj kar nekaj časa lepo oblegala gol gostov.
23'
  Jeličje streljal precej z desne, Oblak pa je brez težav žogo ujel.
24'
  V protinapadu najlepša priložnost na tekmi. Škerjanc je podal z leve vsoko žogo na drugo vratnico. Cimerotič, ki je bil povsem sam, je s sedmih metrov streljal čez gol.
24'
  Menjava: iz igre Dejan Mezga, v igro Vito Plut.
25'
  Milanič se je očitno prenaglil. Mezga še ni pozdravil poškodbe.
28'
  Krasna akcija Olimpije. Po dvojni podaji je Cimerotič prišel do strela s kakšnih 15-ih metrov, Pridigar pa je nizko in močno žogo ubranil.
30'
  Četrti kot za Maribor, tokrat z leve strani.
31'
  Žoga je v Olimpijini mreži, a je Skomina zadetek zaradi prekrška nad vratarjem Oblakom upravičeno razveljavil. Mariborčani niso protestirali.
32'
  Protinapad Maribora in še peti kot za Štajerce.
33'
  Olimpija je vrnila z isto mero in si priigrala peti kot.
34'
  Fantastičen strel Ibraimja z 20-ih metrov. Žoga je z vso silo in hitrostjo zadela prečko.
36'
  Jelič je prišel do strela z 18-ih metrov. Za malenkost je žoga zletela čez prečko.
39'
  Miroslav Cvijanovič je dobil rumeni karton.
40'
  Tavares strelja z roba kazenskega prostora. Žoga preko noge in tudi preko gola.
42'
  Po podaji Ibraimija z desne je z glavo streljal Kašnik in za malenkost zgrešil.
45'
  Minuta sodnikovega podaljška.
45+1'
  Samardžič je poškodovan. Krvavi iz glave.
45+1'
45+1'
  Olimpija boljša, podjetnejša, nevarnejša. Dve veliki priložnosti Cimerotiča in prečka Ibraimija. Izrazito premlačni, nedorečeni, nekonkretni Maribor je lahko s trenutnim rezultatom zelo zadovoljen.
45+1'
  Pooblačilo se je, kakšna ploha v 2. polčasu ni izključena.
45+1'
  Nogometaši so že na zelenici, vse je pripravljeno na nadaljevanje derbija.
46'
46'
  Brez menjav v obeh enajstericah. Tudi Samardžiča so mariborski zdravniki zakrpali.
49'
  Začetek drugega dela zelo miren, brez priložnosti in obetavnih akcij.
52'
  Lepa priložnost Maribora. Po polvisoki podaji v kazenski prostor je streljal Plut, žoga pa je za nekaj centimetrov zgrešila gol. Na štadionu je za hip zavladala smrtna tišina.
54'
  Dober udarec Ibraimija s 30-ih metrov. Z voljejem je poslal močno in nizko žogo proti Pridigarju, ki je ubranil.
55'
  Viole mečejo na igrišče bakle in dimne bombe. Tekma je bila slabo minuto prekinjena.
56'
  Olimpija ima prvi kot v 2. polčasu.
57'
  Rumeno-vijolična obramba je predložek Cimerotiča brez težav izbila na sredino igrišča.
58'
  Na domači tribuni so si v lase skočili Dragonsi in policisti-specialci.
60'
  Plave čelade in Dragonsi še niso zakopali bojne sekire...
60'
  Menjava: iz igre Agim Ibraimi, v igro Andrej Dugolin.
62'
  Bačinovič je padel v kazenskem prostoru, Skomina ni niti trenil.
63'
  Nov kot za zelene. Z leve strani.
64'
  Cimerotič je podal, Mariborčani so izbili, Cime je spet podal, Pridigar pa na koncu ujel.
65'
  Da Silva se je odločil za strel, Pridigar je bil na mestu.
67'
  Krasna samostojna akcija Cimerotiča. Preigral je dva Mariborčana, prišel na 8 metrov od gola, streljal... Pridigar je ubranil.
68'
  Četrta priložnost Cimerotiča. Sam je bil pred Pridigarjem, okleval je, ko je streljal, so ga Mariborčani blokirali.
69'
  Armin Bačinovič je dobil rumeni karton.
71'
  Menjava: iz igre Armin Bačinovič, v igro Timotej Dodlek.
74'
  Pritisk Olimpije je nekoliko popustil, Mariborčani so le prišli do sape.
77'
  Lepa priložnost Maribora. Plut je podal Popoviču, ki je streljal z 10-ih metrov, Oblak pa je ubranil. Popovič se je poškodoval in odpeljali so ga z igrišča.
78'
  Menjava: iz igre Joao Gabrijel Da Silva, v igro Rok Roj.
79'
  Popovič tekme ne bo nadaljeval.
80'
  Menjava: iz igre Marko Popovič, v igro Aleš Mejač.
81'
  Kot za Olimpijo z desne strani.
81'
  Brez nevarnosti za Pridigarja.
82'
  GOOOL! Zadel je Marcos Morales Tavares!
83'
  Po krasnem preigravanju Miheliča, ki je na levi strani preigral dva domača igralca, je Tavares zadel z glavo.
85'
  Navijači Olimpije so obmolknili, Viole pa glasno slavijo.
86'
  Menjava: iz igre Jalen Pokorn, v igro Enes Rujovič.
90'
  Pri lovljenju visoke žoge se je poškodoval Pridigar, a Skomina zahteva, da se tekma nadaljuje.
90'
  Štiri minute sodnikovega dodatka.
90+3'
  Visoka podaja pred gol Maribora, Pridigar je ujel.
90+4'
90+4'
  Maribor je še drugič v tej sezoni ugnal Olimpijo. V drugem polčasu so Štajerci pokazali več, bilo so nevarnejši kot v prvem delu in eno od treh priložnosti tudi izkoristili. Olimpija si je na celotni tekmi priigrala več priložnosti, igrala je bolje in bolj atraktivno, a Cimerotič ni izkoristil kar štirih priložnosti, Ibraimi pa je zadel prečko. Tudi zato navijači domače nogometaše z igrišča spremljajo z aplavzom. Pa lep pozdrav iz Ljubljane.