31. krog |  Ljubljana, Športni park Ljubljana |  16.04.2010 ob 16.30

Olimpija

1 : 1

Sodniki: Skomina Damir (glavni sodnik), Zirnstein Robert (1. pomoč), Žunič Matej (2. pomoč) , Frank Pavel (4. sodnik)
3 Rumeni kartoni 2

0'
  Spoštovano občinstvo, lep pozdrav voščim s tribune štadiona ŽAK v Ljubljani, kjer se bosta na zadnjem večnem derbiju te sezone udarila Olimpija in Maribor.
0'
  V Ljubljani je pretežno jasno vreme, občasno tudi rahlo piha, temperatura pa je okrog 18 stopinj Celzija.
0'
  Olimpija in Maribor sta v tej sezoni odigrala 4 tekme (3 v prvenstvu in eno v pokalu), Štajerci pa so zmagali na vseh obračunih.
0'
  Pri Olimpiji bodo manjkali kaznovana Kašnik in Pokorn ter poškodovani Da Silva, De Abrez in Stojanović.
0'
  Pri Mariboru je zaradi kartonov suspendiran Mejač, zaradi poškodb pa bo Milanič pogrešal Školnika in Juniorja.
0'
  Nogometaši obeh moštev in sodniki prihajajo na igrišče. Olimpija bo igrala v pretežno zelenih dresih, Maribor pa v pretežno rumenih.
0'
1'
  Prvi kot za Olimpijo, Pridigar je izbil izpred gola.
3'
  Po podaji Rujoviča je bil Prašnikar sam pred Pridigarjem, njegov lob pa je končal visoko čez prečko.
4'
  Prvi kot tudi za goste in brez pravega zaključka...
6'
  Olimpija je dobro oblegala gol Maribora, Škerjančev strel pa so blokirali.
6'
  Domači bodo izvedli šetretji kot.
7'
  Ibraimi je streljal z 20-ih metrov, Pridigar pa je žogo ujel.
9'
  11-metrovka za Maribor zaradi igre z roko Bonifacia.
9'
  Leonardo Bonifacio je dobil rumeni karton.
11'
Zgrešena 11m
  Ni gola! Dragan Jelič je zgrešil enajstmetrovko!
12'
  Oblak je ubranil strel Jeliču.
12'
  Ibraimi je poškodovan. Ob njem so na igrišču Olimpijini zdravniki.
14'
  Ibraimi bo igral naprej.
18'
  Igra v zadnjih nekaj minutah poteka med obema kazenskima prostoroma.
20'
  GOOOL! Zadel je Rene Mihelič!
21'
  Tavares je prodrl po desni strani, podal na drugo stran kazenskega prostora do Mertlja, ki je poslal povratno žogo na 15 metrov, od koder jo je Mihelič poslal v levi spodnji kot.
22'
  Armin Bačinovič je dobil rumeni karton.
23'
  GOOOL! Zadel je Leonardo Bonifacio!
23'
  Ibraimi je podal visoko žogo z desne strani v sredino kazenskega prostora, kjer se je najbolje znašel Bonifacio in zadel mariborsko mrežo.
26'
  Ibraimi je poskusil iz prostega strela, Pridigar pa je izbil.
31'
  Viole so končno napolnile svoj sektor na vzhodni tribuni. Kakih 200 jih bo vzpodbujalo Maribor.
32'
  Rujovič je z glavo za malenkost zgrešil. Žoga je zadela celo vratnico...
40'
  Boban Jovič je dobil rumeni karton.
43'
  V končnici prvega dela je znova pritisnil Maribor in si ustvaril tri polpriložnosti.
43'
  Luka Prašnikar je dobil rumeni karton.
45'
Podaljšek
  Minuta sodnikovega dodatka.
45'
45'
  V prvem polčasu dokaj zanimiva predstava, vsako moštvo pa je imelo svoja dobra obdobja. Gola sta dosegla Mihelič in Bonifacio, Oblak je ubranil 11-metrovko Jeliču.
45'
  Menjava: iz igre Nik Omladič, v igro Rok Roj.
45'
46'
  Močan strel Škerjanca z 22-ih metrov. Čez gol.
50'
  Olimpija je 2. polčas začela bolje od Maribora.
51'
  Navijači mečejo na igrišče goreče bakle. Tekma je prekinjena.
51'
  Menjava: iz igre Armin Bačinovič, v igro Timotej Dodlek.
52'
  Aleš Mertelj je dobil rumeni karton.
52'
  Menjava: iz igre Luka Prašnikar, v igro Milan Purovič.
60'
  Igra zdaj le počasi pridobiva pravi tempo, priložnosti pa ni.
63'
  Skomina je poslal pomožnega trenerja Olimpije Safeta Hadžića na tribuno. Preostro je protestiral.
66'
  Škerjanc še enkrat s 25-ih metrov preko gola.
67'
  Tudi Ibraimi je zgrešil s 30-ih metrov.
73'
  Olimpija ima nekoliko več od igre, bolj se trudi priti do priložnosti, medtem ko se gostje branijo in čakajo na potinapad.
76'
  Ibraimiju že tretjič danes pomagajo zdravniki. Zdaj ga bo treba odpeljati z igrišča...
79'
  Menjava: iz igre Marcos Morales Tavares, v igro Vito Plut.
80'
  Menjava: iz igre Agim Ibraimi, v igro Andrej Dugolin.
83'
  Cvijanovič je z glavo zgrešil iz neposredne bližine.
90'
Podaljšek
  Tri minute dodatka.
90+2'
90+2'
  V zadnjem letošnjem večnem derbiju dva zelo različna polčasa. V prvem gledljiv nogomet, dva gola (Mihelič in Bonifacio), ubranjena 11-metrovka (Oblak Jeliču) in še nekaj lepih akcij. V drugem je poskušala igrati le Olimpija, Maribor pa ni pokazal prav ničesar. Lep pozdrav iz Ljubljane.