4. krog |  Ljubljana, ŠRC Stožice |  29.09.2010 ob 18.00

Olimpija

0 : 1

Sodniki: Skomina Damir (glavni sodnik), Zirnstein Robert (1. pomoč), Žunič Matej (2. pomoč) , Huselja Emir (4. sodnik)
1 Rumeni kartoni 1

0'
  Cenjene ljubiteljice in ljubitelji slovenskega nogometa, pozdravljeni! Pred nami je slovenski nogometni spektakel. Na 46. ligaškem VEČNEM DERBIJU se bosta na zaostali tekmi 4. kroga PrveLige pomerila Olimpija in Maribor. O vsem dogajanju na tekmi bomo poročali v živo iz stadiona v Stožicah!
0'
  Za začetek nekaj statističnih podatkov večnih derbijev.
0'
  To bo že 46. ligaški obračun Olimpije in Maribora na tekmah 1. SNL in 87. derbi v zgodovini obstoja obeh klubov.
0'
  Rezultatska bilanca ligaških tekem je močno na strani Maribora. Do zdaj je zmago proslavljal že 23-krat. Olimpija je z večnih derbijev kot zmagovalka odšla le 12-krat. Desetkrat sta ekipi remizirali.
0'
  Na ligaških tekmah v samostojni Sloveniji je Maribor 22-krat nastopil kot gost in vknjižil devet zmag. Olimpija jih ima kot gostiteljica osem. Petkrat sta ekipi v Ljubljani remizirali.
0'
  Še nekaj dejstev o današnjem 46. ligaškem obračunu večnih rivalov.
0'
  To bo prvi zgodovinski obračun tekmecev na stadionu v Stožicah.
0'
  Za varnost je z dodatnimi ograjami ob pomoči Mestne občine Ljubljana poskrbel klub in ne lastnik objekta.
0'
  Red na stadionu poleg policistov vzdržuje še 270 varnostnikov in redarjev (stroški varovanja bodo deljeni).
0'
  Sicer pa se stadion počasi polni, igralci pa so že na zelenici in med ogrevanjem nestrpno pričakujejo začetek prvega letošnjega večnega derbija.
0'
  Za varovanje bo potrebno odšteti okoli 30.000 evrov.
0'
  Policija bo za svoje storitve zahtevala plačilo le v primeru, da bo prišlo do izgredov.
0'
  Iz tabora Olimpije upajo, da bodo popolnoma napolnili stadion, poleg gostiteljev pa bodo imeli izdatno podporo tudi gostje. Iz štajerske prestolnice je v Ljubljano namreč prispelo nekaj manj kot 1.000 navijačev slovenskega podprvaka.
0'
  Če upoštevamo tudi navijače Maribora, ki živijo v Ljubljani, bodo imelo osemkratni državni prvaki več podpore kot na zadnji tekmi v Ljudskem vrtu, ko je Maribor gostil velenjski Rudar.
0'
  Deset minut pred začetkom obračuna še beseda ali dve o igralskih zasedbah obeh moštev.
0'
  Marcos Tavares je podaljšal pogodbo z Mariborom do poletja 2013.
0'
  Za goste bo danes kljub nekaj težavam s poškodbo gležnja nastopil Goran Cvijanovič, manjkali pa bodo Mejač, Milec in Mezga
0'
  Za Ljubljančane ne bodo nastopili: Cimerotič, Omladič in Da Silva, manjkal pa bo tudi Radujko, ki ima težave s poškodbo kolena in gležnja.
0'
  Pet minut je še do začetka težko pričakovanega obračuna med Olimpijo in Mariborom. Naj povemo, da je lani Maribor dobil tri od štiri medsebojnih ligaških obračunov, enkrat pa sta tekmeca remizirala.
0'
  Nogometaši so že na zelenici.
0'
  Število gledalcev zaenkrat okoli 6.000!
0'
  Stadion se sicer še polni.
0'
0'
  Žreb je določil, da ima prvi napad Maribor.
1'
  Zaenkrat sta obe ekipi v tekmo stopili zelo zadržano.
1'
  Prvi strel proti vratom Olimpije. Poizkusil je Majer, visoko preko gola!
3'
  Zdaj že drugi prekršek Majerja. Na sredini igrišča je grdo podrl Rujoviča.
4'
  Kašnik je brez težav zaustavil Tavaresa. Mariborčani so že izgubili žogo na polovici Olimpije, ki zdaj napada.
5'
  Dvoboj v teh trenutkih večinoma poteka po sredini igrišča, Olimpija pa je tista, ki dlje drži žogo v posesti.
7'
  Zeljkovič je meril iz velike oddaljenosti, Pridigar pa je moral posredovati in je žogo izbilo v kot.
8'
  Mariborčani so razčistili pred svojim kazenskim prostorom, pri žogo pa je spet Olimpija, ki je nekoliko bolj konkretna.
9'
  Zdaj še en močan strel Zeljkoviča iz velike oddaljenost, a je Pridigar ostal brez dela.
10'
  Pridigar je v zadnjem trenutku posredoval pred Škerjancem. Žoga iz avta za Olimpijo.
11'
  Mariborčani prepuščajo pobudo Olimpiji in modro prežijo na napake gostiteljev.
13'
  Berič je storil prekršek v napadu. V borbi za žogo je podrl Joviča.
14'
  V dvoboju navijaških skupin Green Dragons in Viole so celo nekoliko glasnejši slednji.
16'
  Pavličič je streljal od daleč, a Botonjiču ni bilo potrebno posredovati. To je bil celo prvi konkretnejši poizkus Mariborčanov.
16'
  Tekma je za nekaj trenutkov prekinjena, saj so ljubljanski navijači na igrišče vrgli baklo.
17'
  Srečanje se nadaljuje.
18'
  Obračun zaenkrat ne upravičuje naziva večni derbi.
19'
  Prekršek Škerjanca nad Cvijanovičem na sredini igrišča.
21'
  Rakovič je udaj podal v kazenski prostor, kjer ni bilo nikogar od njegovih soigralcev, vendar napad Olimpije še naprej traja.
22'
  Zdaj so Mariborčani v celoti prešli na polovico Olimpije.
22'
  Za prosti strel z roba kazenskega prostora se pripravlja Pavličič.
23'
  Po prostem strelu se je žoga nekaj časa odbijala pred kazenskim prostorom, naposled pa je do nje na levi strani kazenskega prostora prišel Berič, a je in neposredne bližine slabo meril.
24'
  Prekršek Rujoviča nad Cvijanovičem.
26'
  GOOOL! Zadel je Robert Berič!
27'
  Tavares je prodrl po levi strani in oddal žogo v kazenski prostor, kjer je slabo razčistil Jovič. do žoge je prišel Berič in jo zanesljivo potisnil za hrbet Botonjiča!!!
28'
  Še pred tem je Zaljkovič dobro meril proti vratom Pridigarja, ki je stal na mestu!
29'
  Zdaj izgredi na tribuni, Green Dragons so se spravili na nad varnostnike in policiste.
30'
  Tekma se nadaljuje. Salkič je povsem z desnega roba sprožil na vrata Pridigarja, ki je žogo ujel ob levi vratnici.
33'
  Naj povemo, da je Berič dosegel tretji gol v tej sezoni.
33'
  Maribor je po golu nekoliko bolj živahen, Olimpija pa še naprej poizkuša doseči gol. Igra je veliko bolj odprta.
34'
  Obema ekipama pa še naprej manjka zadnja podaja in dober strel na gol.
36'
  Mariborčani so izjemno dobro stojijo na igrišču, Ljubljančani nikakor ne morejo prebiti njihove srednje linije.
38'
  Olimpija se še naprej preiti v napad, a mora denimo Šokota prihajati po žogo na svojo polovico.
39'
  Mariborčani so po dolgem času spet v celoti na polovici Ljubljančanov.
41'
  Na levi strani je prodiral Berič, a je slabo oddal žogo v kazenski prostor. V polje jo je nato poslal Botonjič.
42'
  Pavličič je izvedel prosti strel na desni strani, izbil je Botonjič, ki ni imel veliko dela.
43'
  Zdaj je nesporazum Anđelkoviča in Salkiča burno pospremil trener Kosič.
44'
  Viler bo izvedel na polovici Olimpije.
45'
  Dve miniti sodnikovega dodatka.
45+1'
  V zadnjih trenutkih spremljamo pravo uspavanko. Nobeni od ekip ne uspe sestaviti več kot štiri podaje.
45+1'
45+1'
  Tekma vsaj v prvem polčasu ni upravičila naziva derbi. Mariborčani so v uvodnih minutah taktično predali pobudo Ljubljančanom in modro prežali na priložnosti, ki jih je bilo na obeh straneh izjemno malo. V 26. minuti je Berič po nezbranem posredovanju Joviča povedel vijolice v vodstvo, ki ga zmajem do konca dela ni uspelo izničiti.
45+1'
  Vsak trenutek se bo začel drugi del obračuna med Olimpijo in Mariborom.
45'
45'
  Upajmo na nekoliko bolj dinamičen drugi polčas.
46'
  Salkič je v napadu storil prekršek nad S. Andjelkovičem.
48'
  Še najbolj zanimivo je ta trenutek navijanje obeh navijaških skupin Viol in Green dragonsov.
49'
  Dvoboj večinoma poteka po sredini polja. Nobena od ekip pa si ne ustvari konkretne priložnosti. Vse preveč je napak pri podajah in sprejemu.
51'
  Izjemna podaja Vučkiča v kazenski prostor, kjer je po posredovanju do žoge prišel Škerjanc, ki iz neposredne bližine ni mogel premagati Pridigarja, ki mu je povsem zmanjšal kot.
51'
  To je bila nedvomno najlepša priložnost Olimpije na srečanju.
52'
  Mertelj je zdaj streljal od daleč. To je bil dober poizkus s kakšnih 35 metrov in Botonjič je imel precej dela, da je izbil žogo.
53'
  Menjava: iz igre Tomislav Pavličič, v igro Timotej Dodlek.
53'
  Menjava: iz igre Ermin Rakovič, v igro Peter Stojanovič.
55'
  Majer je dobil močan udarec v obraz in je za trenutek izgubil zavest. Zamenjal ga bo Filipovič.
55'
  Menjava: iz igre Aleš Majer, v igro Željko Filipovič.
58'
  Filipovič je lani branil barve Olimpije, pred tem pa je dve leti nosil dres Domžal.
59'
  Navijači Maribora so na igrišče že četrtič odvrgli eksplozivno sredstvo.
60'
  Menjava: iz igre Enes Rujovič, v igro Anej Lovrečič.
61'
  Mariborčani v teh trenutkih povsem nadzirajo potek srečanja.
62'
  Vučkič je storil že peti prekršek nad Cvijanovičem na srečanju.
63'
  Šokota in Mertelj sta trčila. Oba sta zapustila igrišče.
65'
  Mertelj med tem že nadaljuje, medtem ko Šokoti še oskrbujejo arkado.
65'
67'
  Vroče pred vrati Maribora!!! Stojanovič je izjemno lepo preigraval v kazenskem prostoru in oddal žogo do Zeljkoviča, ki je že četrtič streljal proti vratom, a je tokrat močno zgrešil!
67'
  Aleš Mertelj je dobil rumeni karton.
68'
  Mertelj je izjemno grobo zaustavil Škerjanca, ki je bil v obetavnem napadu na levi strani igrišča.
69'
  Lovrečič je oddal slabo žogo v kazenski prostor. Napad za Maribor.
70'
  Kosič se jezi nad Salkovičem, ki ni videl povsem osamljenega Stojanoviča.
72'
  Viler je storil prekršek nad Škerjancem. Prosti strel za zelene.
73'
  Slab predložek Zeljkoviča v kazenski prostor, kjer je padel Šokota, a je Skomina dosodil prekršek v napadu.
74'
  Stojanovič se je iz polprotinapada odločil za strel proti vratom in le za malo zgrešil desno vratnico Pridigarja.
75'
  V zadnjih nekaj trenutkih imajo pobudo gostitelji, ki se na vse pretege trudijo doseči izenačujoči zadetek.
76'
  M. Anđelkovič je obležal na tleh, dobil je udarec v glavo, vendar z njim ni nič hujšega.
79'
  No, zdaj malce smeha na stadionu. Uradni napovedovalec je Green Dragonse pohvalil, da so 'pridni', medtem ko je Viole pozval, da se takoj vrnejo na svoja mesta. So namreč preblizu igrišču, saj so preskočili železno ograjo, od igrišča jih loči le še betonska ograja.
79'
  Menjava: iz igre Zoran Zeljkovič, v igro Adnan Bešič.
81'
  Nekakovostna predstava obeh moštev. Olimpija se trudi doseči gol, a se Maribor uspešno brani.
81'
  Adnan Bešič je dobil rumeni karton.
82'
  Mariborčani imajo prosti strel na 25 metrih!
82'
  Cvijanovič ga je izjemno slabo izvedel.
83'
  Na drugi strani je Jovič izjemno slabo meril proti vratom Maribora!
85'
  Prečka!!! Filipovič je streljal s kakšnih 35 metrov in stresel prečko. Botonjič bi bil povsem nemočen. Nato je do žoge prišel Berič, ki pa ni bil dovolj spreten pred vrati Olimpije!
87'
  Zdaj minute Maribora. Iz 20 metrov je poizkusil še Tavares, ki je le za malo zgrešil vrata!
88'
  Mariborčani bodo imeli prosti udarec na levi strani kazenskega prostora.
88'
  Vroče zadnje minute srečanja.
89'
  Kot za Olimpijo.
89'
  Nič se ni izcimilo iz kota Olimpije.
90'
  Menjava: iz igre Robert Berič, v igro Dalibor Volaš.
90'
  Štiri minute do konca srečanja.
90+2'
  Prečka!!! Od daleč je streljal Jovič, izjemno močan in natančen strel pa je končal v prečki. Res lepa priložnost za izenačenje!
90+4'
  Žoga se je po strelu Joviča odbila od tal in vsem na stadionu je za trenutek zastal dih, vendar Skomina ni dosodil gola!
90+4'
90+4'
  Tekma med Olimpijo in Mariborom v tekmovalnem smislu torej ni upravičila naziva derbi z izjemo zadnjih desetih minut tekme, ko bi lahko Mariborčani povišali rezultat, Ljubljančani pa izenačili. Med tekmo tudi precej razgrajanja obeh navijaških skupin, ki se nista držali pravil prijateljskega navijanja. Green Dragons so nekajkrat zapustili svoje območje in na igrišče vrgli nekaj bakel, podobno velja tudi za Viole, ki vse skupaj začinile še z eksplozivnimi sredstvi. Po koncu tekme so izruvale precej sedežev in jih zmetale na igrišče. Drugi derbi v sezoni bo na sporedu že čez dva kroga, ko se bosta tekmec pomerila v Mariboru.