5. krog |  Ljubljana, ŠRC Stožice |  11.08.2012 ob 20.30  | Prenos: Stream prvaliga.si

Olimpija

0 : 0

Sodniki: Jug Matej (glavni sodnik), Rajh Marjan (1. pomoč), Kopač Borut (2. pomoč) , Kajtazović Nejc (4. sodnik)
0 Rdeči kartoni 1

0'
  Lepo pozdravljeni iz Ljubljane.
0'
  Danes bomo na stadionu v Stožicah priča večnemu derbiju med Olimpijo in Mariborom.
0'
  Mariborčani so z zmago nad Dudelangom uvrstili v četrti krog kvalifikacij za Ligo prvakov. Njihova zadnja ovira na poti v skupinski del Lige prvakov je hrvaški prvak Dinamo iz Zagreba. Če slovenski prvaki v play-offu Lige prvakov nebi uspeli izločiti hrvaškega predstavnika, bodo tako kot lani igrali v Ligi Evropa.
0'
  Od ustanovitve novega kluba Olimpija Ljubljana sta se večna rivala na medsebojnih tekmah pomerila dvanajstkrat, šestkrat so slavili Mariborčani, petkrat sta se ekipi razšli brez zmagovalca, enkrat pa je zmagala Olimpija Ljubljana.
0'
  Ekipi sta se nazadnje srečali na tekmi superpokala v Ljudskem vrtu. Zmago in s tem prvo lovoriko v sezoni so osvojili Mariborčani, ki so bili boljši z rezultatom 2:1. Za Maribor sta zadela Željko Filipovič in Agim Ibraimi, za Olimpijo pa je edini zadetek na tekmi dosegel Đorđe Ivelja.
0'
  Letos mineva 50 let od prvega derbija med Olimpijo in Mariborom.
0'
  Danes si obetamo lepo predstavo na igrišču prav tako tudi na tribunah, kjer bo ponovno vse v znamenju dveh navijaških skupin Green Dragonsov in Viol.
0'
  Po štirih odigranih krogih Olimpija zaseda peto mesto in ima šest točk, Mariborčani pa z desetimi točkami zasedajo vrh lestvice in so trenutno še brez poraza.
0'
  Olimpija je na zadnji tekmi z dvema zadetkoma Damjana Trifkoviča premgala Muro 05 z rezultatom 1:2.
0'
  Maribor je v sredo v Luksemburgu z 0:1 premagal Dudelange, edini zadetek na tekmi je dosegel Aleš Mertel. Na zadnji prvenstveni tekmi je Maribor doma z 1:0 premgal Triglav, Tavares je Mariboru zagotovil zmago v izdihljajih tekme.
0'
  Olimpija je vseh šest točk osvojila na gostovanjih, v letošnji sezoni so Ljubljančani doma še brez zmage.
0'
  Na drugi strani ima Maribor najboljšo gol razliko in sicer 7:2.
0'
  Trener Olimpije Ermin Šiljak, odkar sedi na klopi Zmajev, še nima pozitivnega rezultata proti Mariboru. Olimpijo je vodil na dveh tekma v Ljudskem vrtu; v lanski sezoni je v prvenstvu izgubil s 3:2, na začetku letošnje pa v superpokalu z 2:1.
0'
  Na drugi strani bo danes Olimpija zaigrala brez Ivelje, Djermanoviča ter Lovrečiča, na katerega pa trener Olimpije sploh ne računa več. Poleg omenjenih, v kadru ni niti 21- letnega napadalca Adnana Bešiča, ki ga je Olimpija med tednom poslala na posojo k novopečenemu prvoligašu Aluminiju.
0'
  Trener Maribora Darko Milanič danes ne bo mogel računati le na Mitjo Vilerja, ki je še vedno rahlo poškodovan.
0'
  Imamo obe postavi.
0'
  Olimpija:1-Šeliga,5-Jovič,6-Zarifovič,7-Vicente,8-Trifkovič,16-Božič,18-Nikezič,20-Delamea,21-Omladič,26-Sretenovič,31-Sarasola.
0'
  Maribor:33-Handanovič,5-Filipovič,7-Mejač,8-Mezga,9-Tavares,10-Ibraimi,24-Trajkovski,26-Rajčevič,32-Berič,44-Arghus,70-Mertelj.
0'
  Na igrišče so prišli gospodje, ki so pred 50-leti igrali na prvem derbiju Olimpije in Maribora.
0'
  Fantastično vzdušje na stadionu v Stožicah, vse je nared da obe ekipi prideta na travnato površino.
0'
  Obe ekipi prihajata na igrišče.
0'
  Vse je nared za pričetek derbija med Olimpijo in Mariborom.
0'
  Prvi bodo s sredine igrišča krenili nogometaši Olimpije.
0'
0'
  Olimpija ima prosti strel. Prekršek je storil Aleš Mertelj. Utrpel ga je Damjan Trifkovič.
1'
  Strel v okvir vrat! Poskusil je Nik Omladič.
1'
  Strel v okvir vrat! Poskusil je Nikola Nikezič.
2'
  Prosti strel je dobro izvedel Omladič, Handanovič je žogo izbil do strela z glavo je prišel Nikezič Handanovič je ubranil.
2'
  Olimpija ima prosti strel. Prekršek je storil Marcos Morales Tavares. Utrpel ga je Blaž Božič.
2'
  Olimpija ima prosti strel. Prekršek je storil Željko Filipovič. Utrpel ga je Nik Omladič.
3'
  Udarec v koleno je dobil Omladič, ki potrebuje zdravniško pomoč.
3'
  Z Omladičem vse v najlepšem redu.
3'
  Slabo izveden prosti strel Trifkoviča.
4'
  Maribor ima prosti strel. Prekršek je storil Aris Zarifovič. Utrpel ga je Robert Berič.
5'
  Olimpija ima prosti strel. Prekršek je storil Soares Bordignon Arghus. Utrpel ga je Nikola Nikezič.
6'
  S strelom je poizkušal Omladič, strel je blokiral Rajčevič.
6'
  Strel v okvir vrat! Poskusil je Damjan Trifkovič.
6'
  Olimpija ima udarec iz kota.
6'
7'
7'
  Strel v okvir vrat! Poskusil je Boban Jovič.
7'
8'
8'
  Handanovič izbija v nov kot.
8'
  Maribor ima prosti strel. Prekršek je storil Blaž Božič. Utrpel ga je Agim Ibraimi.
10'
  Močan pritisk Olimpije, prvo je poizkušal Trifkovič, Handanovič je njegov strel ubranil. Po kotu je poizkušal Nikezič, še enkrat več je ubranil Handeanovič, Maribor je hitro izgubil žogo do strela je prišel Jovič, ki je s pravo bombo udaril vendar je Handanovič njegov strel odbil v kot.
12'
  Maribor ima prosti strel. Prekršek je storil Inigo Sarasola Lascurain. Utrpel ga je Dejan Mezga.
12'
  Inigo Sarasola Lascurain je dobil rumeni karton.
13'
  Oster prekršek Sarasole nad Mezgo in zaslužen rumeni karton.
13'
  Olimpija ima prosti strel. Prekršek je storil Dejan Mezga. Utrpel ga je Boban Jovič.
14'
  Maribor je nekoliko umiril hitro igre Olimpije.
15'
  Maribor ima prosti strel. Prekršek je storil Sreten Sretenovič. Utrpel ga je Robert Berič.
16'
  Maribor ima prosti strel. Prekršek je storil Nikola Nikezič. Utrpel ga je Dejan Trajkovski.
17'
  Maribor ima prosti strel. Prekršek je storil Nikola Nikezič. Utrpel ga je Aleksander Rajčevič.
18'
  Manjša napaka Handanoviča, ki je izpustil žogo tam je bil blizu zadetka Nikezič vendar je napravil prekršek.
18'
  Olimpija ima prosti strel. Prekršek je storil Marcos Morales Tavares. Utrpel ga je Inigo Sarasola Lascurain.
19'
  Marcos Morales Tavares v prepovedanem položaju.
20'
  Maribor ima prosti strel. Prekršek je storil Damjan Trifkovič. Utrpel ga je Agim Ibraimi.
22'
  Po res dobrem začetku tekme je sedaj ritem igre nekoliko upadel.
23'
24'
  Maribor ima prosti strel. Prekršek je storil Blaž Božič. Utrpel ga je Robert Berič.
24'
  Blaž Božič je dobil rumeni karton.
26'
  Green dragonsi so prižgali prvo baklo vendar je ta pristali med sedeži.
26'
  Olimpija ima prosti strel. Prekršek je storil Aleš Mejač. Utrpel ga je William Franklin Vicente.
27'
  Maribor ima udarec iz kota.
27'
  Sumljiva situacija v kazenskem prostoru Maribora padel je Božič, sodnik je le odmahnil z rokama.
28'
  Predložek Ibraimija je preletel vse na koncu je žogo izbil Sarasola.
28'
  Tudi Viole vračajo s svojimi baklami in so dobro zakadili stadion v Stožicah.
28'
29'
  Maribor ima prosti strel. Prekršek je storil Aris Zarifovič. Utrpel ga je Aleš Mertelj.
31'
  Navijači Olimpije so začeli svoj šov s baklami, nekaj bakel je priletelo tudi na igrišče.
32'
32'
  Željko Filipovič je dobil rumeni karton.
32'
  Zaradi starta s podplatom je Filipovič prejel rumeni karton.
32'
34'
  Dvakrat je s strelom poizkušal Omladič, obakrat je nastreljal obrambo Maribora.
36'
  Spremljamo dvoboj med obema kazenskima prostoroma, nekoliko podjetnejši v zadnjih minutah so Mariborčani.
39'
  Maribor ima prosti strel. Prekršek je storil Sreten Sretenovič. Utrpel ga je Agim Ibraimi.
40'
  Sreten Sretenovič je dobil rumeni karton.
42'
  Olimpija ima prosti strel. Prekršek je storil Željko Filipovič. Utrpel ga je Damjan Trifkovič.
43'
  Streljal je Nik Omladič, a mimo vrat.
45'
  Dve minuti sodniškega dodatka.
45+1'
  Olimpija ima prosti strel. Prekršek je storil Soares Bordignon Arghus. Utrpel ga je Nik Omladič.
45+1'
Rdeči karton
  Soares Bordignon Arghus dobil neposredni rdeči karton in mora z igrišča.
45+2'
  Grob start od zadaj Arghusa, sodnik je brez oklevanja pokazal rdeči karton.
45+2'
45+2'
  Spremljali smo zanimiv 1. polčas. Bolje so začeli nogometaši Olimpije, ki so si na začetku tekme priigrali nekaj lepih priložnosti. Po 20-ih minutah je tempo igre padel, Mariborčani so imeli za malenkost žogo več v svoji posesti, vendar si niso priigrali prave priložnosti. Ob koncu 1. polčasa je Arghus prejel neposredni rdeči karton - morda malo prestroga odločitev glavnega sodnika Juga.
45+2'
  Nogometaši se vračajo na travnato površino.
45+2'
  Menjava: iz igre Dejan Mezga, v igro Nejc Potokar.
45'
46'
  Milanič je bil primoran v taktično spremembo zaradi rdečega kartona Arghusa.
47'
48'
  Sedaj lahko pričakujemo pritisk Olimpije.
49'
  Streljal je Aleš Mertelj, a mimo vrat.
49'
  Strel Mertlja od daleč, ki pa je zletel preko gola.
50'
50'
  Omladič je poslal predložek v kazenski prostor vendar so Mariborčani žogo izbili v kot.
51'
  Streljal je Nikola Nikezič, a mimo vrat.
52'
  Do neoviranega strela je prišel Nikezič, ki pa je z glavo streljal mimo leve vratnice Handanoviča.
52'
53'
  Streljal je Aris Zarifovič, a mimo vrat.
53'
  Maribor ima prosti strel. Prekršek je storil Inigo Sarasola Lascurain. Utrpel ga je Robert Berič.
55'
  Nogometaši Olimpije vršijo pritisk že na zadnjo linijo Maribora.
56'
  Maribor ima prosti strel. Prekršek je storil Antonio Delamea Mlinar. Utrpel ga je Marcos Morales Tavares.
57'
  Robert Berič v prepovedanem položaju.
58'
59'
  Hitra akcija Trifkoviča po desni strani podaja proti Nikeziču, ki je močno streljal vendar je njegov strel Handanovič ubranil.
60'
  Olimpija ima prosti strel. Prekršek je storil Aleš Mertelj. Utrpel ga je Antonio Delamea Mlinar.
62'
  V kazenskem prostoru Mariboru je preigraval Jovič hitro je padel sodnik je le odmahnil z rokama.
65'
  Nikola Nikezič v prepovedanem položaju.
65'
  Maribor ima prosti strel. Prekršek je storil Antonio Delamea Mlinar. Utrpel ga je Robert Berič.
66'
  Olimpija ima prosti strel. Prekršek je storil Marcos Morales Tavares.
67'
  Tavares je v kazenskem prostoru Olimpije igral z roko.
68'
  Streljal je Damjan Trifkovič, a mimo vrat.
68'
  Menjava: iz igre William Franklin Vicente, v igro Andraž Šporar.
69'
  Še ena lepa priložnost za Olimpijo po globinski podaji je do žoge prišel Trifkovič, ki se je sam znašel pred Handanovičem, vendar je slabo zadel žogo.
70'
  Olimpija ima prosti strel. Prekršek je storil Marcos Morales Tavares. Utrpel ga je Boban Jovič.
70'
  Marcos Morales Tavares je dobil rumeni karton.
72'
72'
  Menjava: iz igre Agim Ibraimi, v igro Goran Cvijanovič.
73'
  Streljal je Marcos Morales Tavares, a mimo vrat.
73'
  Menjava: iz igre Antonio Delamea Mlinar, v igro Matic Fink.
74'
74'
75'
  Maribor ima prosti strel. Prekršek je storil Boban Jovič. Utrpel ga je Robert Berič.
75'
  Maribor ima prosti strel. Prekršek je storil Matic Fink. Utrpel ga je Robert Berič.
76'
  Olimpija ima prosti strel. Prekršek je storil Marcos Morales Tavares. Utrpel ga je Matic Fink.
77'
  Olimpija ima prosti strel. Prekršek je storil Dejan Trajkovski. Utrpel ga je Nik Omladič.
78'
  Fantastično vzdušje na tribunah.
78'
80'
  Streljal je Blaž Božič, a mimo vrat.
84'
  V kazenskem prostoru Maribora je padel Nikezič, sodnik je le odmahnil z rokami.
84'
  Manjši pritisk Olimpije v teh trenutkih.
86'
  Vidi se da sta ekipi že utrujeni in ne držita več visokega ritma.
87'
  Damjan Trifkovič v prepovedanem položaju.
88'
  Udarec v glavo je prejel Filipovič.
90'
  Tri minute sodniškega dodatka.
90+1'
  Nekaj vroče krvi med obema moštvoma.
90+1'
90+2'
90+3'
90+3'
90+3'
  Konec 'večnega derbija' v Stožicah. Kljub dobri tekmi in nekaterim priložnostim, predvsem Olimpije, se mreži nista zatresli, tako da sta si ekipi razdelili plen.
90+3'
  Olimpija je bila boljši tekmec, vendar ni znala unovčiti svojih številnih priložnostih. Maribor ostaja na prvem mestu, kjer ima po prvih dveh tekmah 5. kroga 11 točk. Toliko jih imajo po današnji zmagi nad Rudarjem tudi Koprčani. Olimpija se je s svojo prvo domačo točko v domačem prvenstvu zavihtela na 5. mesto, kjer s sedmimi točkami družbo dela Gorici.