14. krog |  Maribor, Ljudski vrt |  20.10.2012 ob 20.00  | Prenos: TV Slovenija 2

1 : 0

Olimpija

Sodniki: Skomina Damir (glavni sodnik), Žunič Matej (1. pomoč), Kogej Milan (2. pomoč) , Čeferin Darko (4. sodnik)
0 Rdeči kartoni 1

0'
  Lepo pozdravljeni iz Ljudskega vrta, kjer se bosta v 14.krogu slovenskega državnega prvenstva še štirinajstič med seboj 'udarila' večna rivala Maribor ter Olimpija.
0'
  Gre gotovo za osrednji dogodek tega kroga. Pa ne zgolj zaradi rivalstva med omenjenima kluboma, temev tudi zato, ker igrata vodilni ekipi na prvenstveni razpredelnici. Vijoličasti so na prvem mestu zbrali 32. točk, šest manj pa so jih osvojili Ljubljančani na drugem mestu.
0'
  V medsebojnih obračunih (če ne štejemo tekem pred razpadom Olimpije) so uspešnejši aktualni državni prvaki, ki so v dosedanjih srečanjih le enkrat prepustili zmago velikemu tekmecu. Zato bo prerojena Olimpija v Mariboru iskala sploh prvo zmago v 'kotlu' Ljudskega vrta in tako skušala znižati zaostanek zgolj na tri točke. Če jim to uspe, bodo svoj zmagoviti niz podaljšali že na sedem prvenstvenih tekem.
0'
  Mariborčani so svojega presenetljivo končali prav v minulem krogu, ko so v Kranju izgubili s Triglavom z 1:0.
0'
  Sicer pa se je prvi obračun Maribora in Olimpije v letošnjem državnem prvenstvu v Stožicah končal brez zmagovalca.
0'
  Gostujoči trener Andrej Razdrh zaradi spora okrog podpisa nove pogodbe, ne bo mogel računati na usluge Bobana Joviča, poškodbe pa bodo od slovenskega 'el clasica' oddaljile še Džafiča, Trifkovića, Nikezića, Baskero in Iveljo. Na nasprotni strani pa bo Drako Milanič pogrešal kaznovanega branilca Arghusa ter poškodovanega Nejca Potokarja.
0'
  Iz podobnega razloga kot Jovič, bo danes pri Olimpiji manjkal tudi talentirani Zajc, ki je nase opozoril z dvema zadetkoma proti Muri.
0'
  Se pravi še ena neprijetna novica, ki je iz 'zmajevega gnezda' odjeknila prav danes!!!
0'
  Nikakor pa ni zanemarljiv podatek, da bo največji slovenski derbi sodil eden najboljših sodnikov v Evropi, Damir Skomina. Pomagala mu bosta Žunič ter Kogej, četrti sodnik je Darko Čeferin.
0'
  ...spektakel se torej prične čez približno 15 minut.
0'
  ...še ne povsem poln Ljudski vrt skupaj z napovedovalcem napoveduje prvo enajsterico domačih.
0'
  Prispelo je tudi že nekaj gostujočih navijačev.
0'
  Tekma ima tudi humanitarno noto, saj je nogometni klub Maribor skupaj z najzvestejšimi privrženci Violami zbiral oblačila ter denar za pomoči potrebnim in tudi za mariborski azil za živali.
0'
  V Ljudskem vrtu pa danes obeležujejo še en mejnik. Eden izmed današnjih obiskovalcev, je postal že 'milijonti' obiskovalec domačih tekem Maribora.
0'
  Tribune pa se še naprej pridno polnijo.
0'
  Vzdušje se že približuje vrelišču!!!! Navijanje obeh navijaških skupin je že v polnem teku.
0'
  Nogometaši prihajajo na teren.
0'
  Na nogah je celoten stadion.
0'
  Izjemno navijaško vzdušje v Mariboru. Znan navijaški napev poje celoten stadion!!!
0'
1'
  Prvi so iz polovice krenili domači nogometaši.
2'
  Mariborčani nastopajo v sledeči postavi: Handanovič, Vidovič, Milec, Mejač, Mezga, Tavares, Ibraimi, Cvijanovič, Rajčevič, Berič, Mertelj.
3'
  Olimpija: Šeliga, Fink, Salkič, Zarifovič, Delamea, Božič, Lovrećič, Omladič, Kapun, Šporar, Vicente.
3'
  Streljal je Aleš Mejač, a mimo vrat.
4'
  Strel v okvir vrat! Poskusil je Nik Kapun.
6'
  Olimpija ima prosti strel. Prekršek je storil Jovan Vidovič. Utrpel ga je Andraž Šporar.
8'
  Aplavz za koreografijo Viol.
9'
  Lepa priložnosz za Vicenteja, a se je preveč obotavljal in obetaven napad je splaval po vodi.
10'
  Strel v okvir vrat! Poskusil je Matic Fink, a Handanovič odbija.
12'
  Do zdaj bi se naj zbralo že okrog 10.000 gledalcev, vendar se stadion še naprej polni..
12'
  Strel v okvir vrat! Po preigravanju je z roba kazenskega prostora piskušal Agim Ibraimi, Šeliga pa je s težavami žogo odbil v kot.
12'
13'
13'
  Olimpija ima prosti strel. Prekršek je storil Goran Cvijanovič. Utrpel ga je William Franklin Vicente.
15'
  Izjemna priložnost za Maribor. Po podaji Mejača je Berič le za malo zgrešil cilj.
16'
  Olimpija ima prosti strel. Prekršek je storil Robert Berič. Utrpel ga je Antonio Delamea Mlinar.
18'
  Mariborčani so znova brez zaključnega strela zapravili obetavno priložnost.
18'
  Maribor ima prosti strel. Prekršek je storil Anej Lovrečič. Utrpel ga je Dejan Mezga.
18'
  Strel v okvir vrat! Poskusil je Robert Berič.
18'
21'
  Danes svoj praznik praznuje mesto Maribor. V ta namen so Viole že včeraj oprizorile ogromno dimno zaveso po celotni Kalvariji.
21'
  Branilci Olimpije so še pred Beričem zbili žogo iz golove črte!!!!
22'
  Silovit pritisk domačih.
24'
  Streljal je Aleš Mertelj, a mimo vrat.
24'
  Maribor ima prosti strel. Prekršek je storil Andraž Šporar. Utrpel ga je Goran Cvijanovič.
26'
  Maribor ima prosti strel. Prekršek je storil Blaž Božič. Utrpel ga je Marcos Morales Tavares.
28'
  Maribor še naprej vrši močan pritisk na vrata Olimpije.
29'
  11m za Maribor, Zarifovič pa je izključen!!!!
29'
Rdeči karton
  Aris Zarifovič dobil neposredni rdeči karton in mora z igrišča.
30'
  Šeliga je Tavaresu obranil najstrožjo kazen!!! Mariborski kapetan je meril v vratarjev desni kot, vratar Olimpije pa je prebral njegovo namero.
32'
  Tavares se je povsem sam znašel pred gostujočim vratarjem Šeligo, Zarifovič pa ga je kot zadnji igralec zrušil od zadaj.
34'
  Zaradi nešportnega obnašanja ter metanja petard na igrišče, so v sektorju kjer so nastanjeni gostujoči navijači posredovali policisti.
35'
  Na srečo se derbi nemoteno nadaljuje.
38'
  Maribor ima prosti strel. Prekršek je storil Matic Fink. Utrpel ga je Robert Berič.
38'
  Prosti udarec je v nevarni coni..
38'
  Prosti strel je s kakšnih 19m izvajal Ibraimi, a je za malo zgrešil gostujoča vrata.
40'
  Strel v okvir vrat! Poskusil je Dejan Mezga.
41'
  Ibraimi je lepo prodrl po desni strani, na drugi strani se mu je lepo odkrival Berič, a se je Makedonski reprezentant odločil sam zaključiti napad. Šeliga z njegovim udrcem ni imel prevelikega dela.
45'
  Še minuta sodnikovega podaljška.
45'
45+1'
45+1'
  V izjemnem vzdušju smo v prvem polčasu spremljali izjemno dinamično predstavo, v kateri so povsem prevladovali nogometaši v vijoličastih majicah. Ti so si pripravili številne priložnosti iz katerih pa niso dosegli vodilnega zadetka. Tavares je celo zapravil strel iz 11.metrov! Gostje iz Ljubljane so bili osredotočeni zgolj na protinapade iz katerih pa niso resneje ogrozili vrat Handanoviča.
45+1'
  Čeprav so nogometaši že zapustili travnato površino, pa na tribunah še naprej vre. Za to sta poskrbeli navijaški skupini. Z neredi predvsem prednjačijo ljubljanski Green Dragonsi.
45+1'
  Ljubljanski navijači še naprej mečejo na igrišče petarde ter odlomljene stole... Bakljo pa so prejeli tudi sami s strani Viol.
45+1'
  Prejeli so zadnje opozorilo pred posredovanjem policije, ki se pripravlja na praznjenje sektorja..
45+1'
  Policija v bliskoviti akciji pravkar prazni sektor z gostujočimi navijači!!!!
45+1'
  Nogometaši so že pritekli na igrišče, policija pa se še naprej ukvarja z ljubljanskimi navijači.
45+1'
  Na stadionu divja prava vojna!!
45+1'
  Zdaj je že jasno, da se bo drugi polčas začel z nekaj minutnim zamikom.
45'
46'
  Sektor namenjen gostujočim navijačem je izpraznjen. Ostalo je še le nekaj navijačev v zelenem na zahodni tribuni.
47'
  Olimpija ima prosti strel. Prekršek je storil Aleš Mejač. Utrpel ga je Nik Omladič.
47'
  Strel v okvir vrat! Poskusil je Agim Ibraimi, Šeliga pa se je znova izkazal.
47'
48'
  Maribor ne popušča...
51'
  Po odstranitvi Green Dragonsov, so se solidarno na stole posedle še Viole, ki v znak protesta ne navijajo.
51'
  So pa zato toliko glasnejše preostale tribune.
52'
  Olimpija ima udarec iz kota.
52'
  Streljal je William Franklin Vicente, a mimo vrat.
53'
53'
  Strel v okvir vrat! Z glavo je poskusil Robert Berič, Šeliga pa znova z bravurozno obrambo rešuje svoja vrata.
54'
  Od daleč je streljal Cvijanovič, ljubljanski branilec je žogi spremenil smer, ta pa je le za malo švignila mimo leve vratnice nemočnega Šelige.
54'
54'
  Streljal je Jovan Vidovič, a mimo vrat.
55'
  Izjemen prodor Ibraimija, odlični Šeliga pa znova na mestu.
55'
56'
  Streljal je Goran Cvijanovič, a mimo vrat.
60'
  Po nekajminutnem protestnem molku, so znova oživele Viole.
63'
  Olimpija se z igralcem manj le še osredotoča na branjenje svojih vrat.
63'
  Streljal je Dejan Mezga, a mimo vrat.
63'
64'
  Po lepi dvojni podaji Tavaresa ter Cvijanoviča, je strel slednjega le za malo zgrešil vrata Šelige. Ta je tokrat žogo pospremil le s pogledom.
65'
65'
  Strel v okvir vrat! Poskusil je Aleš Mertelj, najboljši mož na igrišču, vratar Šeliga, pa je bil znova na mestu.
65'
66'
  Viole protestno zapuščajo svoj sektor!!!!!
67'
  Derbi se bo torej nadaljeval brez organiziranih navijačev!
70'
  Vsa pozornost je žal znova usmerjena na tribune. Ker Viol ne spustijo iz stadiona, bo kot kaže morala znova posredovati policija.
71'
  Kakšna priložnost za Maribor!! Ibraimiju je naposled le uspelo premagati Šeligo, a je žogo z golove črte zbil Delamea.
72'
73'
  Menjava: iz igre Nik Kapun, v igro Anže Zorc.
75'
  Strel v okvir vrat! Poskusil je Marcos Morales Tavares.
76'
  Strel v okvir vrat! Poskusil je Anže Zorc.
76'
76'
  Streljal je Antonio Delamea Mlinar, a mimo vrat.
77'
  Menjava: iz igre Aleš Mertelj, v igro Alen Ploj.
77'
  Kot da bi bil gol zaklet za domače. Tavares je lepo zaposlil Beriča, njegov strel pa je zaustavila vratnica.
78'
78'
80'
  Menjava: iz igre Andraž Šporar, v igro Davor Škerjanc.
82'
  Maribor je povsem nadigral Olimpijo in pravi čudež je, da je mreža vratarja Šelige še naprej nedotaknjena.
82'
83'
  Olimpija ima prosti strel. Prekršek je storil Marcos Morales Tavares. Utrpel ga je Aleksander Šeliga.
86'
  ...kakšna premoč Maribora, katere pa ne uspejo kronati z zadetkom.
86'
  Menjava: iz igre Agim Ibraimi, v igro Matic Črnic.
87'
  Kakšna predstava Šelige! Tokrat se je iz oči v oči znjim srečal Ploj, ljubljanski vratar pa je tudi iz tega dvoboja izšel kot zmagovalec.
88'
88'
89'
  GOOOL! Zadel je Marcos Morales Tavares!
90'
  Po podaji Mileca iz kota, je Tavares z glavo zadel za eksplozijo navdušenja na tribunah!!!
90'
  Še 3.min sodniškega podaljška.
90'
  Menjava: iz igre William Franklin Vicente, v igro Filip Valenčič.
90+1'
  Menjava: iz igre Marcos Morales Tavares, v igro Timotej Dodlek.
90+3'
90+3'
  Povsem zaslužena zmaga vijoličastih, saj so povsem nadigrani Olimpijo. Gostje se lahko zahvalijo zgolj izredno razpoloženemu vratarju Šeligi, ki je preprečil še izdatnejšo zmago Maribora.
90+3'
  Ob glasnem skandiranju domačih navijačev, se od vas poslavljam. Hvala za pozornost ter lep večer še naprej. V Mariboru se bo gotovo rajalo še pozno v noč...