24. krog |  Maribor, Ljudski vrt |  05.03.2016 ob 20.15  | Prenos: Kanal A

0 : 0

Olimpija Ljubljana

Sodniki: Jug Matej (glavni sodnik), Žunič Matej (1. pomoč), Vukan Robert (2. pomoč) , Perić Dragoslav (4. sodnik) , Ponis Roberto (5. sodnik) , Žnidaršič Andrej (6. sodnik)
Delegat: Kacijan Danilo
Št. gledalcev: 12160

Veliki derbi tokrat ni prinesel zadetkov

Maribor - Olimpija  0:0

* Stadion Ljudski vrt, gledalcev 12.160, sodniki: Jug (Tolmin), Žunič (Kranj) in Vukan (Gornja Radgona).
* Strelci: /.
* Maribor: Handanović, Viler, Defendi, Šuler, Mertelj, Bohar (od 72. Vršič), Kabha (od 75. Janković), Filipović, Ibraimi, Novaković, Tavares.
* Olimpija: Vidmar, Čale, Kelhar, Mitrović, Fink, Zajc (od 90. Mimoun), Alves (od 90. Kapun), Matić, Kronaveter, Radović, Eleke (od 63. Wobay).
* Rumeni kartoni: Viler, Novaković, Janković, Šuler; Matić, Kelhar, Eleke, Mitrović, Fink.

Olimpija tudi po novem gostovanju v Ljudskem vrtu ohranja šest točk prednosti pred branilcem naslova Mariborom, ki je prvič zaigral pod povratnikom na trenersko klop Darkom Milaničem in z debitantom v vijoličnem dresu Milivojem Novakovićem. V trdem, čvrstem dvoboju so imeli oboji nekaj priložnosti, eno lepših tudi Novaković, ki pa so ostale neizkoriščene. Olimpija tako v tej sezoni proti Štajercem ostaja neporažena in ohranja lepo zalogo točk prednosti za nadaljevanje prvenstva.

Ekipi sta bili v uvodnih 20 minutah čvrsti, previdni, tekmecem nista puščali veliko prostora. Prvi, ki je imel priložnost za nevarnejši strel (enega je pred tem sprožil tudi Ricardo Da Silva Alves v peti minuti), je bil Blessing Eleke, ko je v 24. minuti sprožil iz prve s približno desetih metrov, toda žogo slabo zadel in jo poslal čez mariborska vrata. Na drugi strani je prvi strel sprožil Marwan Kabha v 36. minuti, a je z dobrih 20 metrov poslal žogo točno v naročje Nejca Vidmarja.

Le minuto pozneje je izjemno priložnost zapravil novinec v Mariborovem dresu Milivoje Novaković. Po podaji Željka Filipovića na levo stran je pred vrata podal Marcos Tavares, slovenski reprezentant pa je iz prve iz bližine za malo zgrešil cilj. Mariborčani so ob koncu polčasa pritisnili, a je ostalo pri 0:0.

Štajerci so prvi zagrozili v drugem polčasu, ko je po podaji s prostega strela visoko skočil Marko Šuler, preskočil Vidmarja, a žogo poslal čez gol. V 52. minuti so bili nevarni tudi gosti, ko je Eleke iz igre lepo vrgel Šulerja in v kazenskem prostoru streljal malce z desne strani, žogo pa poslal malo čez prečko.

V 61. minuti je Matic Fink premalo natančno končal lasten prodor, takoj zatem pa je Vidmar ukrotil žogo po strelu Damjana Boharja od daleč. V 63. minuti je v kazenskem prostoru do strela prišel Miha Zajc, a iz ugodnega položaja zgrešil cilj. Šest minut zatem je Željko Filipović z desne podal na drugo stran v kazenski prostor, kjer je skočil Novaković, a je bil Vidmar dobro postavljen.

V končnici tekme so Mariborčani v napadu delali preveč napak, Olimpiji pa nikakor ni uspelo izpeljati konkretnejšega protinapada. Kljub temu je v 87. minuti Nemanja Mitrović prišel do strela od daleč, a žogo poslal malo mimo vrat. V drugi minuti sodniškega dodatka je na drugi strani sprožil še Tavares, a je bil Vidmar spet na mestu.

Maribor bo v 25. krogu prihodnjo soboto gostoval v Velenju, Olimpija pa bo dan pozneje gostila Celje.