6. krog |  Mestni stadion ob jezeru |  20.08.2016 ob 18.15

Rudar Velenje

1 : 2

Sodniki: Obrenović Rade (glavni sodnik), Mikača Goran (1. pomoč), Kasapović Aleksandar (2. pomoč) , Bukovec Miran (4. sodnik)
Delegat: Gros Branko
Št. gledalcev: 500

Goričani do prve gostujoče zmage

Rudar - Gorica 1:2 (1:1)

* Stadion ob jezeru, sodniki: Obrenović, Kasapović (oba Ljubljana), Mikača (Višnja Gora).
* Strelci: 1:0 Glavina (26.), 1:1 Žigon (37.), 1:2 Kapić (78.).
* Rudar: Radan, Jahić, Billong, Zec, Mužek, Grgić (od 81. Lotrič), Trifkovič, Pišek (od 55. Dodlek), S. Babić, Vručina (od 46. Mary), Glavina.
* Gorica: Sorčan, Gregorič, Kavčič, Jogan, Celcer, Kapić, Kolenc, Žigon (od 82. Škarabot), Nagode (od 74. Grudina), Arčon, Burgić.
* Rumeni kartoni: Billong, Mary; Burgić.

Nogometaši Rudarja in Gorice so v minulem krogu razveselili svoje privržence in premagali favorizirane Ljubljančane oziroma Mariborčane, v današnjem medsebojnem obračunu v Šaleški dolini pa so slavili Novogoričani in osvojili svoje prve točke na gostovanjih ter se po nepopolnem krogu povzpeli na prvo mesto na prvenstveni lestvici.

Primorci so obetavno začeli tekmo v Velenju, že v drugi minuti se je Tilen Nagode znašel v obetavnem položaju, a je domača mreža ostala nedotaknjena, prav tako ne po močnem strelu z razdalje Rifeta Kapića nekaj minut kasneje. V nadaljevanju je igra potekala na sredini igrišča, vse več pobude pa je bilo na strani gostiteljev. Prvi poskus Dominika Glavine v 22. minuti ni obrodil sadov, štiri minute kasneje pa so mu soigralci vendarle skočili v objem za 1:0.

Po prejetem golu so se prebudili tudi Novogoričani in v 37. minuti tekmo postavili v začetno izhodišče. Akcijo je pripravil Kapić, po njegovi lepi globinski podaji pa je bil "eksekutor" Dejan Žigon. Končnica prvega dela je bila razburljiva, a se mreži - po novogoriških poskusih Uroša Celcerja in Sandija Arčona ter velenjskega Senada Jahića - nista zatresli.

V drugi polovici tekme je domači trener Boban Krčmarević že v desetih minutah ekipo osvežil z Johnom Maryjem in Timotejem Dodlekom. A to ni pripomoglo k boljši predstavi, prvo akcijo so si v 60. minuti pripravili gosti, strel Jake Kolenca pa so gostitelji pravočasno zaustavili.

Med 63. in 66. minuto so izbranci gostujočega trenerja Mirana Srebrniča zagrozili prek Arčona in Žigona, minuto kasneje pa je do strela prišel tudi domači nogometaš Damjan Trifković, a je ostalo pri 1:1. Privrženci domačega moštva so obnemeli v 78. minuti, po podaji Arčona je po strelu z glavo dosegel Kapić. Gostitelji so v končnici tekme skušali doseči izenačujoči gol, a je bila novogoriška obramba vselej na mestu.

Rudar bo v 7. krogu prihodnjo nedeljo gostoval v Kidričevem, Gorica pa bo dva dni prej gostila Domžale.