14. krog |  Maribor, Ljudski vrt |  22.10.2016 ob 20.15  | Prenos: Kanal A

1 : 0

Gorica

Sodniki: Balažič Dejan (glavni sodnik), Praprotnik Jure (1. pomoč), Kovačič Andraž (2. pomoč) , Žunič Matej (4. sodnik) , Sagrković Asmir (5. sodnik) , Goričan Vojko (6. sodnik)
Delegat: Režonja Slavko
Št. gledalcev: 3500

Pred tekmo: Maribor - Gorica

Prva liga Telekom Slovenije, 14. krog

22. oktober 2016, ob 20:15: MARIBOR - GORICA

Stadion: Ljudski vrt, kapaciteta 12.994 sedežev (povprečen obisk: 3.967 gledalcev)

Neposredni prenos: Kanal A

- odrasli: 12 evrov (v predprodaji 8 evrov)
- mladostniki do 15. leta: 6 evrov (v predprodaji 4 evre)
- tribuna jug: 4 evre (v predprodaji 2 evra)
- tribuna jug brez članske izkaznice: 10 evrov (v predprodaji 5 evrov)

MARIBOR:

Prepoved nastopa: /

Nogometaši Maribora so imeli med reprezentančnim premorom dovolj časa za kakovostno pripravo na gostovanje v Stožicah, ki so jih Štajerci zapuščali dobre volje. Vijolice so z goli Milivoja Novakovića, Aleksa Pihlerja, ki bo skupaj z Damjanom Boharjem zaradi poškodbe izpustil sobotno tekmo z Gorico, in Luke Zahovića nadaljevale trend dobrih rezultatov v prestolnici, saj so se tudi s petega zaporednega gostovanja v Ljubljani vrnili neporaženi. Sicer premešana četa trenerja Darka Milaniča med tednom zmage ni uspela nadgraditi s pokalno zmago v Novi Gorici, a bodo imeli Mariborčani že v soboto novo priložnost, da se Goričanom oddolžijo za zadnja dva ligaška poraza. Sinje-modri so namreč dobili zadnjo tekmo lanske sezone, Primorcem pa je pripadel tudi uvodni dvoboj letošnje sezone. Gostje so sredi drugega polčasa izenačili z zadetkom Gregorja Bajdeta, zmago pa je domačim priigral Miran Burgić.

Darko Milanič, trener Maribora: »Smo v odlični seriji, po derbiju je samozavest ekipe še večja. Imamo vrhunsko ozračje v slačilnici in želimo ga ohraniti. Se pa zavedamo, da to še ne zagotavlja novega uspeha. Na vseh dosedanjih tekmah se je pokazala kvaliteta Gorice. Sledijo svojim principom delovanja v igri, imajo trenutke, ko so zelo dobri in jih znajo izkoristiti, tako da jih z visokim tempom moramo onemogočiti pri njihovih namenih. Vložili bomo ogromno energije, da bi to tudi uresničili.«

Dejan Mezga, vezist Maribora: »Vsaka tekma je zgodba zase. Zagotovo bodo tekmeci zdaj v vlogi gostov prišli po pozitiven rezultat, tega se zavedamo. Toda situacija se zdaj spreminja, obe tekmi imamo v našem Ljudskem vrtu, pred našimi navijači in zanimata nas le obe zmagi.«

Marcos Tavares je v dvoboju z Olimpijo kljub dejstvu, da ni dosegel zadetka, odigral izjemno pomembno vlogo. Mariborski kapetan je podal za zadetka Novakovića in Pihlerja, nato pa mesto prepustil Luki Zahoviću, ki je nadaljeval s trendom, da po vstopu v igro ponavadi tudi zadene. Član mlade izbrane vrste je po vstopu s klopi v polno zadel že v srečanjih s Celjem in Domžalami, vajo pa ponovil tudi v tekmi z Olimpijo. Ob golu proti Kopru je Zahović v vsega 275 minutah dosegel že štiri ligaške zadetke, med tednom pa je dobro formo potrdil tudi v Novi Gorici, ko je po podaji Dina Hotića premagal reprezentančnega soigralca Sorčana.

Sobotni dvoboj v Ljubljani je s tribun spremljal tudi Aleksander Rajčević, ki je svojo tekmo odigral že nekaj ur pred derbijem Maribora in Olimpije. Primorec je namreč zaigral v dresu Maribora B, ki je napolnil mrežo Vidma in povišal prednost za vrhu lestvice. Dolgoletni branilec vijolic se je ob visoki zmagi veselil tudi vrnitve na nogometna igrišča, saj je po dveh poškodbah kolena in dolgotrajnem okrevanju odigral prvo uradno tekmo po lanskem 25. juliju, ko je v bolečinah predčasno sklenil gostovanje v Domžalah.

GORICA:

Goričani vztrajajo v zgornjem domu Prve lige Telekom Slovenije. Primorska zasedba diha za ovratnik Domžalčanom, ki sinje-modri zasedbi po 13 krogih bežijo za dve točki. A tudi Gorici zasledovalci dihajo za ovratnik, najbližje so s točko zaostanka Celjani, še točki več zaostajajo Koprčani. Slednji so se v minulem krogu pomerili v medsebojnem srečanju in iztržili remi, a Goričani, ki so svojo tekmo 13. kroga odigrali že v petkovem večeru, niso izkoristili priložnosti, da bi se oddaljili od zasledovalcev. Moštvo trenerja Mirana Srebrniča, ki je sezono odprlo s štirimi domačimi zmagami, je zelenico v novogoriškem Športnem parku še tretjič zapored zapuščalo brez zmage, Krčani so s severa Primorske prvič odšli neporaženi. Še tretji zaporedni remi pred domačimi gledalci so Goričani vknjižili med tednom, ko so se v prvi četrtfinalni tekmi Pokala Slovenije z Mariborom razšli z izidom 1:1. Bodo Goričani v Ljudskem vrtu podaljšali niz neporaženosti v tekmah z Mariborom?

Andrej Kotnik, vezist Gorice: »Maribor se bori za vodstvo v prvenstvu. Pričakujemo, da bodo igrali zelo zavzeto. Vendar imamo svoje račune in načrte tudi mi. Želimo si biti čim višje na lestvici. V Maribor gremo na zmago. Že v pokalni tekmi smo dokazali, da zmoremo igrati dobro. Domačini so vselej močan in nevaren tekmec. Upam, da jih bomo ustrezno zaustavili.«

Goričani so prvo od treh zaporednih tekem z Mariborom sklenili z neodločenim izidom. Gostujočo zasedbo je v drugem polčasu reševal tudi vratar Matko Obradović, ki je zbral nekaj odličnih obramb, a bil brez moči ob poskusu Andreja Kotnika. Svetlolasi vezist je zgolj nekaj minut pred natančno izvedenim prostim strelom stresel okvir mariborskega gola, kar mu je uspelo tudi v tekmi s Krškim. Ob tem pa se je spomladansko odkritje trenerja Srebrniča veselilo že spomladi. V 36. krogu lanske sezone je Kotnik z izenačujočim golom tlakoval pot do goriške zmage z 2:3

Gorica je bila v preteklosti ena najljubših strank Maribora. Štajerci vse do letošnje pomladi z zasedbo s severa Primorske niso izgubili na 21 tekmah v nizu, goriško moštvo pa je med marcem 2011 in aprilom 2016 prišlo do vsega štirih točk. V zgolj dveh ligaških obračunih so sinje-modri presegli točkovni izkupiček, saj je zmagi v zadnjem krogu lanske sezone sledilo še slavje v uvodni medsebojni tekmi letošnjega tekmovalnega leta. Lahko Goričani v 45. ligaškem gostovanju v Ljudskem vrtu znova presenetijo in štajersko prestolnico zapustijo še z deveto zmago?