14. krog |  Krško, Matija Gubec |  22.10.2016 ob 16.00  | Prenos: Siol TV 501 in tvin.si

Krško

2 : 2

Aluminij

Sodniki: Kovačič Darjan (glavni sodnik), Vojska Matej (1. pomoč), Podobnik Mitja (2. pomoč) , Tošeski Boris (4. sodnik)
Delegat: Močnik Vlado
Št. gledalcev: 550

Aluminij do točke z dvema manj

Krško - Aluminij 2:2 (0:1)

* Stadion Matija Gubca, gledalcev 500, sodniki: Kovačič (Murska Sobota), Vojska in Podobnik (oba Ljubljana).
* Strelci: 0:1 Jakšić (18.), 1:1 Arafat Mensah (54.), 2:1 Dangubić (90.), 2:2 Zeba (90.).
* Krško: Zalokar, Dušak (od 86. Haljeta), Vuklišević, Krajcer, Pušaver, Kramarić, Sadiković, Jurečič (od 65. Špiler), Čeh (od 67. Baskera), Dangubić, Arafat Mensah.
* Aluminij: Janžekovič, Jakšić, Turkalj, Zeba, Kocić, Krljanović, Vrbanec, Cvek, Škoflek (od 83. Petrović), Srdić (od 63. Rebernik), Tahiraj.
* Rumeni kartoni: Pušaver, Kramarić, Drnovšek; Krljanović, Jakšić, Janžeković.
* Rdeča kartona: Krljanović (67., dva rumena kartona), Tahiraj.

Krčani so v zadnjih treh krogih igrali z ekipami z vrha prvenstvene lestvice, v dvoboju z Domžalami, Olimpijo in Gorico pa so se točke veselili le v prejšnjem krogu v Novi Gorici. Med tednom so na svojem igrišču izgubili prvi četrtfinalni pokalni obračun z Domžalčani, praznih rok so v pokalnem tekmovanju ostali tudi nogometaši Aluminija, ki so proti Olimpiji v gosteh izgubili z 1:2, zato pa so se v prvenstvu po zmagi nad Radomljami le za točko približali Krčanom. Po današnjem remiju je razlika med ekipama ostala ista, v razburljivi končnici so v sodnikovem dodatku povedli domači nogometaši, nato pa je Josip Zeba ob dveh igralcih manj postavil končni izid.

V prvem delu sezone je Krško v Kidričevem slavilo s 3:0, toda na zadnjih tekmah so varovanci trenerja Bojana Špehonje prikazali veliko boljšo igro, prvi pa so zapretili tudi na današnjem obračunu v Krškem, a je strel Aleksandra Srdića ni zadel cilja. Zato pa je bil veliko bližje zadetku Damjan Vuklišević, ki je po kotu s strelom z glavo zadel prečnik že premaganega Luke Janžekoviča, novo priložnost za vodstvo pa so imeli domači nogometaši v 13. minuti, ko je bil Martin Kramarić popolnoma sam pred gostujočimi vrati, vendar je z okoli 13 metrov meril visoko čez vrata.

Kar iz dveh poskusov ni uspelo domačinom, je v 18. minuti Nemanji Jakšiću, ki je po prostem strelu z desne strani prišel do odbite žoge približno 25 metrov od domačih vrat, s strelom iz prve pa je presenetil Marka Zalokarja, ki je na gol črti obstal kot vkopan. Le pet minut pozneje je bil v priložnosti za zadetek še Žiga Škoflek, vendar je domača mreža tokrat ostala nedotaknjena, tako kot gostujoča po obetavnem napadu Krčanov, a je Damir Sadiković z roba kazenskega prostora streljal čez gol. V zadnji minuti prvega polčasa je imel lepo priložnost za izenačenje še Filip Dangubić, vendar je Janžeković njegov strel in neposredne bližine zaustavil, medtem ko bi imeli gostje preko Francesca Tahiraja v sodnikovem dodatku svoje vodstvo lahko povišali.

Drugi polčas se je za domačo ekipo začel obetavno, kajti že v 54. minuti so izid izenačili. Dangubić je na robu kazenskega prostora lepo podal do Ibrahima Arafata Mensaha, ki je preigral Janžekovića ter s petih, šestih metrov poskrbel za veselje na tribunah stadiona Matije Gubca. Tudi po izenačenju so bili Krčani več pri žogi, od 68. minute pa so bili gostje v še večjih težavah, saj je moral Dejan Krljanović zaradi drugega rumenega kartona zapustiti igrišče. Še v isti minuti se je v priložnosti našel Dangubić, vendar Krčani niso prišli do vodstva.

Navkljub igralcu manj so bili nevarni tudi Kidričevci, vendar Lovro Cvek in Škoflek nista bila dovolj natančna, tako kot tudi ne Dangubić na nasprotni strani. V novih težavah so se gostje znašli v 81. minuti, ko je sodnik Darjan Kovačič Tahiraju pokazal rdeči karton, tako da so Krčani do konca tekme igrali z dvema igralcema več. V pravi drami so v tretji minuti sodnikovega podaljška domači nogometaši le prišli do vodstva. S petim golom v sezoni je bil uspešen Dangubić, vendar to ni bilo dovolj za tri točke, kajti dve minuti pozneje je Zeba svoji ekipi prinesel zasluženo točko.

Nogometaši Krškega bodo prihodnjo soboto v 15. krogu Prve lige Telekom Slovenije gostovali v Celju, Aluminij bo dan pozneje gostil Maribor.