15. krog |  Kidričevo, Športni park Aluminij |  30.10.2016 ob 14.00  | Prenos: Kanal A

Aluminij

0 : 0

Sodniki: Ponis Roberto (glavni sodnik), Smej Simon (1. pomoč), Švarc Dejan (2. pomoč) , Antič Mihael (4. sodnik)
Delegat: Gros Branko
Št. gledalcev: 1500

Pred tekmo: Aluminij - Maribor

Prva liga Telekom Slovenije, 15. krog

30. oktober 2016, ob 14.00: ALUMINIJ - MARIBOR

Neposredni prenos: Kanal A

Stadion: Športni park Kidričevo,  kapaciteta 600 sedežev (povprečen obisk: gledalcev)

- moški: 7 evrov
- ženske (popust): 4 evre
- otroci do 12. leta: brezplačno

ALUMINIJ:

Prepoved nastopa: Francesco Tahiraj

Kidričani niso uspeli presenetiti Olimpije. Ljubljančani so po preobratu na prvi tekmi, ki so jo dobili z 2:1, slavili tudi na povratnem srečanju. Mladi vratar Luka Janžekovič je moral štirikrat po žogo v svojo mrežo, po dvakrat v vsakem od polčasov. Po pokalnem dvoboju z Olimpijo čaka mlade Kidričane že v nedeljo zgodaj popoldne nova zahtevna preizkušnja. V goste prihajajo Mariborčani, ki so neporaženi že vse od konca avgusta, zadnji poraz v uradnih tekmah pa so zasedbi z Ljudskega vrta zadali prav Kidričani. Za presenečenje v štajerski prestolnici sta z zadetkoma poskrbela Žiga Škoflek in Josip Zeba, krivulja tokratnih tekmecev pa se je po avgustovski tekmi obrnil v nasprotno smer. Mariborčani so sestavili dolg niz brez zmage, Kidričani pa so zapadli v strelski post, v Prvi ligi Telekom Slovenije pa so na naslednjo zmago čakali vse do 13. kroga in dvoboja z Radomljami.

Bojan Špehonja, trener Aluminija: »Nismo se hranili za tekmo z Mariborom. Kramer in Petrović, ki sta se vrnili po daljši odsotnosti, sta začela srečanje ter tudi korektno odigrala prvi polčas, tako da imamo za prihajajočo tekmo z Mariborom malce širši kader.«

Nemanja Jakšić, bočni branilec Aluminija: »V nedeljo prihaja Maribor, ki je v dobri formi, so odlična ekipa, vendar bomo dali vse od sebe, da odnesemo točke. So boljša ekipa od nas, vendar bodo to morali v devetdesetih minuta pokazati na igrišču.«

Kidričani so v dvoboju z Radomljami prekinili strelski post, po dolgem čakanju na zadetek pa so varovanci trenerja Bojana Špehonje zadeli v zadnjih štirih tekmah. Gola v pokalnih dvobojih z Olimpijo Aluminiju nista prinesla napredovanja, več pa so bili vredni zadetki v Prvi ligi Telekom Slovenije. Po zmagi nad Radomljami so Štajerci do pomembne točke prišli tudi v Krškem, kjer so povedli z evrogolom Nemanje Jakšića, po kar dveh izključitvah pa je točko rešil Josip Zeba. Hrvaški branilec je s štirimi goli prvi strelec Aluminija, v polno je meril tudi v Ljudskem vrtu.

Aluminij je z dvema izključitvama v Krškem ujel Radomlje, ki so v 14 krogi Prve lige Telekom Slovenije prejele štiri rdeče kartone. Ob Dejanu Krljanoviću, ki je svojo kazen odslužil že med tednom, je bil v posavski prestolnici izključen tudi Francesco Tahiraj, ki bo trenerju Špehonji znova na voljo šele za tekmo 19. kroga, ko bodo Kidričani gostovali v Novi Gorici. Kot prvi med Kidričani je v letošnji sezoni pordečel Marko Roškar, ki je kmalu po vstopu v novo sezono zapustil vrste rdečih, po dveh rumenih kartonih pa je tekmo predčasno sklenil tudi Nemanja Jakšić. Mariborčani so ob Rudarju in Gorici še edina ekipa letošnje sezone brez rdečega kartona.

MARIBOR:

Mariborčani nadaljujejo niz brez poraza. Vijolice so zadnji poraz v letošnji sezoni doživele prav v tekmi s tokratnim nasprotnikom Aluminijem, ki je v Ljudskem vrtu slavil z rezultatom 2:0. Maribor je v Prvi ligi Telekom Slovenije sestavil niz osmih tekem brez poraza, neodločenemu izidu z Rudarjem so Štajerci dodali še sedem zmag. Serija neporaženosti pa je še daljša, še upoštevamo vse uradne dvoboje zasedbe trenerja Darka Milaniča, ki se mu, tako kot nekaj nogometašem, v teh dneh niso izognile niti zdravstvene težave. V zadnjih tekmah nekoliko zdesetkana ekipa grenkobe poraza ni okusila že na zadnjih 12 tekmah, z dvema zaporednima remijema pa so se Mariborčani prebili tudi med polfinaliste letošnjega pokalnega tekmovanja. Vijolicam sta v dvoboju z Gorico zadostovala dva remija in dosežen zadetek na gostujoči tekmi. V vlogi osrednjega junaka se je tako po povratnem srečanju, ki ni ponudilo zadetkov, znašel Luka Zahović, ki je Maribor v Novi Gorici povedel v vodstvo.

Blaž Vrhovec, vezist Maribora: »Že od sredinega večera smo se vsi usmerili k nedelji. Misli so od četrtkovega treninga pri naslednji prvenstveni tekmi proti Aluminiju. Cilji so jasni, želimo nove tri točke. Da nadaljujemo uspešno serijo in ostanemo na prvem mestu.«

Mariborčani so imeli v zadnjih tekmah nekaj težav s poškodbami, še posebej oslabljena je bila zvezna vrsta, saj se je Aleksu Pihlerju in Damjanu Boharju na seznamu poškodovanih pridružil tudi Dare Vršič, za pokalno srečanje pa je odpadel tudi Valon Ahmedi. Tako je mesto izkušenega Vršiča, ki igra za obema napadalcema zasedel Dino Hotić, ki je zaigral na vseh treh tekmah Gorice in v srečanju na severu Primorske podal za zadetek, s katerim so Mariborčani napredovali v polfinale Pokala Slovenije.

Mariborčani ostajajo eno od štirih ekip v lovu na pokalno lovoriko, skupaj z Olimpijo in Domžalami pa imajo vijolice še možnost dvojne krone. Štajerci branijo pokalno lovoriko in nadaljujejo z nizom, ki traja že vse od 2003/04. Maribor se je namreč že 14. zapored uvrstili najmanj v polfinale Pokala Slovenije. V 13 poskusih se je Maribor devetkrat prebil vse do finala in po petih tekmah dvignil tudi lovoriko pokalnega prvaka. Maja so se Mariborčani na Bonifiki veselili še devetega pokalnega naslova.