31. krog |  Maribor, Ljudski vrt |  24.04.2016 ob 16.55  | Prenos: Kanal A

2 : 2

Luka Koper

Sodniki: Bukovec Miran (glavni sodnik), Smej Simon (1. pomoč), Anželj Borut (2. pomoč) , Gornjak Iztok (4. sodnik)
1 Rumeni kartoni 3

0'
  Lepo pozdravljeni iz Ljudskega vrta, kjer se bosta ob 16.55 med seboj pomerili moštvi Maribora in Kopra.
0'
  Med tednom so si vijoličasti že zagotovili nastop v finalu slovenskega pokala, sedaj so vse misli osredotočene še na obranitev naslova državnega prvaka.
0'
  Kljub utrujenosti od sredinega obračuna z Zavrčem, mariborskim nogometašem moči ne bi smelo manjkati. Gotovo so jim dodatne energije vlili Krčani, ki so včeraj ugnali njihovega neposrednega konkurenta za naslov, Olimpijo.
0'
  Mariborčani bi se danes z novo zmago lahko po dolgem času znova zavihteli na prvo mesto prvenstvene razpredelnice.
0'
  A to bo vse prej kot lahko. Aktualnim državnim prvakom bodo danes nasproti stali prav aktualni pokalni zmagovalci, s katerimi imajo v mariborskem taboru še precej neporavnanih računov.
0'
  A primorski prvoligaš je v spomladanski del prvenstva krenil s precej spremenjeno zasedbo. Kljub visokoletečim obljubam novega vodstva, pa Koprčani še naprej ne blestijo.
0'
  V minulem krogu so vknjižili še 16. poraz v sezoni, s čemer so zdrsnili na neugodno deveto mesto, ki ne zagotavlja obstanka v prvoligaški konkurenci. Tja so jih pahnili ravno Celjani, ki se tako kot oni, krčevito borijo za obstanek v ligi. Primorci vse težje ostajajo v stiku s Celjani, ki Kopru na osmem mestu, s tekmo več, bežijo že za pet.
0'
  Sicer pa zadnja koprska zmaga v Ljudskem vrtu sega v leto 2009. Natančneje 23. avgusta, sta jim veselje prinesla Mitja Brulc in Miran Pavlin.
0'
  Pa poglejmo obe enajsterici...
0'
  Maribor: Hanadanovič, Viler, Defendi, Šme, Mertelj, Sallalich, Rahmanovič, Filipovič, Jankovič, Mendy, Novakovič. #MARKOP
0'
  Koper: Tomč, Andrejašič, Batur, Datkovič, Dedič, Zsivanovics, Lokaj, Jonatan, Radujko, Posavac, Štromajer. #MARKOP
0'
  Glavni akterji že prihajajo na igrišče...
0'
  Prvi bodo s polovice krenili domači!
1'
1'
  Maribor ima udarec iz kota.
2'
3'
  Domači zahtevajo igranje z roko, sodnik Bukovec je dosodil le nov udarec s kota...
3'
  Luka Koper ima prosti strel. Prekršek je storil Milivoje Novakovič. Utrpel ga je Borisz Zsivanovics.
4'
  Novi protesti s tribun po enajstmetrovki za vijoličaste...
4'
5'
  Silovit začetek Maribora! #PLTS #MARKOP
5'
  Strel v okvir vrat! Poskusil je Jean-Philippe Mendy.
5'
6'
  Izjemna podaja Jankovača na glavo Mendyja, gostujoči vratar pa je z lepo parado rešil mrežo Kopra.
6'
  Streljal je Fabian Lokaj, a mimo vrat.
7'
  In še odgovor Kopra. Osamljeni Lokaj je z roba kazenskega prostora meril mimo vrat.
16'
17'
  Maribor ima prosti strel. Prekršek je storil Jaka Štromajer. Utrpel ga je Denis Šme.
19'
  Luka Koper ima prosti strel. Prekršek je storil Aleš Mertelj. Utrpel ga je Jaka Štromajer.
19'
  Maribor ima prosti strel. Prekršek je storil Jonatan Niguez Esclapez. Utrpel ga je Sintayehu Sallalich.
19'
20'
  Atraktiven poskus Amarja Rahmanoviča preko glave, je končal nad koprskimi vrati.
22'
  Maribor ima prosti strel. Prekršek je storil Jonatan Niguez Esclapez. Utrpel ga je Jean-Philippe Mendy.
23'
24'
26'
  Luka Koper ima prosti strel. Prekršek je storil Marko Jankovič. Utrpel ga je Haris Dedič.
26'
  Marko Jankovič je dobil rumeni karton.
27'
  Luka Koper ima udarec iz kota.
31'
  Kombinacijo Novakoviča, Sallalicha in Mendyja je slednji zaključil, a s težkega položaja ni zadel cilja.
33'
  Maribor ima prosti strel. Prekršek je storil Dalibor Radujko. Utrpel ga je Amar Rahmanovič.
33'
  Maribor ima prosti strel. Prekršek je storil Jaka Štromajer. Utrpel ga je Marko Jankovič.
33'
  Jaka Štromajer je dobil rumeni karton.
34'
  Luka Koper ima prosti strel. Prekršek je storil Amar Rahmanovič. Utrpel ga je Haris Dedič.
35'
  Patrik Posavac v prepovedanem položaju.
35'
  Maribor ima prosti strel. Prekršek je storil Patrik Posavac. Utrpel ga je Marko Jankovič.
37'
  Maribor ima prosti strel. Prekršek je storil Borisz Zsivanovics. Utrpel ga je Amar Rahmanovič.
38'
  Luka Koper ima prosti strel. Prekršek je storil Aleš Mertelj. Utrpel ga je Dalibor Radujko.
40'
  Luka Koper ima prosti strel. Prekršek je storil Mitja Viler. Utrpel ga je Jan Andrejašič.
40'
  Maribor ima prosti strel. Prekršek je storil Fabian Lokaj. Utrpel ga je Amar Rahmanovič.
41'
  Maribor ima prosti strel. Prekršek je storil Jonatan Niguez Esclapez. Utrpel ga je Marko Jankovič.
41'
  Enajstmetrovka za Maribor, potem ko je Batur igral z roko! #PLTS #MARKOP
41'
Gol (11m)
  GOOOL! Milivoje Novakovič je zadel enajstmetrovko!
43'
  Luka Koper ima prosti strel. Prekršek je storil Željko Filipovič. Utrpel ga je Fabian Lokaj.
45+1'
  Maribor ima prosti strel. Prekršek je storil Jan Andrejašič. Utrpel ga je Sintayehu Sallalich.
45+1'
  Še minuta podaljška.
45+1'
  Poskus z glavo Novakoviča, je Tomič ukrotil.
45+1'
45+4'
  Izredno odločna ter borbena igra vijoličastih, se je obrestovala še le v 41. minuti, ko je Novakovič izkoristil najstrožjo kazen. Povsem zasluženo vodstvo domačih, saj gostje praktično niso resneje zapretili.
46'
47'
  Streljal je Fabian Lokaj, a so domači branilci še pravočasno blokirali njegov poskus.
47'
48'
  Maribor ima prosti strel. Prekršek je storil Fabian Lokaj. Utrpel ga je Mitja Viler.
50'
51'
  Datkovič je še v zadnjem trenutku snel žogo z glave Sallalichu.
52'
  Borisz Zsivanovics je na kakšnih desetih metrih meril preko vrat.
54'
55'
57'
  Luka Koper ima prosti strel. Prekršek je storil Mitja Viler. Utrpel ga je Fabian Lokaj.
61'
  Menjava: iz igre Borisz Zsivanovics, v igro Ivor Horvat.
64'
  Odlična podaja Horvata za hrbet mariborske obrambe, kjer se je sam znašel Fabian Lokaj, ki je z glavo precej zgrešil.
65'
  Menjava: iz igre Mitja Viler, v igro Erik Janža.
67'
68'
  Kakšna priložnost za Maribor. Jankovič je lepo podal na drugo vratnico, od koder je sprožil Željko Filipovič, veselje pa mu je na golovi črti preprečil Andrejašič. V nadaljevanju je Defendi zadel še zunanji del mreže.
70'
  Menjava: iz igre Sintayehu Sallalich, v igro Damjan Bohar.
71'
  GOOOL! Neodločnost mariborske obrambe je kaznoval Jaka Štromajer, ki se je sam znašel pred Handanovičem.
74'
  Po duelu Baturja in Novakoviča domači zahtevajo najstrožjo kazen! Sodnik se zanjo ni odločil.
75'
  Menjava: iz igre Amar Rahmanovič, v igro Marcos Morales Tavares.
76'
  GOOOL! Izjemen prodor Jana Andrejašiča skozi povsem zaspano obrambo domačih in izjemen zaključek v levi zgornji kot Handanovičevih vrat!
77'
  Jan Andrejašič je dobil rumeni karton.
78'
  Gostje znova izbijajo z golove črte po poskusu Novakoviča.
80'
  Vjekoslav Tomič je dobil rumeni karton.
81'
  Luka Koper ima prosti strel. Prekršek je storil Rodrigo Defendi. Utrpel ga je Jaka Štromajer.
83'
  Odličen poskus Damjana Boharja je končal tik nad prečko gostujočih vrat.
85'
  Iz težkega položaja je Marko Jankovič z glavo usmeril žogo proti vratom, a Tomič ni imel težav.
87'
87'
  GOOOL! Po predložku iz kota, se je do žoge dokopal Milivoje Novakovič, ki jo je pospravil v gostujočo mrežo!
88'
  Strel v okvir vrat! Poskusil je Fabian Lokaj.
89'
  Menjava: iz igre Fabian Lokaj, v igro Jakov Biljan.
90+1'
  Milivoje Novakovič je imel zaključno žogo, potem ko se je sam znašel pred Tomičem, a ga je nastreljal.
90+1'
90+2'
90+3'
  Strel v okvir vrat! Poskusil je Jean-Philippe Mendy, Tomič brez težav
90+5'
90+5'
  Siloviti naleti vijoličastih ob koncu, niso zadoščali za zmago. Z anemično igro v drugem delu, so gostom omogočili preobrat. Kljub številnim priložnostim, so do konca uspeli le izenačiti.