34. krog |  Maribor, Ljudski vrt |  11.05.2016 ob 16.00  | Prenos: Kino

2 : 3

Rudar Velenje

Sodniki: Ponis Roberto (glavni sodnik), Prelog Gorazd (1. pomoč), Zupančič Primož (2. pomoč) , Obrenović Rade (4. sodnik)
2 Rumeni kartoni 2

0'
  Ljubitelji slovenskega nogometa, prisrčen pozdrav iz Ljudskega vrta! #MARRUD
0'
  Burna Prva liga Telekom Slovenije se nadaljuje s 34. krogom. Novo poglavje boja za naslov prvaka med Olimpijo in Mariborom. Na stadionu pod Kalvarijo gostuje velenjski Rudar.
0'
  Velenjska ekipa je prišla v Maribor brez dosedanjega trenerja Jerneja Javornika. Položaj je zapustil iz osebnih razlogov, kot se je izrazil. Presenetljiva poteza, saj je Javornik na tem mestu vztrajal, ko je bilo stanje v klubu precej slabše od trenutnega.
0'
  Do konca sezone bo ekipo Rudarja vodil dozdajšnji pomočnik Ramiz Smajlović. #MARRUD
0'
  Ozračje v Ljudskem vrtu se je med tem umirilo. Sobotna zmaga v Stožicah je poskrbela za smele načrte pred zadnjimi tremi krogi.
0'
  Vijoličasti ob tem čakajo morebitni spodrsljaj ljubljanskega rivala, ki sočasno gostuje v Celju. Kakšna končnica!
0'
  Tribune v Ljudskem vrtu se počasi polnijo. Južna, kjer so navadno Viole, bo ostala prazna. Zaradi kazni Nogometne zveze bo skupina zavzela mesta na severnem delu objekta.
0'
  Začetna postava Maribora: Handanović, Sallalich, Tavares, Vršič, Kabha, Novaković, Viler, Defendi, Šme, Mertelj, Janković. #MARRUD
0'
  Enajsterica Rudarja: Radan, Kašnik, Trifković, Črnčič, Stjepan Babić, Bolha, Tolimir, Džinić, Knezović, Eterović, Mario Babić. #MARRUD
0'
  Nestalno vreme se nadaljuje tudi v sredinem popoldnevu. Dež v Mariboru.
0'
  Še nekaj minut do uvodnega piska glavnega sodnika Roberta Ponisa. #MARRUD
0'
  Prihod moštev na igrišče.
0'
  Domači v tradicionalni, vijoličasti opremi. Gostje v belo-črni.
1'
2'
  Maribor ima prosti strel. Prekršek je storil David Kašnik. Utrpel ga je Marko Jankovič.
2'
  Milivoje Novakovič v prepovedanem položaju.
3'
  Maribor ima prosti strel. Prekršek je storil Mario Babič. Utrpel ga je Dare Vršič.
4'
5'
  Strel v okvir vrat! Poskusil je Denis Šme. Radan je odbil v kot.
5'
5'
7'
  Spremljamo začetni pritisk Maribora.
7'
  Streljal je Sintayehu Sallalich, a mimo vrat. Izvrstno diagonalno podajo je prispeval Janković, Sallalich pred golom ni bil natančen.
9'
  Neodločnost Vilerja bi po hitrem napadu lahko kaznoval Eterović. Pravočasno je posredoval Šme.
11'
  Maribor ima prosti strel. Prekršek je storil Klemen Bolha. Utrpel ga je Sintayehu Sallalich.
11'
  Današnje točke bi bile zelo pomembne tudi za ekipo Rudarja, ki si še ni zagotovila obstanka v ligi.
12'
12'
  Klemen Bolha je dobil rumeni karton. Sodnik Ponis ga je ustno opozoril že pri predhodnem prekršku.
13'
  Streljal je Denis Šme, a mimo vrat. Po prekinitvi in podaji Vršiča. Radan je zgrešil žogo, branilec pa gol.
14'
  Mariborski napadi se vrstijo.
17'
  Srečanje je tudi prizorišče snemanja dela celovečernega filma Slovenija, Avstralija in jutri ves svet. Režiser je Mariborčan Marko Neberšnik (Petelinji zajtrk, Šanghaj). Premiera bo v drugi polovici prihodnjega leta.
18'
  Maribor ima prosti strel. Prekršek je storil Mate Eterovič. Utrpel ga je Mitja Viler.
18'
  Rudar ima udarec iz kota.
19'
  Ta čas več dogajanja tudi pred mariborskim golom.
19'
  Maribor ima prosti strel. Prekršek je storil Ivan Knezovič. Utrpel ga je Milivoje Novakovič.
21'
  Streljal je Dare Vršič, a mimo vrat.
23'
  Mariborska prevlada je popustila. Spremljamo enakovredno tekmo.
23'
  Strel v okvir vrat! Poskusil je Mario Babič. Z razdalje, Handanović je vpisal prvo obrambo.
24'
27'
  36-krat sta se današnja tekmeca pomerila v Ljudskem vrtu. Statistika pravi 28 zmag Maribora, 4 Rudarja, 4-krat je bil izid neodločen.
29'
  Mariborska zvezna vrsta ima težave z organizacijo napadov.
29'
  Sintayehu Sallalich v prepovedanem položaju.
31'
  Rudar ima prosti strel. Prekršek je storil Marwan Kabha. Utrpel ga je Leon Črnčič.
36'
  Domači znova izrazito aktivnejši, a brez nevarnega zaključka.
37'
  Maribor ima prosti strel. Prekršek je storil Stjepan Babič. Utrpel ga je Aleš Mertelj.
38'
  Streljal je Dare Vršič, a mimo vrat. Poskus neposredno iz prostega strela blizu desne stranske črte.
40'
  Maribor ima prosti strel. Prekršek je storil Leon Črnčič. Utrpel ga je Marko Jankovič.
41'
  Milivoje Novaković je napovedal še zahtevnejšo tekmo, kot je bila sobotna z Olimpijo. Besede izkušenega napadalca se uresničujejo.
41'
  Streljal je Stjepan Babič, a mimo vrat. Daleč od uspeha.
42'
44'
44'
45'
  GOOOL! Zadel je Sintayehu Sallalich!
45'
  Velikanska napaka vratarja Radana! Ko je bilo pričakovati, da bo zlahka ulovil žogo ob globinski podaji Vršiča v kazenski prostor, jo je nepričakovano izpustil. Osamljeni Sallalich jo je le še potisnil v prazno mrežo.
45+2'
45+2'
  Vendarle mariborska prednost ob odmoru. Kljub vidnim težavam pri ustvarjanju napadov. Rudar brez izrazitih priložnosti.
46'
46'
48'
  Streljal je Mario Babič, a mimo vrat. Iz ugodnega položaja v kazenskem prostoru.
52'
  Maribor ima prosti strel. Prekršek je storil Leon Črnčič. Utrpel ga je Aleš Mertelj.
53'
  Streljal je Milivoje Novakovič, a mimo vrat.
53'
  Izjemna priložnost Novakovića! V boju za žogo je prelisičil Knezovića in se podal sam proti Radanu. V soočenju je meril mimo njega, a tudi mimo gola.
54'
  Nova nevarnost v kazenskem prostoru Rudarja. Bolha je posredoval pred Vilerjem in pri tem zadel vratnico!
56'
61'
  Marcos Morales Tavares v prepovedanem položaju.
63'
  Streljal je Sintayehu Sallalich, a mimo vrat. Po samostojni akciji.
64'
  Menjava: iz igre Damjan Trifkovič, v igro Mitja Lotrič.
65'
65'
  GOOOL! Zadel je Ivan Knezovič!
66'
  Izenačenje v Ljudskem vrtu! Vratar Handanović je napačno ocenil podajo iz kota, ki ga je izvajal Stjepan Babić. Žoga ga je preletela, v gneči je najvišje skočil Knezović in dosegel zadetek.
66'
  Menjava: iz igre Marko Jankovič, v igro Jean-Philippe Mendy.
69'
  Maribor ima prosti strel. Prekršek je storil David Kašnik. Utrpel ga je Jean-Philippe Mendy.
72'
  Streljal je Marwan Kabha, a mimo vrat.
72'
  Menjava: iz igre Marwan Kabha, v igro Gregor Bajde.
75'
  Menjava: iz igre Klemen Bolha, v igro Jaka Ihbeisheh.
75'
  Po prekinitvi ob poškodbi Bolhe se tekma nadaljuje.
76'
  Streljal je Mitja Lotrič, a mimo vrat.
78'
  Maribor ima prosti strel. Prekršek je storil Mitja Lotrič. Utrpel ga je Mitja Viler.
78'
  GOOOL! Zadel je Jean-Philippe Mendy!
80'
  Kombinacija Sallalicha in Vilerja na levi strani, slednji je podal pred velenjski gol, kjer je Radan odbil žogo, a le do Mendyja. Francoz je dal petnajsti gol v sezoni.
81'
  Marcos Morales Tavares je dobil rumeni karton.
81'
  Rudar ima prosti strel. Prekršek je storil Marcos Morales Tavares. Utrpel ga je Stjepan Babič.
83'
  Rudar ima prosti strel. Prekršek je storil Jean-Philippe Mendy. Utrpel ga je Ivan Knezovič.
83'
  GOOOL! Zadel je Leon Črnčič!
84'
  Izjemen zadetek Črnčiča! Lotrič je podal z desne strani, njegov soigralec pa je neubranljivo zadel levi spodnji kot.
86'
  Menjava: iz igre Mate Eterovič, v igro Damir Grgič.
89'
  Streljal je Damir Grgič, a mimo vrat.
89'
  Strel v okvir vrat! Poskusil je Sintayehu Sallalich. Radan je ubranil.
90'
  Nikola Tolimir je dobil rumeni karton.
90+1'
  Maribor ima prosti strel. Prekršek je storil Leon Črnčič. Utrpel ga je Mitja Viler.
90+1'
  Strel v okvir vrat! Poskusil je Gregor Bajde. Z razdalje, preslabotno.
90+2'
  Rudar ima prosti strel. Prekršek je storil Rodrigo Defendi. Utrpel ga je Damir Grgič.
90+3'
  Rodrigo Defendi je dobil rumeni karton.
90+4'
  Velenjčani ohranjajo neodločen izid. Mariboru zmanjkuje časa.
90+4'
  Rudar ima prosti strel. Prekršek je storil Dare Vršič. Utrpel ga je Mitja Lotrič.
90+5'
  GOOOL! Zadel je Nikola Tolimir!
90+6'
  Popoln mariborski polom! Lotrič je prišel do žoge pred Handanovićem, ga obšel in nato podal Tolimirju, ki je dosegel tretji velenjski gol!
90+6'
90+6'
  Glasni žvižgi s tribun za Mariborčane in podobno gromek aplavz za gostujočo vrsto.
90+6'
  Pomembne tri točke za goste in novo razočaranje za domače. Zdaj za Olimpijo spet zaostajajo tri točke. Pozdrav do prihodnjič!