36. krog |  Maribor, Ljudski vrt |  21.05.2016 ob 16.55  | Prenos: Siol TV 501 in tvin.si

2 : 3

Gorica

Sodniki: Obrenović Rade (glavni sodnik), Praprotnik Jure (1. pomoč), Vidali Manuel (2. pomoč) , Gornjak Iztok (4. sodnik)
1 Rumeni kartoni 0

0'
  Lep pozdrav iz Ljudskega vrta, kjer nas čaka še zadnje dejanje letošnjega državnega prvenstva. Ob 16.55 se bosta pomerili moštvi Maribora ter Gorice.
0'
  Vendar bo tokrat v mestu ob Dravi precej manj praznično kot v zadnjih letih, saj so vijoličasti, po petih zaporednih letih, le izpustili naslov državnih prvakov.
0'
  Drugo mesto v prvenstvu ne zadovoljuje apetitov tukajšnjih navijačev. Štajerske čage torej po dolgem času ne bo. A se razpoloženje v mariborskem taboru uspe nekoliko popraviti že v sredo, ko bo na sporedu še finale pokalnega tekmovanja, kjer jim bodo nasproti stali Celjani.
0'
  Za Mariborčane bodo stiskali pesti tudi današnji tekmeci. Vijolice lahko namreč, z osvojeno pokalno lovoriko, Gorico kljub četrtemu mestu popeljejo še v kvalifikacije za evropsko ligo.
0'
  Pa pustimo to in se raje posvetimo današnjemu obračunu.
0'
  Goričani v Maribor prihajajo, da prekinejo nadvse neugodno tradicijo. Vijoličastih niso namreč premagali že pet let. V zadnjih 20 dvobojih pa so z najtrofejnejšo slovensko ekipo iztržili vsega dve točki.
0'
  In danes je pravšnja priložnost, da to črno serijo prekinejo, saj bodo domači priložnost ponudili nekaterim mlajšim članom v svoji zasedbi.
0'
  Mertlja bo zaradi sedmih rumenih kartonov na bočnem položaju zamenjal mladi Hodžič, v vezni liniji bo zaigral Ogrinec, med tem ko bo za gole, ob Mendyu, zadolžen Celar. Zaradi poškodbe bo manjkal tudi Viler.
0'
  Jean Philippe Mendy ima možnost, da v zadnji tekmi sezone potrdi naziv najboljšega strelca slovenskega prvenstva. Francoz senegalskega porekla si namreč vodilno mesto trenutno deli še Andražem Šporarjem in Rokom Kronavetrom, ki sta ravno tako dosegla 17 zadetkov.
0'
  Robustni napadalec je v letošnji sezoni novogoriško mrežo zatresel že štirikrat, s še dvema goloma pa bi na osmem mestu klubske lestvice ligaških strelcev ujel Dejana Mezgo, ki se lahko pohvali z 39 zadetki.
0'
  Maribor: Cotman, Janža, Šuler, Šme, Hodžič, Bajde, Ogrinec, Filipovič, Rahmanovič, Mendy, Celar. #MARGOR
0'
  Gorica: Sorčan, Škarabot, Boben, Kavčič, Gregorič, Kapič, Kolenc, Martinovič, Arčon, Nagode, Burgič. #MARGOR
0'
  Glavni sodnik na tekmi je Rade Obrenovič iz Ljubljane. #MARGOR
1'
1'
  Maribor ima prosti strel. Prekršek je storil Matija Boben. Utrpel ga je Žan Celar.
7'
  Spremljamo igro med obema kazenskima prostoroma. Domači imajo sicer rahlo pobudo, a brez pravih priložnosti.
7'
  Po podaji Rahmanoviča, je s težkega položaja z glavo meril Žan Celar, žoga pa je končala mimo vrat.
9'
  GOOOL! Odlična podaja mladega Hodžiča na glavo Gregorja Bajdeta, ki je žogo spretno preusmeril v mrežo gostov!
11'
  Gorica ima prosti strel. Prekršek je storil Amar Rahmanovič. Utrpel ga je Rifet Kapič.
13'
  Hodžič zaenkrat dokazuje, da neupravičeno ni dobival priložnosti v letošnji sezoni. Kljub vsem težavam na bočnem položaju...
14'
  Gorica ima udarec iz kota.
14'
  V Ljudskem vrtu za zdaj odmeva le pesem goriških navijačev, saj Viole protestno molčijo... #MARGOR
15'
  GOOOL! Po podaji Martinoviča iz kota, je Miran Burgič izjemno z glavo zadel "dolgi kot" mariborskih vrat!
19'
  Miran Burgič je z razdalje meril precej nenatančno.
20'
  Nič bolj natančen ni bil niti Dino Martinovič.
22'
  Maribor ima prosti strel. Prekršek je storil Jaka Kolenc. Utrpel ga je Gregor Bajde.
26'
  Po daljši odsotnosti zaradi poškodbe, je na igrišču znova Šuler. #MARGOR
27'
  Gorica ima prosti strel. Prekršek je storil Amar Rahmanovič. Utrpel ga je Dino Martinovič.
28'
  Maribor ima prosti strel. Prekršek je storil Matija Boben. Utrpel ga je Jean-Philippe Mendy.
29'
29'
  Domiselno akcijo Bajdeta, Janže in Jean-Philippe Mendyja, je slednji spretno zaključil, vratar Sorčan pa ni imel večjih težav.
31'
  Gorica ima prosti strel. Prekršek je storil Gregor Bajde. Utrpel ga je Miha Gregorič.
31'
  Gregor Bajde je dobil rumeni karton.
31'
31'
  Maribor ima prosti strel. Prekršek je storil Sandi Arčon. Utrpel ga je Denis Šme.
33'
  Rahmanovičev poskus je Škarabot še pravočasno blokiral.
34'
  Gorica ima prosti strel. Prekršek je storil Marko Šuler. Utrpel ga je Miran Burgič.
37'
  Maribor ima prosti strel. Prekršek je storil Jaka Kolenc. Utrpel ga je Željko Filipovič.
37'
  Maribor ima prosti strel. Prekršek je storil Dino Martinovič. Utrpel ga je Sandi Ogrinec.
38'
  GOOOL! Lep prodor Rahmanoviča, njegovo podajo pa je z roba kazenskega prostora v gol pretvoril Gregor Bajde!
40'
  Miran Burgič je z bližine sprožil z glavo, a je Cotman izvrstno posredoval do te mere, da je Filipoviču še uspelo žogo izbiti iz golove črte.
42'
  Jean-Philippe Mendy v prepovedanem položaju.
44'
  Maribor ima prosti strel. Prekršek je storil Miran Burgič. Utrpel ga je Erik Janža.
45+1'
  Še minuta dodatka.
45+1'
45+1'
  Po precej umirjenem uvodu, smo v nadaljevanju le videli številne priložnost iz katerih so nogometaši tudi trikrat zadeli. Po zaslugi razpoloženega Bajdeta vijoličasti zasluženo odhajajo z minimalno prednostjo na odmor.
45+1'
  Menjava: iz igre Željko Filipovič, v igro Marwan Kabha.
46'
50'
  Gorica ima prosti strel. Prekršek je storil Marwan Kabha. Utrpel ga je Miha Gregorič.
53'
  Maribor ima prosti strel. Prekršek je storil Rifet Kapič. Utrpel ga je Gregor Bajde.
57'
  Maribor ima prosti strel. Prekršek je storil Sandi Arčon. Utrpel ga je Sandi Ogrinec.
59'
  Menjava: iz igre Žan Celar, v igro Marcos Morales Tavares.
60'
  Bajde je bil nekoliko prekratek po podaji Kabhe.
61'
  Maribor ima prosti strel. Prekršek je storil Matija Škarabot. Utrpel ga je Amar Rahmanovič.
63'
  Streljal je Sandi Ogrinec, a visoko preko vrat.
65'
  Maribor ima prosti strel. Prekršek je storil Miran Burgič. Utrpel ga je Adis Hodžič.
65'
  Menjava: iz igre Tilen Nagode, v igro Bede Amarachi Osuji.
69'
  Maribor ima prosti strel. Prekršek je storil Bede Amarachi Osuji. Utrpel ga je Erik Janža.
72'
  Menjava: iz igre Gregor Bajde, v igro Valon Ahmedi.
72'
  Gorica ima prosti strel. Prekršek je storil Marwan Kabha. Utrpel ga je Dino Martinovič.
73'
  Gorica ima prosti strel. Prekršek je storil Marcos Morales Tavares. Utrpel ga je Tine Kavčič.
73'
  Z roba kazenskega prostora je streljal Dino Martinovič, žoga pa je končala na prečnikom domačih vrat.
75'
  Po podaji Tavaresa, se je Jean-Philippe Mendy, po spretnem obratu, sam znašel pred vratarjem Sorčanom, ki je iz dvoboja odšel kot zmagovalec. Lepa priložnost, da bi se Francoz sam zavihtel na vrh liste strelcev.
76'
  Menjava: iz igre Sandi Arčon, v igro Andrej Kotnik.
82'
  GOOOL! Izjemen zadetek Andreja Kotnika, ki se je nenadno odločil za strel s kakšnih petindvajsetih metrov!!
83'
  Menjava: iz igre Dino Martinovič, v igro Marko Nunič.
87'
  GOOOL! Po podaji Burgiča, se je Amarachi Osuji sam znašel za zaspano mariborsko obrambo ter brez težav matiral nemočnega Cotmana.
90+2'
  Po strelu Tavaresa z bližine, je Sorčan znova odlično reagiral.
90+4'
90+4'
  Glasni žvižgi s tribun Ljudskega vrta! #MARGOR
90+4'
  Za povsem anemično igro v drugem polčasu, so bili nogometaši Maribora kaznovani s porazom, saj so Goričani rezultat obrnili v svoj prid. Izdatno k temu je pripomogel tudi vratar Sorčan, ki je obranil dve lepi priložnosti domačih.