28. krog |  Celje, Arena Z'dežele |  22.04.2018 ob 16.50  | Prenos: Kanal A

1 : 1

Olimpija Ljubljana

Sodniki: Jug Matej (glavni sodnik), Žunič Matej (1. pomoč), Klančnik Tomaž (2. pomoč) , Ajdovec Rafael (4. sodnik) , Mertik Bojan (5. sodnik) , Perić Dragoslav (6. sodnik)
Delegat: Žalik Danijel
Št. gledalcev: 2300

Celjani do točke proti Olimpiji

Celje - Olimpija 1:1 (1:0)

* Arena Z'dežele, sodniki: Jug (Tolmin), Žunič (Kranj) in Klančnik (Slovenj Gradec).
* Strelca: 1:0 Požeg Vancaš (16.), 1:1 Uremović (65.).
* Celje: Jurhar, Vidmajer, Džinić, Stojinović, Andrejašič, Pišek, Cvek, Požeg Vancaš, Pungaršek (od 76. Pečnik), Lupeta (od 66. Lotrič), Vizinger (od 89. Kerin).
* Olimpija: Ivačič, Štiglec, Zarifović (od 44. Ilić), Uremović, Apau, Miškić, Tomić (od 66. Benko), Kronaveter, Alves (od 78. Savić), Čanađija, Issah.
* Rumeni kartoni: Stojinović, Andrejašič, Vizinger; Miškić.

Celjani, ki jih je zaradi kazni Dušana Kosića tokrat vodil Zoran Zeljković, so poskrbeli, da bo prvenstvo do konca še nekoliko bolj zanimivo. Vodilni Olimpiji so odščipnili dve točki, tako da je prednost Ljubljančanov, ki so sicer nadaljevali niz spomladanske neporaženosti, pred Mariborom zgolj tri točke. Na drugi so gostitelji ostali na petem mestu.

Celjani so bili večino prvega polčasa boljši, odločnejši tekmec. Že v peti minuti so imeli izjemno priložnost. Vratar gostov Aljaž Ivačič je izpustil povsem nenevarno žogo, ta se je odkotalila proti vratom, za njo sta stekla Jucie Lupeta in ob njem Aris Zarifović. Lupeta je bil za odtenek hitrejši, a jo z desne strani iz bližine poslal mimo gola.

Gostitelji so povedli v 16. minuti. Nino Pungaršek je izvedel prosti strel, s podajo na desno stran za celjsko obrambo je presenetil Ljubljančane, tako da je do žoge prišel Rudi Požeg Vancaš in s približno desetih metrov zadel pod prečko za 1:0.

Celjani so bili tudi v nadaljevanju nevarnejši, Janez Pišek je v 27. minuti meril čez gol, v 36. minuti pa je po slabem Ivačičevem izbijanju vratnico zadel Pungaršek. Na drugi strani je Olimpija sicer imela nekaj priložnosti, predvsem sta bila nevarna strela Ricarda Alvesa v 10. minuti, ko je malce zgrešil cilj, in Roka Kronavetra v 41. minuti, ko je sprožil malce z leve s približno 20 metrov, a je bil Metod Jurhar na mestu.

V uvodu drugega polčasa so oboji prišli do nekaj strelov, ki niso bili posebej nevarni, pri domačih je dvakrat poskusil Požeg Vancaš, pri gostih pa je bil najbolj aktiven Alves, ki mu tudi ni uspelo izenačiti po treh strelih. Zato pa so Ljubljančani za 1:1 zadeli v 65. minuti. Po kotu, ki ga je z desne izvedel Kronaveter, je z glavo zadel Filip Uremović. Malce pozneje so gosti neuspešno zahtevali enajstmetrovko, v 69. minuti pa je do strela v kazenskem prostoru prišel Mitja Lotrič, a Ivačiču ni povzročil veliko dela.

Olimpija, ki je bila v drugem polčasu podjetnejša, je znova zagrozila v 74. minuti, ko je Leon Benko prišel do strela malce z leve, Jurhar pa je bil na mestu. Takoj zatem je z glavo poskusil še Branko Ilić, spet pa je posredoval celjski vratar. V 80. minuti je s strelom z glavo žogo čez prečko poslal Benko, v 88. minuti pa je na drugi strani strel Tilna Pečnika z glavo ustavil Ivačič. Že v sodniškem dodatku so Ljubljančani izpeljali protinapad, ki ga je zaključil Benko, spet pa je Jurhar dobro posredoval.

Celjani bodo v 29. krogu v soboto gostili Domžale, Ljubljančani pa bodo dan pozneje gostili Gorico.