2. krog |  Krško, Stadion Matija Gubec Krško |  29.07.2018 ob 20.30  | Prenos: TV Slovenija 2

Krško

0 : 0

Olimpija Ljubljana

Sodniki: Mertik Bojan (glavni sodnik), Smej Simon (1. pomoč), Herženjak Eric (2. pomoč) , Lacković Marko (4. sodnik)
Delegat: Levačič Danilo
Št. gledalcev: 1000

Prvaki brez zadetka tudi v Krškem

Krško - Olimpija 0:0

* Stadion Matije Gubca, sodniki: Mertik (Odranci), Smej (Fokovci), Herženjak (Lendava).
* Strelci: /
* Krško: Zalokar, Hing-Glover, Zakrajšek, Brekalo, Štefulj, Da Silva (od 69. Kovačič), Ogrinec, Srečkovič (od 73. Mandić), Volarič, Sokler (od 83. Vekić), Ristovski.
* Olimpija: Ivačič, Gajić, Ilić, Zarifović, Štiglec, Putinčanin (od 63. Brkić), Tomić, Suljić, Savić (od 76. Vombergar), Boateng.
* Rumeni kartoni: Volarič, Sokler, Ristovski; Črnic, Štiglec.
* Rdeč karton: /

Krčani so novo sezono začeli s porazom v Domžalah, danes pa so imeli na drugi strani še eno moštvo z vzporednimi evropskimi nastopi. Čeprav je imela Olimpija jasen status favorita, pa so se Krčani, ki stavijo predvsem na doma vzgojene mlade igralce, dobro upirali, si priborili dragoceno točko, Olimpija pa na domači sceni ostaja le s točko in brez zadetka.

Sredi tedna so Ljubljančani sicer v kvalifikacijah evropske lige le dočakali prvo zmago na uradnih tekmah sezone ter dosegli tudi prvi gol. Za prekinitev strelske suše so potrebovali kar 300 minut igre, nazadnje pa s 5:1 proti severnoirskemu moštvu Crusders dosegli celo najvišjo evropsko zmago; a po spodrsljaju v prvem krogu proti Goričanom je bila za trenerja Ilijo Stolico in njegove izbrance današnja zmaga že skorajda nujna.

A začetek tekme ni pokazal teoretične prednosti Olimpije. Domači so začeli poletno, v četrti minuti je s prostega strela nevarno zapretil Nenad Srečkovič in vratar gostov Aljaž Ivačič je imel precej dela.

Za goste je bil prvi bolj nevaren Kingsley Boateng, najprej s strelom od daleč v 12., potem pa še s poskusom iz bližine v 19. minuti. Marko Putinčanin pa je minuto pred tem zadel vratarja. Krško je dobro pokrivalo tekmece, ti so sicer imeli premoč pri posesti žoge in bili aktivnejši, a pred vrati znova tudi neučinkoviti. Najbližje zadetku je bil Stefan Savić po močnem strelu iz voleja, žoga pa je zletela tik nad vratnico. Tik pred koncem polčasa pa je po napaki v obrambi gostov do nevarnega strela prišel Luka Volarič, a je bil Ivačič zbran.

Daniel Štefulj je imel na začetku drugega dela lepo priložnost za Krško, a je po prostem strelu v 52. minuti meril nenatančno. Domači so nadaljevali uspešen recept iz prvega dela, pobudo so prepustili gostom, sami pa so strnili obrambo.

V 65. minuti pa so Krčani le naredili napako v slogu Liverpoolovega vratarja Lorisa Kariusa na finalu lige prvakov, saj je domači vratar Marko Zalokar pri poskusu izbijanja žoge zadel v hrbet Gorana Brkića, žoga pa je nato ob vratnici zletela z igrišča. Pozneje se je Olimpija le razživela, poskušala sta Matic Črnic in Tomislav Tomić, učinka pa ni bilo.

A bolj ko se je bližal konec tekme, več pritiska so izvajali gostje. Igra se je skoraj povsem preselila pred vrata domačih, Savić in Črnic sta dvakrat nevarno zapretila, kot zadnji up pa je nato v igro prišel tudi Andres Vombergar (Roka Kronavetra Stolica tudi tokrat ni uvrstil na seznam igralcev). A če so že prišli do ugodnega položaja za strel, je bil na mestu Zalokar, ki je v 80. minuti preprečil gol Marku Gajiću, ki je streljal z glavo.

Krčani so zdržali vse nalete, Olimpija pa je imela zadnji priložnosti v 87. in 89. minuti, ko je najprej Vombergar potegnil v protinapad, a v kazenskem prostoru osamljenemu Boatengu podal za hrbet, pozneje pa je Vombergar po kotu z glavo streljal tik ob golu.

V naslednjem krogu bodo Ljubljančani v nedeljo, 5. avgusta gostili Celjane, Krčani pa bodo dan pozneje gostovali pri Rudarju v Velenju.