5. krog |  Celje, Arena Z'dežele |  18.08.2018 ob 18.00  | Prenos: Planet

Celje

1 : 3

Triglav Kranj

Sodniki: Sagrković Asmir (glavni sodnik), Salkić Alen (1. pomoč), Mikača Goran (2. pomoč) , Žganec Mitja (4. sodnik)
Delegat: Kacijan Danilo
Št. gledalcev: 310

Triglav osvojil Celje

Celje - Triglav 1:3 (0:0)

* Arena Z'dežele, sodniki: Sagrković (Vrhnika), Salkić (Ljubljana) in Mikača (Višnja Gora).
* Strelci: 0:1 Majcen (47.), 0:2 Afoakwa (60.), 0:3 Kryeziu (69.), 1:3 Vidmajer (81./11 m).
* Celje: Jurhar, Andrejašič, Travner, Vidmajer, Pečnik (od 41. Ibišević), Pišek, Pungaršek (od 73. Cvek), Štraus (od 59. Koritnik), Stojinović, Lupeta, Novak.
* Triglav: Arko, Alić (od 79. D. Kryeziu), Afoakwa (od 87. Hasanaj), Kryeziu, Udovič, Kumer, Mlakar, Kuhar (od 89. Bojić), Tijanić, Elsner, Majcen.
* Rumena kartona: Stojinović; Kumer.

V boju ekip, ki v tej sezoni še nista zmagali, so se uspeha veselili Gorenjci, ki so predvsem v drugem polčasu pokazali dobro realizacijo in kar trikrat premagali celjskega vratarja. Na drugi strani so Celjani imeli celo več konkretnih akcij, a so tudi po zaslugi Jalna Arka ostali brez tako želenih točk.

Celjani so bili v prvem polčasu boljši tekmec, imeli nekaj priložnosti, toda pobude niso kronali z zadetkom. Eno resnejših priložnosti v prvem polčasu je zapravil Jucie Lupeta, ki je v 12. minuti meril malce mimo vrat.

V 23. minuti je dvoboj z Lupeto dobil vratar Arko, v 41. minuti je Rok Štraus zgrešil cilj, ob koncu polčasa pa je še dvakrat poskusil Jakob Novak, a tudi on neuspešno. Na drugi strani Gorenjci niso niti enkrat resno ogrozili celjskih vrat.

So pa zato povedli že na začetku drugega polčasa, ko se je med strelce vpisal Luka Majcen, potem ko se je žoga tudi nekoliko srečno odbila do njega v kazenskem prostoru. Tudi v nadaljevanju so bili gosti z Gorenjske zelo natančni in so znali izkoristiti redke priložnosti.

V 60. minuti so povedli z 2:0, ko je Dickson Afoakwa prišel v kazenski prostor in premagal Metoda Jurharja, na 3:0 pa je povišal Egzon Kryeziu, ki je zadel s strelom z roba kazenskega prostora malce z desne strani.

Svoje priložnosti so imeli tudi Celjani, eno lepših v 57. minuti, ko je Ermin Alić v kazenskem prostoru podrl Lupeto, sledila je enajstmetrovka, po strelu Janeza Piška pa se je izkazal vratar gostov Jalen Arko, ki je obranil strel v svojo levo stran.

V 75. minuti je lepo priložnost zapravil še Jure Travner, ko je z dobrih desetih metrov zadel prečko, končni izid pa je v 81. minuti postavil Tadej Vidmajer z bele točke, potem ko je Drilon Kryeziu storil prekršek nad Lupeto.

Celjani bodo v 6. krogu prihodnjo nedeljo gostovali v Mariboru, Triglav pa dan prej v Krškem.