9. krog |  Kranj, Športni center Kranj |  23.09.2018 ob 14.00  | Prenos: Planet 2

Triglav Kranj

1 : 2

Rudar Velenje

Sodniki: Obrenović Rade (glavni sodnik), Praprotnik Jure (1. pomoč), Povšnar Dejan (2. pomoč) , Žganec Mitja (4. sodnik)

Neposredni prenos: Planet 2

Stadion: Športni center Kranj, kapaciteta 2.029 sedežev (Povprečen obisk: 933 gledalcev)

- 7-10 evrov
- upokojenci, ženske, študentje: 5-8 evrov
- mladostniki do 15. leta: 3-6 evrov

TRIGLAV KRANJ:

Prepoved nastopa: Luka Majcen

Nogometaši Triglava bodo uvodno četrtino prvenstva sklenili z domačo tekmo proti Rudarju, orli pa bodo skušali gostujoče predstave prenesti tudi na svojo zelenico. Varovanci Dejana Dončića so niz neporaženosti na gostovanjih nadaljevali tudi ob Kamniški Bistrici, dramatična končnica pa je poskrbela za veselje Kranjčanov. Že v prvem polčasu je v polno meril Marko Gajić, v zadnji minuti rednega dela tekme, zgolj nekaj sekund po domačem izenačenju, pa je gostitelje razžalostil Tilen Mlakar. Kranjčani so imeli v primerjavi z Velenjčani manj časa za pripravo na tekmo, saj so v četrtek odigrali pokalno tekmo z Olimpijo. Tudi v prestolnici smo videli zanimiv zaključek tekme, ki pa se je po izenačenju Davida Tijanića razpletla v korist zmajev. Tekmo v Ljubljani so sicer izpustili poškodovani Nejc Križaj, Ožbej Kuhar, Egzon Kryeziu in Jalen Arko, v nedeljo pa se bo na tribuno preselil tudi kaznovani kapetan Luka Majcen.

Triglav je ob Mariboru ena od dveh ekip, ki na gostovanjih še ni izgubila. Kranjčani so, kot že zapisano, niz uspešnih gostujočih predstav podaljšali tudi v Domžalah, obračun z rumenimi pa je bil nekaj posebnega za Marka Gajića. Po hudi poškodbi in enoletnem čakanju na nogometno vrnitev je privč zaigral od uvodne minute in se sredi prvega polčasa razveselil prvoligaškega prvenca. Enaindvajsetletnik letos ni edini Marko Gajić, ki se poti na prvoligaških igriščih, Marka Gajića namreč najdemo tudi v Olimpiji.

Kranjski nogometaši bodo tudi v nedeljo deležne bučne podpore navijaške skupine Small Faces, ki svoje ljubljence zvesto spremlja tudi na gostovanjih. Člani organizirane navijaške skupine tesno sodelujejo tudi s klubom, o povezanosti pa veliko pove tudi zadnji dogodek v kranjskem Športnem centru. Člani navijaške skupine so se pomerili z ekipo trenerjev Triglava, med katerimi so bili tudi športni direktor Siniša Brkić, sekretar Gorazd Kužnik in Gašper Bergant, sicer pomočnik članskega stratega Dejana Dončića. Obračun se je končal z izidom 6:2, orli pa niso razkrili zmagovalca.

RUDAR VELENJE:

Rudarju po pomladanskem preboju v kvalifikacije UEFA Evropsko ligo nikakor ne steče. Velenjčani so šest od osmih krogov letošnjega prvenstva preživeli na dnu razpredelnice, v uvodu sezone pa še niso bili uvrščeni višje od osmega mesta. Moštvo Marijana Pušnika je od možnih 24 osvojila vsega štiri točke, a razlike na lestvici za zdaj še niso (pre)velike. Knapi bodo na gorenjskih tleh storili vse, da se izognejo še petemu zaporednemu ligaškemu porazu, po ničlah v dvobojih z Aluminijem, Gorico, Olimpijo in Celjem pa lahko Pušnika hrabri vsaj predstava v 80. savinjsko-šaleškem derbiju. Velenjčani so v obračunu s Celjani odigrali dobro partijo, ki pa kljub kopici zrelih priložnosti ni prinesla novih točk. Grofe je trikrat rešil okvir vrat, z nekaj posredovanji pa se je izkazal tudi nekdanji knap Matjaž Rozman. Se bo boginja Fortuna Velenjčanom nasmehnila v Kranju?

Velenjčani so v sosedskem spopadu s Celjani podjetnejši tekmec, ki si je ustvaril več priložnosti, a je bila to ena od tekem, ko žoga ni »hotela« v mrežo. Tega se dobro zaveda tudi Abu Kamara, saj je bil hitri napadalec najvidnejši mož na igrišču. Liberijcu je veselje dvakrat preprečila vratnica, še trikrat pa je meril le za las premalo natančno. Enaindvajsetletnik tako še čaka na prvoligaški prvenec, se pa lahko napadalec, ki se je pozimi v Velenje preselil s Kosova, pohvali z zadetkom v poletnih kvalifikacijah UEFA Evropske lige.

V Velenju so bili med tednom še posebej ponosni. Jaka Bijol, ki je bil v minuli sezoni član velenjskega prvoligaša in je poleti prestopil v moskovski CSKA, je vknjižil prvi nastop v skupinskem delu UEFA Lige prvakov. Vuzeničan je še v sezoni 2016/17 kot član Brava igral v mladinskem prvenstvu, v krstni prvoligaški sezoni pa je barve Rudarja branil na 30 tekmah Prve lige Telekom Slovenije. Devetnajstletnik je poleti sprejel ponudbo Rusov, trener Viktor Gončarenku pa mladeniču močno zaupa, saj je doslej odigral že osem tekem.