17. krog |  Domžale, Športni park Domžale |  20.11.2016 ob 16.55  | Prenos: Kanal A

Kalcer Radomlje

0 : 3

Sodniki: Kajtazović Nejc (glavni sodnik), Vukan Robert (1. pomoč), Herženjak Eric (2. pomoč) , Kovačič Darjan (4. sodnik)
Delegat: Bezjak Dušan
Št. gledalcev: 600

Pred tekmo: Kalcer Radomlje - Maribor

Prva liga Telekom Slovenije, 17. krog

20. november 2016, ob 16.55: KALCER RADOMLJE - MARIBOR

Neposredni prenos: Kanal A

Stadion: Športni park Domžale,  kapaciteta 3.100 sedežev (povprečen obisk: 444 gledalcev)

- moški: 8 evrov
- ženske, dijaki, študenti in upokojenci: 5 evrov
- otroci do 14. leta: brezplačno

KALCER RADOMLJE:

Novembrski reprezentančni premor je pri Radomljanih zaznamovala še druga trenerska rošada. Tako kot ob septembrski zamenjavi, ko je Jani Žilnik nasledil Dejana Djuranovića, se je vodstvo kluba za zamenjavo trenerja, z njim pa tudi dosedanjega pomočnika Gregorja Moharja, odločilo med tekmovalnim premorom. Za razliko od rošade z začetka jeseni, tokrat ustoličeni strateg za radomeljske nogometaše ni popolna neznanka, saj je Dave McDonough v taboru aktualnega zmagovalca 2. SNL deloval od konca poletja, v vlogi enega od pomočnikov trenerja. Prvega angleškega trenerja v zgodovini Prve lige Telekom Slovenije, ki bo Radomljane vodil do zaključka jesenskega dela prvenstva, že ob debiju čaka zahtevna naloga, saj bo ob Kamniški Bistrici gostoval Maribor, ki je v prvenstvu nazadnje izgubil 21. avgusta, ko je v Ljudskem vrtu slavil Aluminij.

Aljaž Ivačič je v letošnji sezoni nekajkrat že opozoril nase. Tako je bilo tudi v tekmah z Mariborom, saj je bil nekdanji up ljubljanske Olimpije na obeh letošnjih tekmah – Radomlje so se z Mariborom udarile tudi v drugem krogu pokalnega tekmovanja – najboljši posameznik med rumenimi. 22-letni čuvaj mreže se je izkazal z nekaj odličnimi obrambami, s katerimi je svoje moštvo predvsem v pokalnem obračunu v stiku z Mariborom držal vse do sredine drugega polčasa.

Marcos Tavares in soigralci na letošnje prvo gostovanje v Domžalah, kjer bodo do zimskega premora gostovali še dvakrat, nimajo najlepših spominov. Dvoboj tretjega kroga proti Domžalam se je namreč zaključil z delitvijo točk, čeprav so gostje že vodili z 0:2. Na zelenici domžalskega Športnega parka so Mariboru že zagodli tudi Radomljani, saj se je srečanje 11. kroga sezone 2014/15 zaključilo brez zadetkov.

MARIBOR:

Mariborčani so na uradnih tekmah neporaženi že 14 tekem v nizu, od tega desetkrat v Prvi ligi Telekom Slovenije. Vijolice so se na dvotedenski tekmovalni premor odpravili z deseto zmago sezone, po zadetkih Novakovića in Zahovića je v Ljudskem vrtu padlo Celje. Zasedba 13-kratnega državnega prvaka je tako ohranila zaostanek točke za vodilno Olimpijo, ki bo tokrat svoje srečanje odigrala že v sobotnem popoldnevu. Varovanci trenerja Darka Milaniča bodo v domžalskem Športnem parku zaključili spored 17. kroga, a bodo ob Kamniški Bistrici zaigrali v nekoliko okrnjeni zasedbi. Med osemnajsterico prijavljenih nogometašev za nastop zagotovo ne bo Milivoja Novakovića, ki je zaradi zloma kosti pri gležnju že zaključil jesenski del sezone. Prav Novaković je septembra načel radomeljsko mrežo, visoko zmago pa je z dvema goloma potrdil Sunny Omoregie, ki bi utegnil po poškodbi reprezentanta dobiti več priložnosti.

Aleks Pihler, vezist Maribora: »Upam, da ne bo več zapletov s poškodbo in da bom na igrišču čim več minut za pomoč ekipi do novih uspehov. Delali bomo na tem, da bi igrali še naprej kot smo do tega reprezentančnega premora. Ne smemo popuščati, se pa zavedamo, da nas čaka pet zahtevnih tekem, na katerih bo treba za uresničitev cilja igrati na visokem nivoju.«

Vijolice v državnem prvenstvu poraza ne poznajo že vse od šestega kroga in presenečenja Kidričanov. Štajerci so uspešen niz v prvenstvu pričeli v dvoboju s Celjem, ko se je med Mariborčane vrnil Luka Zahović. Mladi napadalec po vrnitvi v Ljudski vrt tako še sploh ni okusil grenkobe poraza, delež k skoraj tri mesece dolgemu nizu pa je pristavil tudi sam. Član izbrane vrste do 21 let je v 12 nastopih zbral šest zadetkov, še posebej uspešen je v ligaških tekmah, saj je za pet golov potreboval vsega 374 minut, kar pomeni, da za gol v povprečju potrebuje malce manj kot 75 minut.

Mariborčani bodo pred gostovanjem pri Radomljanih postavljeni v zanimiv položaj, saj bi se v primeru novega slavja veselili že 200. gostujoče zmage v Prvi ligi Telekom Slovenije. Pogled na prvoligaško zgodovino razkriva, da so Mariborčani za prvo gostujočo zmago na prvoligaških zelenicah potrebovali tri poskuse. V uvodnem krogu krstne sezone slovenskega prvenstva so morali Štajerci priznati premoč Gorici, ki je slavila s 3:0, v tretjem krogu pa so Mariborčani remizirali z Ljubljano, domačo mrežo sta zatresla Tomaž Emeršič in Igor Poznič, ki je bil v šestem krogu z golom v mreži lendavske Nafte zaslužen, da se je Maribor domov prvič vrnil z zmago, ki je tedaj štela še dve točki. V Kidričevem se vijolicam ni uspelo prebiti do jubilejne zmage, bodo uspešnejši v Domžalah?