20. krog |  Maribor, Ljudski vrt |  03.12.2016 ob 20.15  | Prenos: Kanal A

1 : 0

Rudar Velenje

Sodniki: Glažar Roman (glavni sodnik), Bezjak Janez (1. pomoč), Burjan Aleksander (2. pomoč) , Mertik Bojan (4. sodnik)
Delegat: Pokovec Vinko
Št. gledalcev: 2500

Pred tekmo: Maribor - Rudar Velenje

Prva liga Telekom Slovenije, 20. krog

3. december 2016, ob 20:15: MARIBOR - RUDAR VELENJE

Neposredni prenos: Kanal A

Stadion: Ljudski vrt, kapaciteta 12.994 sedežev (povprečen obisk: 3.480 gledalcev)

- odrasli: 12 evrov (v predprodaji 8 evrov)
- mladostniki do 15. leta: 6 evrov (v predprodaji 4 evre)
- tribuna jug: 4 evre (v predprodaji 2 evra)
- tribuna jug brez članske izkaznice: 10 evrov (v predprodaji 5 evrov)
- zbiranje prehranskih izdelkov za socialno ogrožene družine

MARIBOR:

Mariborčane v sobotnem večeru čaka še tretja domača tekma v nizu in zadnja v Ljudskem vrtu to leto. Vijolice se v obračun z velenjskim Rudarjem podajajo z odlično popotnico, saj so proti Kopru niz nepremaganosti v Prvi ligi Telekom Slovenije podaljšali že na 13 tekem, v vseh tekmovanjih pa je Milaničeva četa neporažena že 17 tekem v nizu. Zadnjič so Štajerci izgubili pred več kot tremi meseci, ko so se presenetljive zmage v Ljudskem vrtu veselili Kidričani, za nameček pa mariborsko slačilnico hrabri razpoložen napad, ki je v zadnjih treh tekmah dosegel 11 zadetkov. Svoje zadolžitve z odliko opravlja tudi obrambni del moštva, saj Jasmin Handanović ni klonil že več kot devet ur, kot zadnji ga je v derbiju z Olimpijo premagal Rok Kronaveter.

Darko Milanič, trener Maribora: »Čas za pripravo bo zelo kratek. Moramo imeti ekspresen počitek in takoj najti način, kako zadržati to, kar počnemo. Priprava na tekmo mora biti popolna, prav tako izvedba, da bi uresničili željo o nadaljevanju niza.«

Luka Zahović je po vrnitvi v Ljudski vrt znova zadihal s polnimi pljuči, mladi napadalec pa v zadnjih tednih dobro izkorišča tudi obilnejšo minutažo, ki jo je dobil po poškodbi Milivoja Novakovića. Mladi reprezentant Slovenije je v 12 nastopih mrežo nasprotnikov zatresel že sedemkrat, na zadnjih štirih tekmah je bil uspešen trikrat, ob tem pa se lahko pohvali s sanjsko učinkovitostjo saj za gol v povprečju potrebuje vsega 92 minut.

Z novo visoko zmago so se Marcos Tavares in soigralci močno približali tudi Domžalčanom, ki si z 42 doseženimi zadetki še vedno lastijo naziv najučinkovitejšega moštva letošnje sezone. Tavares se je v sredo veselil že 120. prvoligaškega gola, s čimer je storil nov pomemben korak do Štefana Škaperja, ki je s 130 zadetki prvi strelec slovenskega prvenstva. Če bo legendarni kapetan vijolic zaigral tudi v soboto, pa bo zasedel vrh še ene klubske lestvice, saj ima Aleš Križan z 21.451 prvoligaškimi minutami le še petminutno zalogo pred najboljšim strelcem mariborskega kluba.

RUDAR VELENJE:

Prepoved nastopa: Damir Grgić

Velenjčani so v zadnjih šestih krogih izgubili zgolj enkrat, v sosedskem dvoboju so bili s 4:0 boljši Celjani. Knapi se lahko pohvalijo, da so še pred porazom v knežjem mestu remizirali z Olimpijo, po visokem porazu pa so odgovorili z zmago in remijem. Po petkovi zmagi nad Radomljami se je v sredo zdelo, da bo Rudar prisiljen vknjižiti nov poraz, a so, podobno kot v dvoboju z Radomljami, pomembno vlogo odigrali rezervisti. Oba zadetka, s katerima je Rudar izničil prednost Posavcev, sta bila delo nogometašev, ki so v igro vstopili v drugem polčasu. Po podaji Denisa Grbića je naprej zadel John Mary, šest minut pred koncem pa je po skoku Maryja v polno meril še Bojan Vručina. Kljub temu neodločena izida s tekmecema, ki sledita Velenjčanom, nista bila dovolj, da bi Slobodan Krčmarević dokončal jesenski del sezone, v Ljudskem vrtu bo Rudar zaigral pod vodstvom dosedanjega pomočnika Branka Čavića.

Bojan Vručina je bil med najbolj zaslužnimi, da so nogometaši Rudarja v zadnjih dveh tekmah iztržili štiri točke. Čeprav je izkušeni Hrvat tekmi z Radomljami in Krškim pričel na klopi za rezerviste, je po vstopu v igro odigral vidno vlogo pri zadetkih, ki so knapom prinesli nove točke. Minuli petek je s povratno podajo v osrčju kazenskega prostora našel Dominika Glavino, ki je načel mrežo Radomljanov, med tednom pa je v 84. minuti dvoboja izničil prednost Krčanov. Na Vručino pa najboljših spominov nimajo niti Mariborčani, saj so po njegovi zaslugi v Velenju nazadnje ostali brez zmage.

Rudar se v štajersko prestolnico podaja s podobno popotnico kot spomladi, ko so Velenjčani s presenetljivo zmago praktično pokončali vse upe Mariborčanov po preobratu v lovu na naslov prvaka. Jernej Javornik je zgolj nekaj dni pred gostovanjem v Ljudskem vrtu zapustil trenerski stolček Rudarja, knape pa je v Mariboru vodil Ramiz Smajlović in s svojimi varovanci poskrbel za veliko presenečenje, saj je Rudar šele drugič v zadnjih šestih letih v Mariboru prišel do vseh treh točk. Tudi tokrat so Velenjčani v podobnem položaju, saj jih bo po odstavitvi Slobodana Krčmarevića vodil Branko Čavić, ki se lahko pohvali, da je bil prvi trener v nogometni karieri Nemanje Vidića.