21. krog |  Domžale, Športni park Domžale |  10.12.2016 ob 16.55  | Prenos: Kanal A

3 : 2

Sodniki: Ponis Roberto (glavni sodnik), Žunič Matej (1. pomoč), Vidali Manuel (2. pomoč) , Ajdovec Rafael (4. sodnik) , Kajtazović Nejc (5. sodnik) , Žnidaršič Andrej (6. sodnik)
Delegat: Tomšič Jože
Št. gledalcev: 1700

Za konec jeseni Domžalčani ugnali Maribor

Domžale - Maribor 3:2 (2:2)

* Športni park, gledalcev 1700, sodniki: Ponis (Koper), Žunič (Kranj) in Vidali (Gračišče).
* Strelci: 0:1 Zahović (6./11 m), 1:1 Vetrih (12.), 2:1 Blažič (32.), 2:2 Zahović (43.), 3:2 Vetrih (72.).
* Domžale: Milić, Rom, Dobrovoljc, Blažič, Balkovec, Husmani, Vetrih, Repas (od 90. Halilović), Matjašič (od 75. Majer), Alvir, Vuk (od 87. Bratanović).
* Maribor: Handanović, Janža, Šuler, Defendi, Šme, Sallalich, Vrhovec (od 77. Sunny), Pihler (od 68. Mertelj), Vršič, Tavares (od 69. Hotić), Zahović.
* Rumeni kartoni: Pihler, Vrhovec, Šme, Šuler.

Domžalčani, najučinkovitejša ekipa lige, so se po dveh tekmah brez danega zadetka vrnili na stare tire in jih dosegli tri. Ti so bili dovolj za zmago proti vsaj začasno še vodilnemu Mariboru, ki je tako končal 14 krogov dolg niz neporaženosti in pet krogov dolg niz zmag. Po skoraj 650 minutah nepremaganosti pa je klonil tudi vratar gostov Jasmin Handanović. Domžale, pri katerih je bil junak Amedej Vetrih z dvema zadetkoma, zdaj za vodilnimi Štajerci zaostajajo za sedem točk.

Mariborčani so kmalu po začetku tekme povedli z 1:0, potem ko je Luka Zahović zanesljivo izvedel enajstmetrovko, ki jo je s prekrškom nad njim zakrivil Gaber Dobrovoljc. Za Zahovića je bil to deveti zadetek na 14. tekmi prvoligaške sezone. Vodstvo pa ni dolgo trajalo, saj je v 12. minuti Jan Repas lepo podal z desne strani, v kazenskem prostoru pa je od branilcev pozabljeni Amedej Vetrih zadel z glavo. Zanj je bil to drugi zadetek v sezoni.

Gostitelji so prišli v vodstvo v 32. minuti, ko je po kotu z desne strani streljal Repas, Jasmin Handanović je žogo odbil, na golovi črti pa jo je nato v mrežo pospravil Miha Blažič. Zanj je bil to - ob enem avtogolu - prvi zadetek v sezoni. V 43. minuti pa je mladi Zahović dosegel še svoj deseti gol v sezoni, potem ko je po podaji Denisa Šmeja z volejem malce z desne strani kazenskega prostora zadel v bližnji zgornji kot domžalskih vrat. S tem se je na vrhu lestvice strelcev izenačil z Rudarjevim napadalcem Dominikom Glavino.

Po mirnem uvodu v drugi polčas je v 61. minuti sodnik Roberto Ponis dosodil enajstmetrovko za Domžale (Denis Šme naj bi igral z roko, a televizijski posnetek je pokazal, da ni), ki jo je izvedel Slobodan Vuk, toda izkazal se je Jasmin Handanović in strel obranil. Ustavil je tudi nevaren in močan strel z več kot 30 metrov Zenija Husmanija nekaj trenutkov pozneje.

V 72. minuti pa so domači, ki so bili v teh trenutkih precej boljši tekmec, le povedli, potem ko je najprej s strelom z glavo Vuk zatresel prečko, odbito žogo pa je v mrežo potisnil Vetrih, ki je zadel še drugič na tekmi in tretjič v sezoni. V 79. minuti so imeli gostitelji izjemno priložnost za 4:2, toda Žan Majer je povsem sam slabo streljal. Žogo je sicer poslal mimo Handanovića, še pred golovo črto pa jo je prestregel Rodrigo Defendi.

V 83. minuti je z desetih metrov neoviran grdo zgrešil Vuk, v 85. minuti pa so gosti zahtevali enajstmetrovko, potem ko je enega od domačih igralcev žoga v kazenskem prostoru zadela v roko, a se sodniška piščalka ni oglasila.

Nogometaše zdaj čaka zimski premor, v 22. krogu pa bodo Domžalčani konec februarja gostovali v Velenju, Mariborčani pa pa bodo gostili Olimpijo.