25. krog |  Gorica, Športni park Gorica |  18.03.2017 ob 16.00  | Prenos: Siol TV 501 in tvin.si

3 : 1

Sodniki: Vinčić Slavko (glavni sodnik), Klančnik Tomaž (1. pomoč), Benc Uroš (2. pomoč) , Glažar Roman (4. sodnik)
Delegat: Kranjec Sandi
Št. gledalcev: 500

Preobrat Gorice za nove tri točke

Gorica - Domžale 3:1 (0:1)

* Športni park, gledalcev 500, sodniki: Vinčić (Maribor), Klančnik (Slovenj Gradec) in Benc (Rače).
* Strelci: 0:1 Halilović (42.), 1:1 Filipović (58.), 2:1 Burgić (63./11 m), 3:1 Kolenc (71.).
* Gorica: Sorčan, Škarabot, Jogan, Kavčič, Gregorič, Žigon (od 90. Marinič), Grudina, Kolenc, Osuji, Burgić (od 89. Edafe), Filipović (od 82. Nagode).
* Domžale: Milić, Balkovec (od 74. Elsner), Halilović, Blažič, Širok, Vetrih, Husmani, Matjašič (od 62. Volarič), Majer, Repas, Ožbolt (od 67. Firer).
* Rumeni kartoni: Filipović, Grudina; Blažič, Vetrih, Halilović, Majer.
* Rdeči karton: Halilović (63.).

Novogoričani so se z zmago, ki so si jo priigrali v drugem polčasu, današnjim tekmecem, ki zasedajo tretje mesto na lestvici, približali na šest točk. Domžalčane, ki so bili precej konkretnejši v prvem polčasu, v drugem pa padli v igri in ostali še brez izključenega Denisa Halilovića, so na domačem igrišču ugnali še drugič v sezoni.

V prvem polčasu so bili precej konkretnejši Domžalčani, ki so prihajali do strelov, a jih vse do konca polčasa niso znali unovčiti. V deveti minuti je Alen Ožbolt iz bližine desnega roba kazenskega prostora žogo poslal malo čez gol, Zeni Husmani je v 20. minuti z več kot 20 metrov meril le malce premalo natančno, poskusa Jana Repasa in Žana Majerja od daleč pa je ustavil Grega Sorčan.

Slednji pa je moral po žogo v svojo mrežo v 42. minuti, ko je po Majerjevi podaji iz kota z leve strani Denis Halilović iz sredine kazenskega prostora žogo z glavo preusmeril v malo mrežico ob drugi vratnici. To je bil drugi Halilovićev zadetek v sezoni.

V drugem polčasu pa so pritisnili tudi Novogoričani in v 58. minuti izenačili. Po podaji Bedeja Amarachija Osuija z leve strani je z glavo od domžalskih branilcev pozabljeni Andrija Filipović zadel za 1:1.

V 63. minuti se je tekma še bolj nagnila na stran gostiteljev. Takrat je namreč v svojem kazenskem prostoru Halilović spotaknil prodirajočega Filipovića in sebi prislužil drugi rumeni karton na tekmi, tekmecem pa najstrožjo kazen. To je znova zanesljivo izvedel Miran Burgić, ki je dosegel 12. gol v sezoni, osmega z bele točke.

Osem minut pozneje so Primorci še enkrat unovčili številčno premoč. Najprej je z desne strani na vrh kazenskega prostora podal Filipović, Burgić je z glavo nato žogo poslal proti vtekajočemu Jaki Kolencu, ta pa je nato iz prve matiral Dejana Milića za 3:1.

Filipović je imel v 79. minuti lepo priložnost za 4:1, ko je po protinapadu takoj sprožil, Milić pa je s konicami prstov žogo odbil čez gol. Takoj zatem je ustavil še poskus Alena Jogana.

Novogoričani bodo v 26. krogu 29. marca gostovali v Ljubljani, Domžalčani pa bodo gostili Aluminij.