2. krog |  Kranj, Športni center Kranj |  22.07.2017 ob 16.50  | Prenos: Kanal A

Triglav Kranj

2 : 3

Sodniki: Skomina Damir (glavni sodnik), Kordež Grega (1. pomoč), Kasapović Aleksandar (2. pomoč) , Vojska Matej (4. sodnik) , Balažič Dejan (5. sodnik) , Žganec Mitja (6. sodnik)
Delegat: Močnik Vlado
Št. gledalcev: 1500

Maribor do zmage po preobratu

Triglav Kranj - Maribor 2:3 (0:0)

* Športni center, gledalcev 1700, sodniki: Skomina (Koper), Kordež (Dol pri Ljubljani) in Kasapović (Ljubljana).
* Strelci: 1:0 Majcen (55.), 2:0 Poplatnik (60.), 2:1 Mešanović (71.), 2:2 Bohar (86.), 2:3 Tavares (88.).
* Triglav: Džafić, Arh Česen, Zec, Gvardjančič, Bojić (od 69. Kuhar), Gajič (od 68. Udovič), Ovsenek (od 46. Bukara), Krcić, Robnik, Poplatnik, Majcen.
* Maribor: Handanović, Viler, Šuler, Billong, Hodžić, Vrhovec, Kabha (od 20. Pihler), Kramarič (od 63. Zahović), Hotić (od 64. Bohar), Mešanović, Tavares.
* Rumeni kartoni: Gvardjančič, Bukara, Robnik; Pihler.
* Rdeči kartoni: /.

Potem ko se je petkov dvoboj med Aluminijem in Krškim končal s šestimi zadetki, so številni gledalci v Kranju danes videli le enega manj. Dvoboj drugo- in prvoligaškega prvaka Triglava in Maribora se je končal s slavjem Štajercev, ki so bili sicer boljši tekmec, a ob borbenih Gorenjcih do zmage prišli šele z golom Marcosa Tavaresa v 88. minuti. Ko je Matej Poplatnik zadel za 2:0 v 60. minuti, je kazalo, da bi se kaj lahko ponovil scenarij iz oktobra 2012, ko so Kranjčani doma takrat nazadnje premagali Maribor. Toda tudi boljša fizična pripravljenost Maribora je na koncu botrovala preobratu in še drugi zmagi vijoličastih na drugi tekmi nove prvoligaške sezone.

V prvem polčasu, predvsem v drugi polovici, so imeli pričakovano žogo več v svoji posesti Mariborčani (zaradi poškodbe je moral že v 19. minuti iz igre Marwan Kabha), ki pa si dolgo niso priigrali kakšne nevarnejše akcije, čeprav je bil kar razigran Dino Hotić. Tudi s podajami skozi zadnjo kranjsko vrsto je skušal najti svoje soigralce v bližini tekmečevega gola, a do prave nevarnosti vseeno ni prišlo.

Je bil pa prav Hotić vpleten v najnevarnejšo akcijo prvega polčasa, ko se je po podaji Tavaresa znašel sam v dvoboju z domačim vratarjem Elvisom Džafićem, vendar je slednji dobro posredoval. Malce zatem je z leve strani sprožil še Mitja Viler, toda premalo natančno.

Gostitelji so na trenutke pokazali, da so lahko nevarni, predvsem v protinapadih so se hitro znašli pred kazenskim prostorom Maribora. Prvič že v tretji minuti, ko so bili tudi najbližje zadetku, ko je Alen Krcić prišel do strela malce z desne strani, žogo po diagonalnem strelu pa je Jasmin Handanović preusmeril mimo vrat.

V 55. minuti pa so Gorenjci povedli, ko je po kotu z desne strani na bližnji vratnici Luka Majcen ostal povsem sam in z glavo zadel v bližnji kot mariborskih vrat. Štajerci so se v še večjih težavah znašli v 60. minuti. Marko Šuler je napačno podal do Blaža Vrhovca, Majcen je prestregel žogo, jo podal do Poplatnika, ki je iz obrata z dobrih desetih metrov zadel za 2:0.

Trener gostov Darko Milanič je dotlej anemični napad svoje ekipe nato poskusil izboljšati z Luko Zahovićem, malce zatem pa je v igro poslal še Damjana Boharja. Slednji je v 69. minuti sprožil od daleč, ampak malo mimo gola, zato pa je bil v 71. minuti natančnejši dotlej praktično nevidni Jasmin Mešanović, ki je po kotu in podaji Vrhovca z dobrih desetih metrov zadel v spodnji desni kot domačih vrat.

Gosti so do konca tekme vse moči usmerili v napad, v 85. minuti je po kotu do strela z desne strani s približno sedmih metrov prišel Šuler, a je žoga, ki je zadela enega domačih igralcev, zadela vratnico. Po kotu, ki je sledil, pa je Maribor izenačil, ko je zadel Bohar, potem ko je približno deset metrov od domačih vrat preigral Džafića in Jerneja Gvardjančiča ter žogo poslal v prazno mrežo. Le dve minuti pozneje je v kazenskem prostoru do žoge prišel še Tavares in se tudi on vpisal med strelce za popoln preobrat.

Kranjčani bodo v 3. krogu v petek gostovali v Krškem, Mariborčani pa bodo dan pozneje gostili Velenjčane.