17. krog |  Celje, Arena Z'dežele |  25.11.2017 ob 20.20  | Prenos: Kanal A

Celje

2 : 1

Sodniki: Balažič Dejan (glavni sodnik), Praprotnik Jure (1. pomoč), Kovačič Andraž (2. pomoč) , Vukan Robert (4. sodnik) , Sagrković Asmir (5. sodnik) , Bukovec Miran (6. sodnik)
Delegat: Bezjak Dušan
Št. gledalcev: 2100

Celjani zadali prvi poraz Mariboru

Celje - Maribor 2:1 (0:0)

* Stadion Arena Z'dežele, sodniki: Balažič, Praprotnik in Kovačič (vsi Ljubljana).
* Strelci: 1:0 Požeg Vancaš (47.), 2:0 Šauperl (90.), 2:1 Tavares (95./11-m).
* Celje: Jurhar, Travner, Kelhar, Džinić, Vidmajer, Brecl, Požeg Vancaš, Dangubić, Žinko, Šušnjara, (od 83. Šauperl) Lupeta.
* Maribor: Handanović, Viler, Billong, Šuler, Milec, Vrhovec, Hotić (od 78. Bohar), Pihler (od 61. Bajde), Vršić, Mešanović, Ahmedi (od 57. Tavares).
* Rumeni kartoni: Džinić, Šušnjara, Jurhar; Vrhovec.

Celjski nogometaši so v 89. štajerskem derbiju premagali Maribor in mu prizadejali prvi letošnji poraz, svoj niz zmag pa podaljšali na štiri. Ob tem so se prvič v aktualni sezoni prebili med peterico najboljših moštev Prve lige Telekom Slovenije.

Slovenski prvaki so hitro pokazali, da jih v Celju zanima zmaga, a so domači tekmece pričakali dobro pripravljeni in z nekaj dobrimi izidi v zadnjem obdobju. Mariborčani so začeli odločno in napadalno, že v peti minuti je Jasmin Mešanović dobil skok po podaji Aleksa Pihlerja ter z glavo stresel prečko. Celjani so zatem vzpostavili ravnotežje na razmočeni zelenici in v 17. minuti skušali presenetiti Maribor, akcijo po prostem strelu je zaključil Filip Dangubić, ki pa je meril mimo leve vratnice.

Vijoličasti so spet nekoliko bolj pritisnili proti tekmečevem golu, vendar streli niso bili posebej nevarni, tudi Metod Jurhar pa je bil vselej dobro postavljen. Celje je prvič na tekmi v okvir gola sprožilo v 31. minuti, ko je zaključil Luka Šušnjara, le dve minuti kasneje je na drugi strani Mešanović s strelom iz mrtvega kota skušal prelisičiti Jurharja, a je zadel celjskega vratarja.

Celjani so drugi polčas odprli na najboljši možni način, z golom v 47. minuti. Na robu kazenskega prostora si je žogo namestil Rudi Požeg Vancaš ter z močnim in natančnim strelom premagal Jasmina Handanovića.

Gosti so takoj krenili v napad in lov na izenačujoč zadetek. Darko Milanič je na igrišče poslal svoje ofenzivne nogometaše, Marcosa Tavaresa, Gregorja Bajdeta in kasneje še Damjana Boharja. Celjani so morali strniti obrambne vrste in to jim je uspevalo z odliko.

V 72. minuti je Dino Hotić lepo na desni strani našel Bajdeta, ki je po žogi udaril s prve, zadel pa le zunanji del mreže. Le nekaj trenutkov kasneje je Bajde podal v sredino kazenskega prostora, neoviran Mitja Viler pa je udaril čez gol. V 80. in 81. minuti je bilo kar nekaj živčnosti pred domačim golom, saj je prvi proti golu udaril Marcos Tavares, Jurhar je branil, zatem pa sta mimo gola sprožila še Dare Vršič in Jean-Claude Billong.

Jurhar se je vnovič izkazal v 87. minuti, ko je žoga v letu proti golu zadela Boharja in spremenila smer, celjski vratar pa je z zadnjimi močmi odbil.

V 90. minuti je celjski rezervist Bian Paul Šauperl prišel do zaključnega strela, tudi ob nekaj sreče, žoga je zadela enega od gostujočih branilcev, nato pa poletela v mrežo za 2:0. Tekma je bila s tem odločena, a je Maribor vseeno prišel do častnega zadetka.

Globoko v sodniškem dodatku so vijoličasti prišli do enajstmetrovke, na belo točko si je žogo nastavil Tavares in zadel 130. v 1. slovenski nogometni ligi. S tem se je na vrhu seznama strelcev izenačil s Štefanom Škaperjem.

Celjani bodo v 18. krogu prihodnjo nedeljo gostovali v Krškem, Mariborčani pa bodo dan prej gostili Gorico.