10. krog |  Kranj, Športni center Kranj |  22.09.2010 ob 16.00

Triglav Gorenjska

2 : 2

Sodniki: Jug Matej (glavni sodnik), Kokolj Andrej (1. pomoč), Podgornik Janez (2. pomoč) , Horvat Tomislav (4. sodnik)
2 Rumeni kartoni 1

0'
  Spoštovane ljubiteljice in ljubitelji slovenskega nogometa, lep pozdrav iz Kranja, kjer se bosta v 10. krogu pomerili ekipi Triglava in Maribora.
0'
  To bo sedmi obračun teh dveh tekmecev v 1. SNL.
0'
  Enkrat ste se v tej sezoni že pomerili, in sicer v prvem krogu, ko je Maribor slavil visoko zmago 5:0.
0'
  Kot zanimivost naj povemo, da je Triglav v 9. krogu proti Olimpiji izgubil z identičnim rezultatom.
0'
  Triglav proti Mariboru še ni dobil tekme. Nasprotnika sta dva dvakrat remizirala.
0'
  Razmerje v golih je 27:9 v prid Maribora.
0'
  Maribor je s tekmo manj na tretjem mestu, Triglav pa se nahaja na osmem mestu.
0'
  Zadnja zmaga Maribora nad Triglavom (5:0) pa ni najvišja. Najvišji poraz proti večkratnim državnim prvakom so Kranjčani doživeli leta 2002, ko so v Ljudskem vrtu izgubili kar s 7:1.
0'
  Žreb je določil, da bo prvi napad pripadel Mariborčanom.
0'
1'
  Rep je storil prekršek nad Brajičem na sredini igrišča.
1'
  Cvijanovič je sprožil s strani kazenskega prostora po podaji Repa, a je nogo podstavil eden od Triglavanov.
3'
  Volaš je s hrbtom proti golu lepo nastavil žogo Tavaresu, ki pa ni sledil akciji.
4'
  Kranjčani bodo izvajali avt na polovici Maribora.
5'
  Poizkus podaje v kazenski prostor je preprečil Anđelković.
6'
  Lepa kombinacija Triglava. Pokorn je podal globinsko žogo do Jelarja, ki pa ni stekel v napad.
7'
  Volaš je spet lepo nastavil žogo Tavaresu, ki je streljal s kakšnih 18 metrov visoko preko gola Gracarja.
9'
  Brajič je izjemno slabo izvedel prosti strel po prekršku Vilerja nad Krcičem.
9'
  V napadu je Maribor.
9'
  Slovenski podprvaki danes niso pretirano razpoloženi na sredini igrišča. Dokaj hitro izgubijo žogo.
12'
  Špelić se je znašel v dobrem položaju za strel, vendar je preveč okleval.
12'
  Na drugi strani je Gracar v zadnjem trenutku izbil pred Volašem.
14'
  Izjemno lepa priložnost Krciča! Po čudnem obijanju žoge se je na robu kazenskega prostora znašel v položaju za strel, zato ni okleval. Le malo je zgrešil desno vratnico Pridigarja!
16'
  Tavares je dobro potegnil proti kazenskemu prostoru, oddal žogo do Repa, ki je močno streljal, a je Gracar stal na mestu!
17'
  Zdaj je Majer slabo poslal žogo v kazenski prostor. V polje jo bo poslal Gracar.
19'
  Zdaj lepa priložnost za Špeliča, a je bil Rajčevič dovolj zbran, da si je priboril žogo in jo poslal na nasprotnikovo polovico.
21'
  Rajčevič je zdaj posredoval nekoliko nerodno, z glavo je podal do Pridigarja, ki je žogo ujel le trenutek pred Špeličem.
22'
  Dober strel Špeliča je zaustavil Anđelkovič.
26'
  Zdaj se Triglav uspešno igra v fazi branjenja, Mariborčani sicer imajo pobudo, a je ta jalova.
28'
  Majer je napravil prekršek nad Ovčino, ki mu je pred tem lepo ukradel žogo in požel aplavz tribune.
29'
  GOOOL! Zadel je Dalibor Volaš!
30'
  Neverjetno lep gol Volaša! S prostega strela mu je lepo nastavil žogo Cvijanović, Volaš pa je z močnim strelom po tleh ugnal Gracarja, ki je bil povsem nemočen, saj se je žoga od vratnice odbila v gol. Res lepo izveden prosti strel Mariborčanov.
31'
  Naj omenimo, da je Volaš streljal s kakšnih 25-metrov!
34'
  Mariborčani močno pritiskajo na vrata Kranjčanov, ki pa so dovolj zbrani v obrambnih nalogah.
36'
  Vroče v kazenskem prostoru Maribora! Po dobro izvedenem kotu je Stjepanovič prišel do strela z glavo in stresel prečko!!!
40'
  Stjepanovič zdaj leži na tleh, po udarcu Volaša, vendar sodnik Jug ni dosodil prekrška.
41'
  Mariborčani so po prekinitvi vrnili žogo gostiteljem.
43'
  Mariborčani še vedno prevladujejo na igrišču, vendar jim ne uspe ključna zadnja podaja.
44'
  Aleš Majer je dobil rumeni karton.
45'
  V Kranju bomo videli strel strel z bele točke. Gracar je podrl Tavaresa!
45+1'
  Miha Gracar je dobil rumeni karton.
45+1'
Gol (11m)
  GOOOL! Dalibor Volaš je zadel enajstmetrovko!
45+1'
45+1'
  Tavares je prodrl v kazenski prostor, kjer je bil povsem osamljen, zato se mu je Gracar vrgel pod noge in ga podrl. Sodnik Jug je segel po rumenem kartonu in pokazal na 11-metrovko!
45+1'
  Tik pred koncem prvega polčasa torej še drugi gol Volaša na tej tekmi in tretji v sezoni. Velja omeniti, da je zadnjega dosegel v 8. krogu proti Primorju.
45'
46'
  Podobno kot v prvem delu imajo tudi v drugem polčasu pobudo slovenski podprvaki.
49'
  Cvijanovič je streljal z dobrih dvajsetih metrov, a je meril mimo leve vratnice Gracarja.
51'
  Špelič je slabo izvedel kot, a imajo Kranjčani še vedno napad, saj je žoga končala v avtu.
51'
  Rep je v obetavnem napadu igral z roko, zato napad za Kranjčane.
52'
  Krcič je storil prekršek v napadu nad Anđelkovičem.
54'
  Jelar je dobro potegnil po desni strani in priigral kot.
55'
  Stjepanovič je slabo streljal z glavo po dobro izvedem kotu Triglava.
57'
  Jelar je se je s precejšnje oddaljenosti odločil za strel, vendar Pridigar ni imel pretirano težkega dela.
59'
  Krcič je streljal z roba kazenskega prostora in zadel enega od Mariborčanov, ki je v kazenskem prostoru igral z roko, vendar glavni sodnik Jug tega ni videl.
61'
  Zdaj dobre minute Triglava. Stjepanovič je meril z velike oddaljenosti in vse na stadionu je za trenutek zastal dih, a je žoga nato zletela mimo leve vratnice Pridigarja.
64'
  Peti kot Triglavu.
65'
  Izjemna priložnost za Stjepanoviča. Morda celo najlepša za Triglav na tem srečanju. Lepo se je v kazenskem prostoru znašel ob visoki žogi, nato le za nekaj centimetrov zgrešil okvir vrat!
67'
  Menjava: iz igre Rajko Rep, v igro Tomislav Pavličič.
69'
  Šesti kot Triglavu po zaslugi Krciča, ki je prodiral po desni strani.
69'
  Janez Zavrl je dobil rumeni karton.
70'
  Zavrl je s strani podrl Tavaresa v prodoru.
70'
  Menjava: iz igre Josip Špelič, v igro Dejan Burgar.
71'
  GOOOL! Zadel je Dejan Burgar!
72'
  Neverjetno! Ob prvem stiku z žogo je gol dosegel Burgar, predvsem po zaslugi Krciča, ki je prodrl po desni strani in oddal močno natančno žogo v kazenski prostor!
72'
  To je drugi prvenstveni gol Burgarja.
73'
  Menjava: iz igre Siniša Anđelkovič, v igro Elvedin Džinič.
73'
  Menjava: iz igre Alen Krcič, v igro Matic Sever.
77'
  V drugem polčasu sta nasprotnika zamenjala vlogi. Veliko konkretnejši je Triglav.
78'
  Pokorn je streljal s precejšnje oddaljenosti, vendar je Pridigar ujel žogo.
79'
  Zdaj je na drugi strani vrnil Mertelj, ki je streljal ob desni vratnici Gracarja, ki bi strel sicer verjetno ubranil.
81'
  Burgar in Jelar sta bila v obetavnem napadu, vendar se nista razumela in žoga je končala v nogah Mariborčanov.
83'
  Menjava: iz igre Uroš Smolej, v igro Robert Najdenov.
83'
  Mariborčani bodo izvedli prosti strel s kakšnih 20 metrov.
85'
  Menjava: iz igre Marcos Morales Tavares, v igro Robert Berič.
87'
  Berič je storil sedmi prekršek nad Brajičen na tem srečanju.
89'
  Berič je lepo podal do Burgarja, ki je bil z glavo prekratek kakšnih 10 centimetrov.
89'
  Tri minute sodnikovega dodatka.
90+1'
  Najdenov je iz velike oddaljenosti skušal presenetiti Pridigarja, kar mu je skoraj uspelo, saj je mariborski vratar posredoval z zadnjimi močmi!