12. krog |  Nova Gorica, Športni park |  02.10.2010 ob 18.00

Hit Gorica

0 : 2

Sodniki: Perić Dragoslav (glavni sodnik), Žunič Matej (1. pomoč), Podobnik Mitja (2. pomoč) , Tošeski Boris (4. sodnik)
0 Rumeni kartoni 2

0'
  Dober dan iz sončne Nove Gorice, kjer bosta Hit Gorica in Maribor odigrala 63. medsebojno prvenstveno tekm, 20 - tič se bosta pomerila v Športnem parku.
0'
  Hit Gorica ima 21 zmag, Maribor 31, 10 tekem se je končalo z remijem.
0'
  Domači trener David Peršič ima na razpolago vse igralce, (dlje časa sta že poškodovana Rakušček in Stojanovič) povratnik Galešič je na klopi, Milanič je brez Mezge in Mejača, ki še nista okrevala po poškodbi.
0'
  Na zadnjih dveh gostovanjih (v lanski sezoni) v Športnem parku je Maribor enkrat remiziral (3:3) in enkrat zmagal (2:3). Prva letošnja tekma v Ljudskem vrtu se je končala s 3:1 za vijoličaste. Dva zadetka je na tej tekmi dosegel Goran Cvijanovič, ki se je v Maribor preselil prav iz Nove Gorice.
0'
  Maribor ima na vrhu lestvice 9 točk več od četrtouvrščene Hit Gorice.
0'
  Domači kapetan je tokrat Admir Kršič, medtem ko je Enes Demirovič na klopi. Gostujočo ekipo bo na igrišče pripeljal Marcos Tavares.
0'
  Ekipi prihajata na igrišče.
0'
1'
  Prvi obetaven napad domačih. Mariborčani izbijajo v avt. Nato pa predložek in obramba Pridigarja.
7'
  Po dolgem času domačo ekipo podpira organizirana navijaška skupina Terror boys.
8'
  Na VIP tribuni Športnega parka je tudi več italijanskih skavtov, ki spremljajo nekatere nogometaše.
13'
  Po podaji na levo stran kazenskega prostora je močno streljal Kršič, toda naravnost v vratarja Pridigarja.
19'
  GOOOL! Zadel je Marcos Morales Tavares!
21'
  Z leve strani je Viler podal v kazenski prostor, Tavars pa se je osvobodil domačega branilca in s strelom v daljši kot premagal Simčiča.
23'
  Z leve je pred gol ostro podal Komel, Jogan je sprožil iz prve, a je žoga zletela mimo.
24'
  Siniša Anđelkovič je dobil rumeni karton.
25'
  Anđelkovič je podrl prodirajočega Velikonjo.
26'
  S prostega strela je Kršič sprožil mimo mariborskih vrat.
31'
  Z razdalje je nizko žogo proti vratom sprožil Kurtič, Pridigar jo je odbil v kot.
39'
  V zadnjih minutah rahla domača pobuda.
43'
  Marcos Morales Tavares je dobil rumeni karton.
44'
  Tavares je v skoku s komolcem v obraz zadel Zarifoviča.
45'
  Dve minuti sodniškega dodatka.
45+2'
45+2'
  Odprta tekma in en sam zadetek; Maribor je izkoristil svojo priložnost.
45+2'
  Marcos Tavares je dosegel četrti letošnjizadetek, skupaj pa jih je na 91 - tih tekmah v slovenski prvi ligi zabil 33.
45'
45'
  Drugi polčas se začenja brez menjav.
48'
  Novogoričani so začeli z napadalno igro.
52'
  Po podaji Tavaresa je sprožil Berič, toda po sredini vrata in Simčič ni imel težav z obrambo.
54'
  GOOOL! Zadel je Goran Cvijanovič!
56'
  Po dvojni podaji z Beričem je natančno streljal Cvijanovič in zadel za povišanje gostujočega vodstva.
57'
  Menjava: iz igre Aris Zarifovič, v igro Nejc Mevlja.
60'
  Po podaji iz kota je z glavo streljal Nejc Mevlja, Pridigar se je izkazal z izjemno parado.
62'
  Goran Cvijanovič je vse tri letošnje zadetke v dresu vijoličastih dosegel proti Hitu Gorici.
64'
  Menjava: iz igre Admir Kršič, v igro Goran Galešič.
69'
  Mariborčani so uspešno umirili igro in zanesljivo držijo prednost ter tudi prvo mesto na lestvici.
74'
  Izjemna priložnost gostov: Majer je z desne ostro podal proti vratom žoga pa je zadel okvir, po odbiti je nazadnje udaril Rep, a se je Simčič izkazal z obrambo.
77'
  Menjava: iz igre Kris Jogan, v igro Enes Demirovič.
79'
  Še naprej rahla pobuda gostiteljev, a gostje zanesljivo nadzirajo dogajanje.
79'
  Menjava: iz igre Tomislav Pavličič, v igro Vito Plut.
85'
  Novogoričani so nemočni v napadu in zmaga Maribora je vse bliže.
88'
  Menjava: iz igre Robert Berič, v igro Dalibor Volaš.
90+1'
  Tri minute sodniškega dodatka.
90+1'
  Velikonja je prišel do strela, vendar je z roba kazenskega prostora sprožil preko vrat.
90+2'
  Menjava: iz igre Goran Cvijanovič, v igro Timotej Dodlek.
90+3'
  Še ena podaja Hita iz kota, Pridigar žogo uspešno lovi.
90+3'
90+3'
  Rutinirana zmaga Maribora. V pravem trenutku oba zadetka in v nadaljevanju zanesljivo nadziranje dogajanja na igrišču.
90+3'
  Še tretja zaporedna zmaga Maribora in hkrati potrditev prvega mesta na lestvici. Maribor je edina ekipa brez poraza v tej sezoni.
90+3'
  Hit Gorica že tri kroge čaka na novo zmago; tokrat so bili preskromni za kaj več kot znosen poraz.