28. krog |  Kranj, Športni center Kranj |  17.04.2011 ob 17.00  | Prenos: Šport TV

Triglav Gorenjska

1 : 2

Sodniki: Habjanič Sašo (glavni sodnik), Vukan Robert (1. pomoč), Gabor Jožef (2. pomoč) , Mertik Bojan (4. sodnik)
1 Rumeni kartoni 2

0'
  Spoštovane ljubiteljice in ljubitelji slovenskega nogometa, prisrčen pozdrav s Mestnega stadiona v Kranju, kjer se bosta v 28. krogu pomerila ekipi Triglav Gorenjska in Maribor.
0'
  Maribor sicer vodilna ekipa na lestvici, pred najbližjimi zasledovalci Domžalčani imajo štiri točke prednosti, a imajo dvakratni državni prvaki v tem trenutku še tekmo več. Včeraj so namreč z 2:0 odpravili CM Celje.
0'
  Kranjčani se trenutno nahajajo na predzadnjem mestu. Imajo šest točk prednosti pred zadnjim Primorjem in prav tako tekmo več. Do mesta, ki zagotavlja neposreden obstanek v ligi, jih loči eno mesto in ena točka.
0'
  Današnja tekmeca sta na lestvici torej precej oddaljena, takšna oddaljenost pa na finančni strani. Maribor ima med vsemi slovenskimi klubi najvišjo tržno vrednost, medtem ko je Kranj v tem pogledu povsem na repu.
0'
  Kljub temu kranjski klub nogometaše plačuje redno in ima cilje zastavljene v okviru svojih finančnih zmožnosti.
0'
  Gostujoči trener Milanič danes ne more računati na Pridigarja, Mertlja in Milca, saj so visi poškodovani.
0'
  Domači trener Brkič danes v igro zagotovo ne bo računal na Gracarja, Pokorna (oba poškodba) in Brajiča (službene obveznosti).
0'
  Naj omenimo, da nekateri italijanski mediji Darka Milaniča v naslednji sezoni vidijo na klopi Palerma, a je Izolan govorice ovrgel. Prav tako so govorice zanikali v italijanskem taboru.
0'
  Kranjčani sicer v nizu treh porazov, upajo pa na ponovitev zadnje tekme proti Mariborčanom pred domačimi navijači.
0'
  V 10. krogu so v prvem polčasu izgubljali z 0:2, na koncu pa so iztržili remi 2:2.
0'
  Začetni enajsterici sta že na zelenici.
0'
0'
  Prvi napad za Mariborčane.
1'
  Ja, Kranjčani na začetku nikakor niso postavili bunkerja in bodo iskali tudi svoje priložnosti v napadu.
2'
  Triglav ima prosti strel. Prekršek je storil Goran Cvijanovič. Dobil ga je Dejan Burgar.
2'
  Streljal je Anže Jelar, a mimo vrat.
3'
  Jelar je po prostem udarcu streljal v kazenskem prostoru Maribora, a je bil povsem iz ravnotežja, tako njegov strel ni ogrozil Radana.
4'
  Tavaraes je iskal soigralca v kazenskem prostoru. Na mestu Najdenov.
5'
  V teh minutah Kranjčani povsem enakovreden tekmec Mariborčanom, morebiti imajo celo večjo pobudo.
7'
  Jerkovič je poizkušal s podajo v kezenski prostor, a je zadel nekoga od Mariborčanov.
7'
  Maribor ima prosti strel. Prekršek je storil Uroš Smolej. Dobil ga je Etien Velikonja.
7'
  Mariborčani imajo prosti strel na dobrih 20 metrih.
7'
  Streljal je Rajko Rep, a mimo vrat.
8'
  Rep, nekdanji igralec Celja, je streljal kar neposredno na gol in le za malo zgrešil okvir vrat.
10'
  Strel v okvir vrat! Poskusil je Anže Jelar.
11'
  Cvijanovič in Tavares sta kombinirala, na koncu pa je Brazilec iz Porto Alegra slabo oddal žogo do Velikonje.
13'
  Strel v okvir vrat! Poskusil je Damir Marijan.
13'
  Marijan se je odločil za strel od daleč in Radan je le s težavo umiril žogo!
14'
  Maribor ima prosti strel. Prekršek je storil Anže Jelar. Dobil ga je Aleš Mejač.
16'
  Dodlek je lepo našel Tavaresa, ki ni dobro sprejel žoge.
17'
  Triglav ima prosti strel. Prekršek je storil Timotej Dodlek. Dobil ga je Damir Marijan.
20'
  Maribor ima prosti strel. Prekršek je storil Rok Dolžan. Dobil ga je Timotej Dodlek.
20'
  Prekršek Mariborčanom povsem na robu kazenskega prostora.
21'
  Mezga je podal v kazenski prostor, od koder so žogo v polje izbili Kranjčani.
21'
  Maribor ima prosti strel. Prekršek je storil David Jerkovič. Dobil ga je Rajko Rep.
22'
  Oddaljenost prostega strela 30 metrov.
22'
Avtogol
  GOOOL! Petar Stojnič je zatresel lastno mrežo!
23'
  Mezga je podal dobro žogo v kazenski prostor, z vrhom glave pa ji je let spremenil Stojnič in premagal svojega vratarja.
24'
  Timotej Dodlek v prepovedanem položaju.
26'
  Triglav ima prosti strel. Prekršek je storil Dejan Mezga. Dobil ga je Petar Stojnič.
27'
  Mezga je prodiral v obetavnem napadu, nato pa se je zapletel in podrl Stojniča, ki je dosegel nesrečen zadetek v lastno mrežo.
27'
  GOOOL! Zadel je Anže Jelar!
28'
  Smolej je oddal odlično žogo v kazenski prostor, Jelar pa je 'iz prve' udaril po golu in premagal Radana!
28'
  To je četrti gol Jelarja v tej sezoni.
28'
28'
29'
30'
  Protinapad Triglavanov po treh neuspelih poizkusov Mariborčanov iz kota.
31'
  Mariborčani so razčistili.
32'
  Ja, pohvale Kranjčanov, ki se kljub hladnem tušu niso vdali v usodo in se vrnili v igro. Sicer pa Mariborčani danes delujejo precej slabše, kot denimo v prvem delu sezone, ko je bila njihova forma na vrhuncu.
32'
  Pelko je napravil napako in žoga bi se od Tavaresa skoraj odbila v gol!
34'
  Majer se je trudil na robu kazenskega prostora, a je bil Smolej bolj čvrst.
35'
  Maribor ima prosti strel. Prekršek je storil Robert Najdenov. Dobil ga je Etien Velikonja.
36'
  Triglav ima prosti strel. Prekršek je storil Rajko Rep. Dobil ga je Rok Dolžan.
37'
  Vijoličasti sicer pridejo do kazenskega prostora, kjer pa jim kot po pravilu žogo odvzamejo gostitelji, ki sicer delujejo zelo kompaktno.
38'
40'
  Maribor ima prosti strel. Prekršek je storil Bernard Stjepanovič. Dobil ga je Aleš Mejač.
40'
41'
  Pelko zanesljivo iz vrat.
42'
  Mariborčani v zadnjih trenutkih le prevzemajo pobudo in počasi pletejo mrežo do kazenskega prostora Kranja.
42'
  Triglav ima prosti strel. Prekršek je storil Timotej Dodlek. Dobil ga je Bernard Stjepanovič.
44'
  Streljal je Damir Marijan, a mimo vrat.
44'
  Marijan ni imel druge rešitve kot da je sprožil po golu, a je bil na žalost občinstva precej nenatančen.
44'
  Maribor ima prosti strel. Prekršek je storil Bernard Stjepanovič. Dobil ga je Etien Velikonja.
45'
  Triglav ima prosti strel. Prekršek je storil Rajko Rep. Dobil ga je Robert Najdenov.
45'
45'
  V prvem delu precej zanimivo in izenačeno srečanje. Najprej nesrečen gol Stojniča, ki ni preveč šokiral varovancev Siniše Brkiča, saj so z golom Jelarja kmalu izenačili. Maribor? Do zdaj ni prikazal igre iz jesenskega dela prvenstva in bo moral v nadaljevanju prestaviti prestavo višje, če bo želel pred Domžalčani ohraniti varnih 7 točk prednosti.
45'
45'
  Zenkrat sta oba trenerja zadovoljna s predstavami svojih varovancev, saj zasedb nista menjala.
46'
  Maribor ima prosti strel. Prekršek je storil Uroš Smolej. Dobil ga je Dejan Mezga.
47'
  Strel v okvir vrat! Poskusil je Marcos Morales Tavares.
47'
  Triglav ima prosti strel. Prekršek je storil Dejan Mezga. Dobil ga je Rok Dolžan.
47'
  Dejan Mezga je dobil rumeni karton.
48'
  UUUUF! KAKŠNA AKCIJA MARIBORA. Najprej je Rep ukradel žogo, jo podal do Velikonje, ki je lepo podal do Tavaresa, ta pa je v stoodstotni priložnosti zadel vratnico!
49'
  Tudi Kranjčani so imeli res lepo priložnost za vodstvo, a je Burgar dobil podajo za hrbet!
50'
  Burgar sicer tretji strelec lige. Do zdaj je dosegel 9 golov.
50'
  Triglav ima prosti strel. Prekršek je storil Aleš Majer. Dobil ga je Dejan Burgar.
50'
  Aleš Majer je dobil rumeni karton.
50'
  Majer je od zadaj podrl Burgarja, ki je bil v obetavnem napadu.
52'
  Rajčevič bi skoraj ukanil svojega vratarja. Z glavo je nekoliko nerodno posredoval in v loku skoraj premagal Radana.
52'
  Maribor ima prosti strel. Prekršek je storil Dejan Burgar. Dobil ga je Aleš Majer.
53'
  Burgar je s telesom podrl Majerja in si prislužil rumeno opozorilo sodnika Habjaniča.
54'
  Streljal je Dejan Burgar, a mimo vrat.
54'
  Smolej je spet poslal uporabno podajo v kazenski prostor, a je Burgar ni znal izkoristiti, saj je slabo meril z glavo.
55'
  Streljal je Dragan Ovčina, a mimo vrat.
55'
  Streljal je Uroš Smolej, a mimo vrat.
56'
  Triglavani pritiskajo, v teh trenutkih popolnoma prevladujejo.
56'
57'
  Triglav ima prosti strel. Prekršek je storil Aleš Mejač. Dobil ga je David Jerkovič.
59'
  Triglav ima prosti strel. Prekršek je storil Goran Cvijanovič. Dobil ga je Robert Najdenov.
59'
  Maribor ima prosti strel. Prekršek je storil Rok Dolžan. Dobil ga je Etien Velikonja.
59'
  Marcos Morales Tavares v prepovedanem položaju.
62'
  Maribor ima prosti strel. Prekršek je storil Uroš Smolej. Dobil ga je Goran Cvijanovič.
62'
  VROČE JE NA KRANJSKI STRANI. Prosti strel Mariboru na 17 metrih!
63'
  Streljal je Dejan Mezga, a mimo vrat.
63'
  Mezga je za kakšnih 20 centimetrov zgrešil cilj!
64'
  Berič se pripravlja za vstop.
65'
  Menjava: iz igre Rajko Rep, v igro Robert Berič.
66'
  Strel v okvir vrat! Poskusil je Dejan Burgar.
68'
  TO JE NEVERJETNO! Burgar je zadel vratnico!!! Smolej mu fantastično podal, a je kranjski kapetan nesrečno zadel vratnico!
68'
70'
  Ja, Kranjčani danes res povsem enakovreden nasprotnik Mariborčanom.
70'
  Triglavani zaenkrat z igralcem manj v polju. Stejpanovič je poškodovan.
71'
  Stejpanovič se je vrnil na zelenico.
71'
72'
  Ovčina je tokrat streljal precej slabše kot pred nekaj trenutki.
72'
  GOOOL! Zadel je Robert Berič!
73'
  Majer je prodiral po desni strani in oddal visoko žogo v kazenski prostor, kjer je visoko skočil Berič, nekdanji nogometaš Interblocka.
75'
  Igra se je po zadetku vijoličastih nekoliko umirila.
77'
77'
  Tavares je dobro meril, a je Pelko stal na mestu, nato je poizkušal še Berič in nad kranjskim vratarjem storil prekršek.
78'
  Triglav ima udarec iz kota.
79'
  Dimitrov bo vstopil. Brkič se je hrabro odločil, da v igro pošlje še enega napadalca, saj Triglav nima več česa izgubiti.
80'
  Maribor ima prosti strel. Prekršek je storil Anže Jelar. Dobil ga je Aleš Majer.
80'
  Anže Jelar je dobil rumeni karton.
80'
  Menjava: iz igre Damir Marijan, v igro Dejan Dimitrov.
81'
  Pred tem je Jelar grobo podrl Majerja, podajalca pri drugem zadetku Maribora.
81'
84'
  Precej visokih in nenatančnih podaj v teh trenutkih.
84'
  Triglav ima prosti strel. Prekršek je storil Goran Cvijanovič. Dobil ga je Dejan Dimitrov.
85'
  Streljal je Bernard Stjepanovič, a mimo vrat.
85'
  Žoga je v visokem loku letela proti golu, vendar je na koncu končala v gol avtu.
86'
  Streljal je Goran Cvijanovič, a mimo vrat.
86'
  Odličen poizkus Civijanoviča, ki je za las zgrešil okvir vrat!!!
88'
  Vsi Mariborčani na strani Kranjčanov.
89'
  Menjava: iz igre Etien Velikonja, v igro Željko Filipovič.
90'
  Tri minute sodnikovega dodatka!
90'
  Med tem je bila igra prekinjena, saj je Majerja prijel krč.
90+1'
  Menjava: iz igre Aleš Majer, v igro Mitja Viler.
90+2'
  Triglav ima prosti strel. Prekršek je storil Željko Filipovič. Dobil ga je Anže Jelar.