14. krog |  Lendava, Športni park |  23.10.2010 ob 18.00

Nafta

0 : 2

Sodniki: Skomina Damir (glavni sodnik), Zirnstein Robert (1. pomoč), Košanc Elvis (2. pomoč) , Vehar Jože (4. sodnik)
2 Rumeni kartoni 0

0'
  Lep pozdrav iz Lendave, kjer čakamo na začetek derbija tega kroga med domačo Nafto ter gosti iz Maribora.
0'
  Naključje je hotelo, da se bosta ekipi na istem prizorišču pomerili že drugič v nekaj dneh. V sredo sta se namreč udarili v pokalnem obračunu, tekma pa se je končala brez zmagovalca 1:1.
0'
  Lendavčani bodo proti vijoličasti zasedbi nastopili brez Aleša Čeha, ki ima štiri rumene kartone, na drugi strani pa v taboru Maribora ni kaznovanih nogometašev.
0'
  Sicer pa lahko danes pričakujemo zanimivo nogometno predstavo. Vijoličasti so zagotovo v rahli prednosti, kajti v letošnjem državnem prvenstvu še niso okusili grenkobe poraza, na drugi strani pa bodo Lendavčani zagotovo strorili vse, da spravijo na kolena trenutno vodilno ekipo lige.
0'
  Mariborčani še vedno pogrešajo prvega vratarja Marka Pridigarja, trener Milanič pa v začetno postavo ni uvrstil Beriča in Repa, ki sta v zadnjem obdobju veliko igrala.
0'
  Ekipi prihajata na igrišče, domačini bodo nastopili v tradicionalnih modrih dresih, gostje pa popolnoma v rumenih majicah in hlačkah. Sledijo uvodne formalnosti, nato bo šlo zares.
0'
2'
  Prvi strel proti golu, sprožil je Dodlek z razdalje, vratar Murko žogo odbija v kot.
3'
  Izjemna priložnost za goste. Po kotu z desne strani je bil najvišji v skoku Tavares, ki je z glavo meril v levi kot vratarja Murka. Ta je s panterskim skokom preprečil zadetek.
4'
  Prvi strel na gol domačih. Streljal je Vassiljev z razdalje, Radan brani.
10'
  Izjemna poteza Vassiljeva. Mariborčani so zapravili žogo na več kot 30-tih metrih od gola Radana. Do nje je prišel Vassiljev, ki je takoj sprožil, kajti videl je , da mariborski vratar stoji precej izven gola. Žoga je lobala Radana vendar zletela za las mimo leve vratnice.
16'
  V prvih 15-tih minutah so gostje boljši nasprotnik, vendar tudi domačini niso nenevarni. Zaenkrat spremljamo zanimivo tekmo.
21'
  V zadnjih minutah spremljamo predvsem igro na sredini igrišča, v obeh taborih poskušajo sestaviti nevarno kombinacijo.
21'
  Erdžan Bečiri je dobil rumeni karton.
24'
  Mariborčani so ponovno zapretili. Po podaji v globino, je na robu kazenskega prostora, malce z desne strani, streljal Volaš. Strel je bil dober in Murko je imel precej dela.
32'
  Smo že v zadnji tretjini prvega polčas, ki pripada gostom, saj so precej bolj nevarni in kontrolirajo dogodke na igrišču. A v nogometu se igra za gole, rezultat je še vedno 0:0. Domačini imajo manj žogo v svoji posesti in poskušajo doseči gol iz hitrih protiudarov.
36'
  Strel Tavares z roba kazenskega prostora, malce z desne strani. Preslab strel za Murka, ki žogo zanesljivo lovi.
44'
  Počasi se končuje prvi polčas, s katerim so verjetno bolj zadovoljni v taboru domačih. Mariborčani so namreč imeli lepše priložnosti, rezultat je še vedno 0:0.
45'
45'
45'
  Menjava: iz igre Erdžan Bečiri, v igro Patrik Vöröš.
46'
  Domači strateg je na začetku drugega polčasa poslal v igro novega branilca. Verjetno je glavni razlog v dejstvu, da je Bečiri že bil obremenjen z rumenim kartonom.
49'
  Prvi strel na gol v drugem polčasu. Z roba kazenskega prostora je sprožil Tavares, žoga je zletela daleč mimo gola.
53'
  Priložnost za domače. Po hitri kombinaciji je na robu kazenskega prostora prišel do strela Jože Benko, na žalost domačih navijačev, pa je streljal mimo gola.
55'
  Menjava: iz igre Arpad Vaš, v igro Slaviša Dvorančič.
58'
  Prva grožnja Maribora v drugem polčasu. Po lepi kombinaciji je v kazenskem prostoru do strela prišel Tavares, na nasrečo Maribora je žoga zadela Filipoviča in zletela mimo leve vratnice.
59'
  GOOOL! Zadel je Marcos Morales Tavares!
60'
  Gostje vodijo v Lendavi. Po kotu z desne strani je bil najvišji v skoku Rajčevič, ki je močno streljal z glavo, Murko je žogo odbil, ta je ponovno prišla do Rajčeviča, ki jo je podal pred gol, kjer je bil najbolj spreten Tavares.
67'
  Po podaji Majerja, slab strel Volaša z roba kazenskega prostora.
69'
  Po kotu z desne strani strel Tavaresa z glavo, mimo leve vratnice.
69'
  Menjava: iz igre Dalibor Volaš, v igro Robert Berič.
70'
  Strel Pluta s kakšnih 23-tih metrov, Murko zanesljivo lovi žogo.
73'
  Menjava: iz igre Zoran Lesjak, v igro Simon Pavel.
75'
  Domači strateg poskuša tudi z menjavami spremeniti potek dogodkov na igrišču, zaenkrat brez uspeha.
79'
  Menjava: iz igre Vito Plut, v igro Tomislav Pavličič.
81'
82'
  Tekma v Lendavi je odločena. Po lepi kombinaciji gostov je v kazenskem prostoru precej z leve strani do strela prišel Tavares, ki je prehitel domače branilce in žoga je končala v levem zgornjem kotu nemočnega Murka.
84'
  Strel Vassiljeva s kakšnih 22-tih metrov, precej mimo cilja. Podobno kot soigralci, danes ni pokazal pravega obraza.
86'
  Izjemna priložnost za domače. Po podaji z leve strani pred gol je eden od domačih nogometašev žogo z glavo podaljšal na drugo vratnico do slabo pokritega Pavla, ki pa je žogo brcnil mimo leve vratnice.
87'
  Bojan Matjašec je dobil rumeni karton.
90'
  Menjava: iz igre Marcos Morales Tavares, v igro Rajko Rep.
90'
  Smo že v sodnikovem podaljšku, še taktična menjava v vrstah Maribora, ki bo zanesljivo dobil derbi tega kroga.
90+3'
  Močan strel Vassiljeva s prostega strela s kakšnih 28-tih metrov. Radan žogo z nogami odbija v polje.
90+3'
90+3'
  Vijoličasti so zanesljivo ugnali Nafto. Zmaga gostov je popolnoma zaslužena, saj so vso tekmo narekovali ritem in bili boljši nasprotnik. Z novimi tremi točkmi so Mariborčani potrdili prvo mesto na lestvici.