31. krog |  Maribor, Ljudski vrt |  04.05.2011 ob 18.00  | Prenos: TV Slovenija 2

2 : 2

Olimpija

Sodniki: Skomina Damir (glavni sodnik), Kogej Milan (1. pomoč), Patarić Dejan (2. pomoč) , Frank Pavel (4. sodnik)
1 Rdeči kartoni 1

0'
  Lep pozdrav iz Maribora, kjer čakamo na večni derbi med Mariborom in Olimpijo.
0'
  V Ljudskem vrtu je vse pripravljeno na začetek obračuna. Vreme je sončno, igrišče odlično pripravljeno, tribune so dobro napolnjene, tako da so izpolnjeni vsi osnovni pogoji za dobro tekmo.
0'
  Mariborčani bodo proti velikim rivalom seveda poskušali doseči novo zmago ter se še približati novemu naslovu državnih prvakov. Na drugi strani pa bodo gostje iz Ljubljane poskušali nadaljevati z odličnimi igrami v drugem delu prvenstva v katerem še niso izgubili tekme.
0'
  Trener Milanič bo na igrišče poslal isto zasedbo, ki je v v zadnjem krogu v gosteh visoko premagala Gorico kar s 6:0. Olimpija bo na Štajerskem oslabljena. Zdesetkan bo predvsem osrednji del obrambne vrste, saj so se na seznamu poškodovanih znašli Milan Anđelkovič, Sreten Sretenović in Mitja Kovačevič, v zvezni vrsti pa ponovno ne bo Saše Raniča.
0'
  Ekipi prihajata na igrišče, domačini bodo nastopili v tradicionalnih vijoličastih majicah in hlačkah, gostje popolnoma v beli opremi. Sledijo začetne formalnosti in nato začetek derbija.
0'
1'
  Streljal je Marcos Morales Tavares, a mimo vrat. Prva akcija domačih. Tavares je bil popolnoma sam na robu kazenskega prostora, a je slabo streljal.
2'
  Maribor ima prosti strel. Prekršek je storil Boban Jovič. Dobil ga je Joao Gabrijel Da Silva.
2'
  Olimpija ima prosti strel. Prekršek je storil Mitja Viler. Dobil ga je Zoran Zeljkovič.
4'
  GOOOL! Zadel je Davor Škerjanc! Hladen tuš v LV. Gostje so izpeljali prvo dobro akcijo. Z desne strani je v kazenski prostor podal Zeljkovič točno do Škerjanca, ki je s kakšnih 12 metrov z nogo natančno zadel levi zgornji kot domačega gola.
8'
  Streljal je Anej Lovrečič, a mimo vrat. Strel z razdalje, ki je kar precej zgrešil cilj.
9'
  Olimpija ima prosti strel. Prekršek je storil Goran Cvijanovič. Dobil ga je Erik Salkič.
9'
  Dejan Mezga v prepovedanem položaju.
11'
  Za nami je 10 minut derbija. Zanimiva tekma, gostje so več pri žogi. Tudi vzdušje na tribunah je zelo dobro.
13'
15'
  Maribor ima prosti strel. Prekršek je storil David Kašnik. Dobil ga je Goran Cvijanovič.
15'
  David Kašnik je dobil rumeni karton.
17'
  Maribor ima prosti strel. Prekršek je storil David Kašnik. Dobil ga je Etien Velikonja.
17'
Rdeči karton
  David Kašnik dobil neposredni rdeči karton in mora z igrišča. Prekršek nad Velikonjo, ki bi sam krenil proti Botonjiču. Upravičena izključitev.
18'
  Dalibor Radujko je dobil rumeni karton.
19'
  Streljal je Dejan Mezga, a mimo vrat.
19'
  Maribor ima udarec iz kota.
19'
  Menjava: iz igre Zoran Zeljkovič, v igro Miroslav Cvijanovič.
19'
  Streljal je Etien Velikonja, a mimo vrat. Po podaji s kota je bil Velikonja najvišji v skoku, vendar ni dobro meril. NA drugi vratnici je bil za las prenizek Tavares.
21'
  Strel v okvir vrat! Poskusil je Etien Velikonja. Močan strel z roba kazenskega prostora, malce z desne strani, Botonjič odbija.
22'
  Goran Cvijanovič v prepovedanem položaju.
22'
  V zadnjih minutah spremljamo silovit pritisk Maribora. Kako dolgo lahko v takšnem tempu zdržijo domači?
23'
  Olimpija ima prosti strel. Prekršek je storil Željko Filipovič. Dobil ga je Dare Vršič.
23'
  Streljal je Dare Vršič, a mimo vrat.
25'
  Streljal je Boban Jovič, a mimo vrat.
26'
  Olimpija ima prosti strel. Prekršek je storil Dejan Mezga. Dobil ga je Davor Škerjanc.
26'
  Olimpija ima prosti strel. Prekršek je storil Željko Filipovič. Dobil ga je Anej Lovrečič.
27'
  Streljal je Dare Vršič, a mimo vrat. Dober prodor nato pa slab strel z roba kazenskega prostora.
28'
  Streljal je Goran Cvijanovič, a mimo vrat.
30'
  Olimpija ima prosti strel. Prekršek je storil Mitja Viler. Dobil ga je Boban Jovič.
31'
  Strel v okvir vrat! Poskusil je Tomo Šokota.
32'
  Olimpija ima prosti strel. Prekršek je storil Aleš Mejač. Dobil ga je Tomo Šokota.
32'
  Aleš Mejač je dobil rumeni karton.
32'
  Olimpija ima prosti strel. Prekršek je storil Joao Gabrijel Da Silva. Dobil ga je Blaž Božič.
33'
  Streljal je Tomo Šokota, a mimo vrat. Nevarna akcija gostov, ki jo je s strelom iz obrata s kakšnih 10. metrov zaključil Šokota. Na srečo MB je žoga zletela mimo desne vratnice.
35'
  Streljal je Etien Velikonja, a mimo vrat. Izjemna priložnost za domače. Z leve strani je pred gol podal Viler do Velikonje, ki je bil popolnoma sam. Odločil se je za strel z glavo, a je žogo preveč zabil v tla in zgrešila je cilj.
35'
  Olimpija ima prosti strel. Prekršek je storil Nejc Potokar. Dobil ga je Tomo Šokota.
37'
  Olimpija ima prosti strel. Prekršek je storil Goran Cvijanovič. Dobil ga je Davor Škerjanc.
39'
  Gostje igrajo zelo pametno. Dolgo držijo žogo v svoji posesti in zaenkrat se jim ne pozna preveč, da imajo igralca manj na igrišču.
41'
  Maribor ima prosti strel. Prekršek je storil Boban Jovič. Dobil ga je Mitja Viler.
42'
  Maribor ima prosti strel. Prekršek je storil Erik Salkič. Dobil ga je Marcos Morales Tavares.
43'
  Goran Cvijanovič je dobil rumeni karton...zaradi simuliranja najstrožje kazni.
45'
  Maribor ima prosti strel. Prekršek je storil Dare Vršič. Dobil ga je Nejc Potokar.
45'
Podaljšek
  Še minuta podaljška.
45'
  GOOOL! Zadel je Etien Velikonja! Bliskovita akcija domačih. Po podaji v globino je z roba kazenskega prostora streljal Mezga, Botonjič je žogo odbil, na pravem mestu je bil Velikonja, ki je brez težav zabil za 1:1.
45+1'
45'
46'
  Drugi polčas se je začel z zamudo, kajti nekaj gostujoči navijačev, ki jih je kakšnih 200, so preskočili ograjo in morala je posredovati tudi policija.
46'
  Olimpija ima prosti strel. Prekršek je storil Goran Cvijanovič. Dobil ga je Dare Vršič.
47'
  Maribor ima prosti strel. Prekršek je storil Davor Škerjanc. Dobil ga je Aleš Mejač.
48'
  Strel v okvir vrat! Poskusil je Marcos Morales Tavares. Strel s 25-tih metrov, Botonjič s parado odbija žogo...
49'
  Strel v okvir vrat! Poskusil je Anej Lovrečič.
49'
  Olimpija ima prosti strel. Prekršek je storil Joao Gabrijel Da Silva. Dobil ga je Anej Lovrečič.
49'
  Joao Gabrijel Da Silva je dobil rumeni karton.
50'
  Strel v okvir vrat! Poskusil je Boban Jovič. Strel z 22-tih metrov, malce z desne strani, Radan zanesljivo brani.
50'
  Olimpija ima prosti strel. Prekršek je storil Aleš Mejač. Dobil ga je Davor Škerjanc.
53'
  Strel v okvir vrat! Poskusil je Tomo Šokota. Šokota je lepo prišel do strela na robu kazenskega prostora, vendar strel ni bil močan in Radan ni imel veliko dela.
55'
  Strel v okvir vrat! Poskusil je Etien Velikonja. Velika priložnost za MB. Po hitri akciji se je Velikonja znašel sam pred Botonjičem, ga z lobom že premagal. Na pravem mestu pa je bil eden od Ljubljančanov, ki je žogo odbil v kot.
57'
57'
  Olimpija ima prosti strel. Prekršek je storil Marcos Morales Tavares. Dobil ga je Tomo Šokota.
58'
  Strel v okvir vrat! Poskusil je Dejan Mezga. Odličen strel z roba kazenskega prostora in še lepša obramba Botonjiča.
59'
  Olimpija ima prosti strel. Prekršek je storil Etien Velikonja. Dobil ga je Erik Salkič.
59'
  Tomo Šokota v prepovedanem položaju.
60'
  Menjava: iz igre Joao Gabrijel Da Silva, v igro Robert Berič.
63'
  Streljal je Željko Filipovič, a mimo vrat.
64'
64'
  Strel v okvir vrat! Poskusil je Robert Berič. Po kotu z desne strani je na drugi vratnici žoga zadela Beriča, ki si jo je slabo zaustavil. Botonjič je hitro krenil iz gola ter ukrotil strel domačega napadadlca.
66'
66'
  Strel v okvir vrat! Poskusil je Marcos Morales Tavares. Strel z roba kazenskega prostora, precej z leve strani, Botonjič brani.
66'
68'
  Strel v okvir vrat! Poskusil je Etien Velikonja. Po lepi podaji v kazenski prostor Mezge je z glavo streljal Velikonja a točno v Botonjiča.
68'
  Maribor ima prosti strel. Prekršek je storil Dare Vršič. Dobil ga je Marcos Morales Tavares.
69'
  Olimpija ima prosti strel. Prekršek je storil Dejan Mezga. Dobil ga je Anej Lovrečič.
70'
  Streljal je Robert Berič, a mimo vrat. Ljubljančani so izgubili žogo. Sledil je hiter protinapad, ki ga je zaključil Berič s strelom s kakšnih 16-tih metrov. Za las mimo desne vratnice.
70'
  Olimpija ima prosti strel. Prekršek je storil Željko Filipovič. Dobil ga je Erik Salkič.
71'
  Željko Filipovič je dobil rumeni karton.
71'
  Boban Jovič je dobil rumeni karton.
74'
  Menjava: iz igre Tomo Šokota, v igro Adnan Bešič.
75'
  Streljal je Robert Berič, a mimo vrat. Še ena lepa akcija domačih, ki jo je s strelom s kakšnih 12. metrov končal Berič. Na žalost domačih mimo leve vratnice.
76'
  Nejc Potokar dobil neposredni rdeči karton in mora z igrišča. V skuku naj bi udaril Škerjanca in glavni sodnik ga je poslal pod prho.
77'
  Streljal je Anej Lovrečič, a mimo vrat. Odličen strel s prostega strela z več kot 25-tih metrov, za las mimo leve vratnice.
77'
  Maribor ima prosti strel. Prekršek je storil Anej Lovrečič. Dobil ga je Aleš Mejač.
77'
  Anej Lovrečič je dobil rumeni karton.
80'
  Olimpija ima prosti strel. Prekršek je storil Marcos Morales Tavares. Dobil ga je Davor Škerjanc.
82'
  Strel v okvir vrat! Poskusil je Marcos Morales Tavares. Strel precej z leve strani s kakšnih 18-tih metrov, Botonjič je bil odlično postavljen.
83'
  Strel v okvir vrat! Poskusil je Marcos Morales Tavares. Veliko sreče za zmaje. Tavares je namreč zatresel levo vratnico potem ko je sprožil z zelo težkega položaja zelo z leve strani...
84'
  Menjava: iz igre Anej Lovrečič, v igro Nik Omladič.
86'
  GOOOL! Zadel je Robert Berič! Eksplozija navdušenja v LV! Mariborčani so zasluženo prišli do vodstva. Tavareš je prebil desni bok, podal pred gol, kjer jo je Berič zabil v mrežo.
88'
  Maribor ima prosti strel. Prekršek je storil Dare Vršič. Dobil ga je Mitja Viler.
88'
  Dare Vršič je dobil rumeni karton.
88'
  Menjava: iz igre Etien Velikonja, v igro Jovan Vidovič.
89'
  GOOOL! Zadel je Boban Jovič! Kakšen zaključek tekme, gostje so izid izenačili. Domačini niso uspeli izbiti žoge iz svojega kazenskega prostora, na desni strani se je Jovič nekako prebil v petmeterski prostor ter potisnil žogo v mrežo.
90+1'
Podaljšek
  Še 2 minuti podaljška.
90+1'
90+1'
  Odličen večni derbi. Domačini lahko žalujejo za zmago, kajti bili so na pragu treh točk. Tako so največji zmagovalci gledalci, ki so zares videli dobro tekmo.