33. krog |  Celje, Arena Petrol |  10.05.2011 ob 20.00  | Prenos: Šport TV

CM Celje

0 : 0

Sodniki: Tratnjek Andrej (glavni sodnik), Gabor Jožef (1. pomoč), Kepe Štefan (2. pomoč) , Mertik Bojan (4. sodnik)
1 Rdeči kartoni 1

0'
  Lepo pozdravljeni iz Arene Petrol.
0'
  Do začetka štajerskega derbija nas loči še deset minut, pogoji za igro pa bodo izvrstni. Štadion je v tem trenutku že lepo obiskan.
0'
  V domačem moštvu, ki ga vodi Damjan Romih bodo danes manjkali Saša Bakarič, Klemen Medved (kartoni), Serge Akakpo, Aleš Kačičnik in Marijo Močič pa so poškodovani.
0'
  Pri gostih ne bo branilca Nejca Potokarja.
0'
  To bo triinšestdeseti obračun CM Celja in Maribora. Gostitelji so v preteklem krogu izgubili na gostovanju pri Olimpiji, Maribor je v Lendavi stežka vknjižil točko. CM Celje je na lestvici sedmo, Maribor prvi.
0'
4'
  Uvodne minute zaenkrat še niso postregle s priložnostmi. Igra poteka bolj ali manj na sredini igrišča.
8'
  Izjemna priložnost za Firerja, ki je odvzel žogo branilcu Maribora Vidoviču v kazenskem prostoru vijoličastih, zatem pa je njegov strel odletel le za nekaj centimetrov mimo desne vratnice.
9'
  Streljal je Ivan Firer, a mimo vrat.
16'
  Priložnost za domače, saj so gostje naredili prekršek nad Bezjakov, na robu kazenskega prostora.
17'
  Strel v okvir vrat! Poskusil je Sebastjan Gobec.
17'
  Pavlovič je iz prostega strela podal do Gobca, ki je natančno in močno meril, Radan pa je v drugo vendarle zaustavil žogo.
18'
  V zadnjih minutah srečanja so boljši nasprotnik nogometaši CM Celja, ki vse bolj in bolj pretijo proti golu vratarja Radana.
22'
  CM Celje ima udarec iz kota.
23'
  Gostitelji še naprej pritiskajo, kot pa je preigral Pavlovič.
24'
  CM Celje ima prosti strel. Prekršek je storil Marcos Morales Tavares. Dobil ga je Sebastjan Gobec.
26'
  Streljal je Goran Cvijanovič, a mimo vrat.
26'
  Lepa priložnost za Cvijanoviča, ki je udaril s 14 m, vendar je njegov strel odletel mimo desne vratnice.
28'
  Maribor ima prosti strel. Prekršek je storil Miroslav Radulovič. Dobil ga je Dejan Mezga.
30'
  Zopet gledamo enakovredno igro, potem ko so tudi gostje nekajkrat lepo prišli do kazenskega prostora domačih, a zaenkrat ostaja pri najlepši priložnosti domačega napadalca Firerja v uvodnih minutah tekme.
31'
  Menjava: iz igre Aleš Mejač, v igro Aleš Majer.
31'
  Gostujoči trener je že opravil prvo menjavo. Iz igre je odšel Mejač, vstopil je Majer.
35'
36'
  CM Celje ima prosti strel. Prekršek je storil Mitja Viler. Dobil ga je Zoran Pavlovič.
38'
  Spremljamo zanimiv štajerski derbi, ki mu vzušje dodajata obe navijaški skupini, manjkajo pa le še goli.
40'
  Začelo se je zadnjih pet minut v prvem polčasu, ekipi pa se zopet gibata bolj ali manj na sredini igrišča.
44'
45'
  V prvem polčasu bomo gledali še minuto sodniškega dodatka.
45'
  Jovan Vidovič je dobil rumeni karton.
45+1'
45+1'
  V zaključku prvega polčasa so do priložnosti prišli Celjani, ko je prosti strel izvajal Pavlovič, za las pa je bil v skoku pred golom prekratek Krajcer.
45+1'
  Če potegnemo črto pod prvim polčasom, so si Celjani priigrali bistveno več priložnosti, a zaenkrat gledalci še niso videli zadetkov.
45'
45'
  V tem trenutku se je v Areni Petrol začel drugi polčas.
48'
  Fantastičen strel Zorana Pavloviča iz prostega strela iz izjemne oddaljenosti 40 metrov, ko je zadel prečko.
48'
50'
  Robert Berič je dobil rumeni karton.
51'
  Berič si je za prekršek nad Radulovičem prislužil rumen karton.
52'
  Natančen strel Pavloviča iz prostega strela je odletel naravnost v naročje vratarja Radana.
58'
  Celjani imajo tako kot na začetku tekme tudi na začetku drugega polčasa več od igre, manjka pa le še natančna zadnja podaja, ki bi lahko spremenila rezultat na semaforju.
59'
61'
  CM Celje ima prosti strel. Prekršek je storil Jovan Vidovič. Dobil ga je Zoran Pavlovič.
61'
  Tavares je po odbiti žogi v kazenskem prostoru poskusil s škarjicami, a ni dobro zadel žoge.
63'
  Krasna priložnost za Beriča, ko je preigral domačega branilca, a na koncu udaril visoko čeg gol.
63'
  Roman Bezjak je dobil rumeni karton.
64'
  Menjava: iz igre Goran Cvijanovič, v igro Rajko Rep.
67'
67'
  V zadnjih trenutkih pritiskajo gostje.
68'
  Najlepša priložnost za Maribor, ki se je ponudila Filipoviču, potem ko se je znašel osamljen v kazenskem prostoru, a meril mimo gola.
70'
Drugi rumeni (rdeči karton)
  Robert Berič je dobil drugi rumeni karton in mora z igrišča.
70'
  Robert Berič je po prekršku nad Bezjakom prejel drugi rumen karton, zato je moral zapustiti igrišče.
73'
  Strel Repa je brez težav zaustavil vratar Mujčinović
74'
  Menjava: iz igre Ivan Firer, v igro Gorazd Zajc.
75'
  Roman Bezjak je dobil drugi rumeni karton in mora z igrišča.
75'
  Tudi domači so ostali z igralcem manj, potem ko je drug rumen karton prejel Roman Bezjak.
77'
  Strel Pavloviča je zaustavil gostujoči vratar Radan.
79'
  Streljal je Danijel Brezič, a mimo vrat.
81'
  Menjava: iz igre Dejan Mezga, v igro Joao Gabrijel Da Silva.
83'
  Po podaji Vilerja je strel z glavo Tavaresa zaustavil Mujčinović.
84'
  Aleksander Rajčevič je dobil rumeni karton.
86'
  Še štiri minute in sodnikov dodatek na tekmi 33. kroga 1. SNL, ko je rezultat med CM Celjem in Mariborom še vedno 0:0.
88'
89'
  Priložnost za Rajčeviča, njegov strel je odletel tik ob desni vratnici.
90'
Rdeči karton
  Željko Filipovič dobil neposredni rdeči karton in mora z igrišča.
90+1'
  Sebastjan Gobec dobil neposredni rdeči karton in mora z igrišča.
90+1'
  Filipovič in Gobec sta zaradi medsebojnega obračunavanja z besedami prejela presenetljiva rdeča kartona.
90+1'
  Gorazd Zajc je dobil rumeni karton.
90+2'
90+3'
  Izjemna živčnost ob koncu tekme!
90+7'
90+7'
  Konec je tekme v Areni Petrol, rezultat pa 0:0.
90+7'
  Če potegnemo črto pod tekmo je rezultat najpravičnejši, Celjani pa so proti Mariboru vknjižili prvo točko v letošnji sezoni.