7. krog |  Nova Gorica, Športni park Nova Gorica |  29.08.2010 ob 19.00

0 : 1

Sodniki: Bukovec Miran (glavni sodnik), Tompa Marjan (1. pomoč), Vukan Robert (2. pomoč) , Mertik Bojan (4. sodnik)
2 Rumeni kartoni 1

0'
  Spoštovane ljubiteljice in ljubitelji nogometa, lep pozdrav iz novogoriškega Športnega parka, kjer bo 7. krog 1. lige zaključen z derbijem med prvaki in podprvaki.
0'
  Ekipi sta se nazadnje srečali v 33. krogu lanske sezone, ko je bil izzid 0:0, v Športnem parku pa je takrat prišlo do simbolične primopredaje državnega naslova.
0'
  Za Mariborčane bo to prva tekma po zaključku evropske sezone in hkrati prva brez treh igralcev (Bačinoviča, Iličiča in Jeliča), ki so prestopili v tujino.
0'
  Hkrati bo to nova tekma nekdanjih koprskih igrlcev, ki igrajo v Mariboru.
0'
  Prvič se bo v koprskem dresu Mariborčanom zoperstavil Milan Osterc.
0'
  Ekipi sta že na igrišču, mi pa smo žal še vedno brez uradnega zapisnika.
0'
5'
  Brez prave pobude v uvodnih minutah.
6'
  Po obetavni podaji na desno stran, je v kazenski prostor krenil Andraž Struna, a je zadel le zunanji del mreže mariborskih vrat.
8'
  Izjeman priložnost Tavareša in obramba Hasiča.
8'
  Tavres se je ob strelu poškodoval, a bo s tekmo lahko nadaljeval.
11'
  Ob posredovanju težave Pridigarja, kateremu pomoč nudi mariborski fizioterapevt.
11'
  Tekma je prekinjena.
12'
  Pridigar nadaljuje s srečanjem.
13'
  Po daljši mariborski akciji je z razdalje preko gola sprožil Dodlek.
14'
  Končno smo dobili zapisnik.
15'
  Ekipi Kopra in Maribora igrata 53. medsebojno prvenstveno tekmo.
18'
  Z razdalje je močno streljal Osterc, Pridigar je z nekaj manjšimi težavami žogo ujel.
19'
  Enes Handanagič je dobil rumeni karton.
20'
  Handanagič je na sredini igrišča pokosil Gorana Cvijanoviča.
21'
  Izjemna priložnost Volaša, ki se je sam znašel pred Hasičem, a ga je ta z obrambo ukanil
36'
  Nekaj dolgih minut brez pravih priložnosti.
40'
  V eni minuti dve priložnosti: najprej strel Bubanje preko gola, nato pa nova akcija Volaša, ki pa je spet izgubil dvoboj s Hasičem.
45'
  Tri minute sodniškega dodatka.
45+3'
45+3'
  Maribor je bil v 1. polčasu boljši nasprotnik, priigral je več strelov proti vratom, a je odlično branil Ermin Hasič.
45'
45'
  Brez sprememb v enajstericah.
50'
  Obetavna akcija Bubanje, ki je podal Ostercu, njegov poskus pa je blokiral Rajčevič.
52'
  Izjemen prodor Mezge in močan strel, Hasič je žogo preusmeril v prečnik.
56'
  Menjava: iz igre Danijel Marčeta, v igro Mitja Brulc.
64'
  Jukan je sprožil s prostega strela, a ni bil natančen.
64'
  Menjava: iz igre Dalibor Volaš, v igro Robert Berič.
65'
  Koper je za odtenek boljši nasprotnik.
67'
  GOOOL! Zadel je Robert Berič!
68'
  Po samostojnem prodoru je Robert Berič prišel pred Hasiča in ga s strelom v spodnji desni kot premagal.
72'
  Po zadetku je imel Berič še eno izjemno priložnost, a je bil tokrat uspešnejši Hasič.
72'
  Menjava: iz igre Ivica Guberac, v igro Igor Novakovič.
73'
  Mariborski nalet je poskusil izkoristiti tudi Mezga, a se je spet izkazal Hasič.
77'
  Kristijan Polovanec je dobil rumeni karton.
83'
  Menjava: iz igre Amer Jukan, v igro Enej Jelenič.
86'
  Koprčani spet pritiskajo proti mariborskim vratom.
87'
  Dejan Mezga je dobil rumeni karton.
90'
  Po podaji iz kota je z glavo streljal Novakovič, Pridigar je žogo odbil v kot.
90'
  Štiri minute sodniškega dodatka.
90'
  Menjava: iz igre Goran Cvijanovič, v igro Vito Plut.
90+4'
90+4'
  V vseh pogledih zaslužena zmaga Maribora, ki je priigral neprimerno več priložnosti kot Koper. Zmaga bi lahko bila še višja, če na vratih Kopra ne bi bilo tokrat izjemnega Hasiča.