8. krog |  Ljubljana, ŠRC Stožice |  10.09.2010 ob 20.00

Olimpija

0 : 1

Sodniki: Šart Peter (glavni sodnik), Stančin Marko (1. pomoč), Arhar Primož (2. pomoč) , Perić Dragoslav (4. sodnik)
2 Rumeni kartoni 1

0'
  Pozdravljeni!
0'
  Pred nami je 8. krog Prve lige si.
0'
  Kot prvič v zgodovini, bodo tokrat vse tekme na sporedu pod reflektorji.
0'
  Istočasno s to tekmo, se v Lendavi začenja še tekma med Nafto in Rudarjem. To bo nasploh prva tekma Lendavčanov pod reflektorji.
0'
  Med reprezentančnim premorom je bilo v Olimpiji zelo vroče. Zvrstile so se razne okrogle mize, protesti, javna pisma in pobude.
0'
  Navijači zahtevajo odstop uprave na čelu s predsednikom Izetom Rastoderjem.
0'
  Tik pred koncem prestopnega roka se je Olimpiji priključil še Hrvat Tomo Šokota, pred nekaj dnevi pa je zeleno-bele okrepil še nekdanji kanarček Dalibor Radujko.
0'
  Olimpija je na zadnjem mestu brez zmage in z vsega dvema točkama.
0'
  Iz dna lestvice bosta Olimpijo poizkušala rešiti novi trener Dušan Kosič ter njegov pomočnik Aleš Čeh.
0'
1'
  Stadion je lepo pol, zbralo pa se je tudi precej domačih navijačev.
2'
  Jovič je lepo prodrl po desni strani, vendar njegove podaje pred vrata ni nihče ujel.
3'
  Erik Salkič je dobil rumeni karton.
4'
  Zatkovič je lepo izigral dva domača branilca in priboril prosti strel povsem z desne strani.
6'
  Odličen predložek pred vrata. Teinovič je podal iz avta, Pekič je podaljšal žoga pa je ob vratnici šla v gol avt.
9'
  Zaenkrat je srečanje zelo zaspano, saj se igra samo med obema kazenskima prostoroma.
10'
  Dober poizkus akcije Domžal, vendar se je Apatič znašel v prepovedanem položaju.
12'
  Dober napad Olimpije.
13'
  Najprej je Salkič slabo sprejel žogo, nato še ena slaba podaja, na koncu pa so Domžalčani vendarle izbili žogo.
14'
  Prvi strel na vrata.
14'
  Radujo, ki je zelo aktiven, je na desni strani prišel do žoge ter poizkušal presenetiti Brljaka, a je žoga zletela mimo vrat.
15'
  Večino igralnega časa je pri žogi Olimpija, ki pa še sploh ni resno zapretila.
18'
  Dve priložnosti Domžal. Najprej je strel ZAtkoviča blokiral Cvijanovič. Po kotu pa je Juninho streljal preko vrat.
20'
  Lepa kombinacija Domžal, a je nato Brezovački preveč kompliciral.
21'
  Prosti strel za Domžale z desne strani s kakšnih 20-ih metrov.
22'
  Hanžič je udaril neposreno proti vratom, vendar je Botonjič izboksal žogo.
23'
  Marko Drevenšek je dobil rumeni karton.
23'
  Lovrečič si je ob prostem strelu s kakšnih 30-ih metrov nastavil žogo...
23'
  ...predložek...
23'
  ...vendar izbita žoga.
26'
  Dolga kombinacija Olimpije, nato pa slaba podaja Radujka.
28'
  Odličen prodor Bešiča, ki pa je bil že v kazenskem prostoru, ko je slabo podal pred vrata.
29'
  Najlepša akcija na tekmi. Rujovič je prodrl globoko v kazenski prostor, podal žogo na drugo stran do povsem samega Smiljaniča, ki pa je predpraznimi vrati zgrešil celo žogo.
31'
  Odličen strel Pekiča z roba kazenskega prostora. Žoga je zletela tik nad vrati.
32'
  Zatkovič je na robu kazenskega prostora močno streljal, a je zadel soigralca Šimunoviča.
33'
  Smrtna priložnost Rujoviča, ki je bil sam pred vratarjem Brljakom, a je bil ta uspešnejši.
35'
  Po uvodnem mrtvilu v prvih 20-ih minutah, se je sedaj tekma vendarle razživela.
36'
  Še enkrat je tokrat streljal Pekič, vendar mimo vrat.
38'
  Prosti strel za Domžale. Razdalja je 30 metrov.
38'
  Drevenšek je streljal tik nad vrati.
42'
  V zadnjih minutah spet spremljamo ne preveč aktivno igro z obeh strani.
44'
  Rujovičev strel so gostje uspešno blokirali.
45'
  Rujovič je v protinapadu predolgo čakal s podajo in tako zamudil zadnjo priložnost v prvem polčasu.
45'
45'
45'
  Drugi polčas sta obe ekipi začeli v enaki zasedbi.
47'
  Prvi strel v drugem polčasu je sprožil Zatkovič, vendar je bil njegov strel nenevaren.
47'
  Rujovič se je poigraval in lepo podal do Bešiča, ki je zadel prečko.
49'
  Z lobom je poizkušal Lovrečič, a je žoga zletela za las preko gola.
50'
  Smiljanič je podal v kazenski prostor, kjer pa ne Rujovič, ne Bešič nista uspela skočiti za žogo.
50'
  Drugi polčas se je začel zelo dinamično in obetavno.
52'
  Šimunovič je dobil lepo podajo na desno stran, ko pa je prodrl v kazenski prostor mu je spodrsnilo in žoga je zletela nenevarno mimo gola.
53'
  Menjava: iz igre Mato Šimunovič, v igro Jernej Smukavec.
55'
  Dober strel Radujka in obramba.
56'
  TEKMA JE PREKINJENA!!!!!!!
56'
  gREEN dRAGONSI TUDI NA ZELENICO NEPRESTANO MEČEJO PIROTEHNIČNE PREDMETE!!!
58'
  Navijači so prenehali z metanjem pirotehničnih predmetov.
59'
  Tekma se bo po slabih petih minutah vendarle nadaljevala.
60'
  TEKMA JE SPET PREKINJENA!!!!
60'
  'LJUBLJANSKI NAVIJAČI' SO SE ZAČELI PRETEPATI Z VARNOSTNIKI!!!
61'
  Pretepa je sicer konec, medtem pa se sodniki posvetujejo ali nadaljevati tekmo!!!
62'
  TEKMA SE ŽE DRUGIČ NADALJUJE!!
62'
  GOOOL! Zadel je Marko Drevenšek!
64'
  Najprej zapravljena akcija Domžal, ko je Pekič podal do Juninha, ki je bil prekratek za žogo.
66'
  Brezovački se je poigral z dvema Olimpijinima branilcema, nato pa preslabo ustrelil proti vratom.
66'
  Menjava: iz igre Anej Lovrečič, v igro Blaž Božič.
72'
  Stvari na tribuni so se umirile, je pa po daljšem premoru močno padel tempo.
73'
  Domžalčani sedaj močno pritiskajo na vrata Olimpije.
73'
  Dobro izpeljana akcija Domžal. Juninho je podal do vtekajočega Pekiča, ki je streljal mimo gola.
75'
  Nevaren strel z glavo Škerjanca po predložku Joviča. Žoga je zletela tik nad prečko.
75'
  Smiljanič je poizkusil s strelom po tleh. Žoga je bila lahek plen vratarja Brljaka.
76'
  Še en predložek Joviča. Žogo je tokrat spet ujel domžalski vratar.
76'
  Na drugi strani je prodrl Smukavec, a so njegov strel domači branilci blokirali.
79'
  Rujovič je lepo izigral gostujoče branilce, a nato sabo podal pred vrata.
81'
  Olimpija je Domžalčane povsem pritisnila na njihovo polovico.
82'
  Protinapad Domžal...
82'
  ..podaja pred vrata...
83'
  ...vsi so žogo izpustili...
83'
  ...Zatkovič je povsem sam na drugi strani sprejel žogo...strel...
83'
  ...Salkič izbija na golovi črti.
84'
  Prosti strel za Domžale. Razdalja je 23 metrov.
85'
  Dober strel Drevenška in ogromne težave Botonjiča, ki je komaj izboksal žogo.
85'
  Menjava: iz igre Stefan Smiljanič, v igro Peter Stojanovič.
86'
  Prosti strel za Olimpijo z 20-ih metrov.
86'
  Poizkušal je Rujovič. Žoga za vratarja Brljaka.
88'
  Dolg napad Olimpije, vendar so gostje dvakrat izbili žogo.
89'
  Še tretji napad domačih.
89'
  Spet žoga za vratarja Brljaka.
89'
  Menjava: iz igre Adnan Bešič, v igro Luka Prašnikar.
90'
  Prodor Smukavca in nato strel, brani Botonjič.
90'
Podaljšek
  9 minut sodnikovega podaljška.
90+1'
  Prosti strel za Domžale s 30-ih metrov.
90+2'
  Podaja pred vrata, Pekič strelja, brani Botonjič.
90+3'
  Rujovič je podal nevarno pred vrata, kjer je Brljak razčistil situacijo.
90+4'
  Menjava: iz igre Damir Pekič, v igro Jovan Vidovič.
90+4'
  Miroslav Cvijanovič je dobil rumeni karton.
90+6'
  Olimpijini napadi se končujejo že pred kazenskim prostorom Domžal.
90+6'
  Še en lep prodor Rujoviča, a še enkrat več slaba podaja.
90+8'
  Teče že zadnja minuta sodnikovega podaljška in bržkone še zadnji napad Olimpije.
90+9'
  Zadnja priložnost za olimpijo. Prosti strel na desni strani.
90+9'
  Lipovac s težavami brani.
90+9'
90+9'
  Še en poraz Olimpije, ki ostaja na zadnjem mestu Prve lige. Zeleno-beli so še brez zmage. Domžale so s to zmago spet skočile na vrh razpredelnice, kjer bodo ostale vsaj do jutrišnje tekme Maribora.